[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: Sony »

voyager2550 pisze:A może polecacie jakieś inne philipsy, które dają białe światło?
Ja mam Phillips Xtreme Power +80%.

Świecą u mnie już 4-ty miesiąc. Bardzo ładnie oświetlają drogę i póki co nie narzekam.

Tutaj masz podgląd w moim temacie z porównaniem do starych -> viewtopic.php?t=825&postdays=0&postorder=asc&start=130
Awatar użytkownika
shiro
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 08 paź 2010, 01:12

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: shiro »

mam pytanko a jakie zaroweczki polecicie do tolka 1l h1 chcial bym uzyskac jakis fajny efekt bo nie ukrywajac moje cos sa slabe i na swiatlach tak zwanych krotkich jest tragiczna widoccznosc ....
obecny tolek :)
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: goomis86 »

Czemu tak polecacie te Philipsy np. Blue Vision? Nie dość, że nie mają nic wspólnego z niebieskim/błękitem to świecą tylko trochę jaśniej i mocniej niż zwykłe np. Tungsramy. Kupiłem ojcu 2 lata temu komplet Blue Vision H7 do Clio 2004r. i co? Jedna żarówka wytrzymała niecałe 7 miesięcy a drugą trafiło 2 tygodnie później...
Rok później bratu do Passata B5FL kupiłem komplet Philips X-Treme Power +80% (też H7) i...? sytuacja podobna jak z Blue Vision... wytrzymały łącznie max 8 miesięcy. Świeciły dość fajnie to fakt.
Wg mnie: nie ma sensu wydawać 80~100zł na żarówki (i to jeszcze markowe) które i tak nie dożyją roku... i dodatkowo udają tylko coś niebieskiego albo ksenonowego.
Gdy wywaliłem HIDy kupiłem z alledrogo do tolka żarówki BOSMA Extreme White - i jestem zadowolony! Świecą ładnie prawie na biało, nawet jeśli się spalą po tym samym czasie co Philipsy to i tak będę zadowolony, bo cena ich to minimum 1/2 ceny Philipsa.
A Clio ojca od pół roku jeździ na OSRAM Ultra Life (1/2) ceny Philipsa z 3-letnią gwarancją :mrgreen:
P.S. bratu w passacie HIDy nawalają i chce żebym mu zamówił żarówki takie jak ja mam bo podoba mu się kolor światła :mrgreen:
Awatar użytkownika
shiro
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 08 paź 2010, 01:12

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: shiro »

hmm rozumiem ze jak bym znalazl takie h1 to moge smialo wziasc ??
obecny tolek :)
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: goomis86 »

shiro, sugerować nic Ci nie będę, żeby potem nie było, że jakiś shit poleciłem.
Bosma Extreme White H1 na allegro są, na forum Vectry czytałem również, że ktoś tam chwalił Fahrenheit Super White Xenon.
No i oczywiście bierzemy pod uwagę wyłącznie 55W.
Lub jeśli nie zależy ci najabardziej na kolorze to celuj w te Osramy Ultra Life. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
shiro
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 08 paź 2010, 01:12

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: shiro »

wlasnie zalezy zeby swiecily ladnie na bialo albo delikatnie niebiesko czytalem o xeno ale to jest duuuzo zabawy przerobek i mogl by byc problem z misiakami , przegladem
obecny tolek :)
marekm17
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2009, 19:01

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: marekm17 »

shiro ja w swoim toledo 1M mam od dwóch lat xenon i nieprawda , że potrzeba dużo zabawy i przeróbek. Przekładając żarówkę i kostkę w każdej chwili można wrócić do standardu. A z miśkami i przeglądem OK. ;-)
maras
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: kornat »

Używa/ł ktoś może żółte żaróweczki do halogenów?
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: spec »

goomis86, ale nazwa bluevision nie sugeruje świecenia na niebiesko bo światła z przodu mają być białe albo żółte.
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Żarówki - jakie macie, jakie polecacie ?

Post autor: goomis86 »

spec, tak, oczywiście, dlatego wytłumaczyłem, że świecą tylko trochę jaśniej/mocniej niż Tungsramy. A wczoraj założyłem jeszcze również Bosma Extreme White do Seicento (tylko że H4) narzeczonej :-P i świecą elegancko :-D
ODPOWIEDZ