Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
Awatar użytkownika
wengan
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:24

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: wengan »

U siebie też założyłem dodatkowe gniazdo. Wkurzała mnie wpięta wtyczka w zapalniczkę i przez to brak dostępu do schowka poniżej. Znalazłem idealne miejsce pod kierownicą. ładowarka od nawigacji jest wpięta cały czas i w niczym nie przeszkadza. Prąd poprowadziłem z instalacji od radia, tak że napięcie zanika po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Kabelek do nawigacji poprowadziłem pod plastikami pod kierownicą i wychodzi za bezpiecznikami przy lewym słupku, tam gdzie jest GPS.


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: vwir »

Moj pierwszy post - prosze nie bic ;) Czytam forum od dluzszego czasu, ale jakos dotychczas nie mialem potrzeby pisania czegokolwiek ;)

To i ja sie pochwale moim dodatkowym gniazdem zapalniczki:
Obrazek
Obrazek

Jak widac - znajduje sie zaraz obok gniazda diagnostycznego. Dzieki temu gdy laduje sobie telefon albo podlaczam palmtopa (ktory lezy na polce pod popielniczka) to nie musze ciagnac kabli przez pol auta.
Gniazdo samo w sobie jest dosc solidne i wyglada jak oryginal. Pochodzi z laguny, kupilem na alledrogo.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: tony »

vwir, przywitaj się w odpowiednim dziale...
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Pawcio3city »

A ja się zastanawiam nad czymś następującym... Nawigację mam zamontowaną na środku szyby prawie na samym dole. Bardzo mnie irytuje zwisający kabel od ładowarki i brak dostępu do schowka pod popielniczką. Czy ktoś opatentował montowanie dodatkowego gniazda na samej górze kokpitu? Albo inne rozwiązanie - montaż kabla zasilającego gdzieś na stałe i wyprowadzenie samej końcówki ładowarki tuż przy navi. Toledo 1M
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Folxs »

Witam, ja planuję zamontować sobie rejestrator na tył - nie mam w bagażniku fabrycznie gniazda, i teraz pytanie:

-czy jak nie ma gniazda fabrycznie to jest instalacja w którą można się wpiąć? nie chcę wpinać się w lampy itp.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Bartek26 »

wepnij się w światło pozycyjne , jedyne dobre rozwiązanie mimo że nie chcesz :P inaczej trzeba będzie ciągnać kable .
Skill.... You can't buy it ....
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: [ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Folxs »

Ehh, niech będzie - a da się tak wpiąć żeby było non stop napięcie ? Nawet bez świateł i zapłonu ?
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Roxon40 »

Da się. Tylko nie pamiętam jaki to kolor przewodu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: vwir »

Na pewno nie ma przewodu po zapłonie. Ale stały plus jest, bo idzie do podświetlenia bagażnika.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Sony »

Cześć.

Potrzebowałbym zamontować sobie dodatkowe dwie zapalniczki w samochodzie. Jedną działającą po zapłonie do rejestratora, a drugą działającą nawet bez zapłonu (tak jak oryginalna). Pierwsza byłaby w kabinie ukryta gdzieś przy nogach pasażera, a druga w bagażniku.

Z racji tego, że nie lubię grzebać w aucie odnośnie elektryki, a brak mi praktyki w tej materii to chciałbym się poradzić osób, które mają doświadczenie i wiedzę w tym zakresie.

Zależy mi, żeby było to zrobione w miarę profi, czyli aby każda z zapalniczek miała swój osobny bezpiecznik. Posiadam takie zapalniczki jak na zdjęciach poniżej:
Obrazek Obrazek

Doprowadzić zapewne muszę do niej dwa przewody (plus i minus) najlepiej na wsuwkach . W związku z tym kilka pytań:

1. Jak to wszystko puścić przez dodatkowy bezpiecznik ? Nakierujecie mnie na jakieś sprytne gotowe elementy, do których doprowadzone przewody są puszczone przez bezpiecznik i idą dalej do zapalniczki ? Coś takiego może być: https://allegro.pl/gniazdo-bezpiecznika ... 74954.html ?

2. Bezpiecznik 15A tak jak w oryginalnej zapalniczce będzie chyba ok :) ?

3. Gdzie najlepiej się podczepić do prądu ?

Myślałem nad oświetleniem schowka + no właśnie co w bagażniku ma stałe napięcie hmmm... Światło STOP ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady! Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ