[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Akumulator

Post autor: Szymek08 »

Nie ma problemu :-) Ja świadonie wybrałem 72Ah bo mi znajomy elektryk powiedział ze jak robie w wiekszosci krotkie przebiegi to takiego np 77Ah nie doładuje i szybko go załatwie. POzdrawiami miłego urzytkowania :-)
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Akumulator

Post autor: ww200 »

Ja akurat mam od 3 lat BOSCH Silver 74AH 680A,jedna wielka masakra.Przy obecnych temperaturach po nocy ma 12.4V a przy odpalaniu spada do 10.7V.W takim przypadku mnie także czeka wymiana aku i na pewno nie będzie to już BOSCH.
maso01
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 gru 2009, 11:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Białystok

[ALL] Akumulator

Post autor: maso01 »

Ja zakupiłem Centre Futurę taką jak pisałem wyżej. Kręci na dotyk. Zobaczymy co będzie w większe mrozy, ale sądzę że spokojnie da rade.
;-)
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

[ALL] Akumulator

Post autor: kalafik »

Prąd rozruchowy to się sprawdza przy zapalonym silniku ? Bo wczoraj byłem i mechanik mi sprawdził gdy silnik był wyłączony i pokazało mu komunikat 330 i bateria do wymiany a na akumulatorze pisze 540 bądź 570 nie pamiętam a mam problem z odpalaniem jak temp. spada na minus
kalafik
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Akumulator

Post autor: Szymek08 »

MI mechanik elektryk samochodowy sprawdzal na wylaczonym silniku kazał tylko podniesc maske i podlaczyl jakies urzadzonko do aku ii sprawdzalo on aku jakies 3 minutyi wtedy stwierdzil ze jest 60% pradu rozruchowego wiec jak na diesla to szmelc - a ten stary aku lata teraz a Astrze II 1.6 Pb i smiga jak nowy :-) A ja zakupilem Centre Future 72Ah i 720A ale to bylo rok temu.
HORNET

[ALL] Akumulator

Post autor: HORNET »

Ja w Benz 1.8 wsadziłem teraz BOSCH'a S4 60Ah 540A
Awatar użytkownika
fecko
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2010, 19:37
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Akumulator

Post autor: fecko »

Ja zakupilem niedawno akumulator Centra Futura 72Ah i jestem bardzo zadowolony. Kreci jak szalony po kilkudniowym postoju, przy nocnych przymrozkach. Sprzedawca powidzial ze Centry maja w rzeczywistosci wiekszy prad rozruchowy niz jest na nich napisane, co w rezultacie znacznie ulatwia odpalanie w niskich temperaturach i daje wieksze korzysci finansowe (stosunek cena/prad rozruchowy). Nie wiem jak jest w innych ale mnie to przekonalo, do tego gwarancja - 3 lata. Przy zakupie sprawdzil przy mnie trzy sztuki i dal mi ta o najlepszych parametrach - 830 A przy nominalnej wartosci 720A!. Cena - 340 zł w firmie Motorex na Krakowskiej. Polecam.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Akumulator

Post autor: szymekgd »

Co do gwarancji 3y letniej to bym tak sie nie cieszyl, kumplowi po roku padla cela w centrze, oddal na gwarancji, ekspertyza producenta wykazala, ze winny jest uzytkownik ;)
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Akumulator

Post autor: lolek »

Witam.
Czas na wymiane aku. Aktualnie mam jeszcze stara niemiecka Varte 70 Ah. Silnik 1.9 TDI, AHL. Myslalem zeby kupic 74 Ah Centre. Co Wy na to?

Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Akumulator

Post autor: Szymek08 »

Ja polecam Centrę Future 72AH i 720A pradu rozruchowego. I jest to super AKU. Polecam
ODPOWIEDZ