Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Joe*Quarry »

ja kupilem wszystko firmy SKF przez jakiegos przedstawiciela samochodowego bo tak wyszlo o wiele taniej ale i tak za wszystko czyli pasek, napinacze,rolki, pompa wody, jakies paski od klimy czy od czegos juz nie pamietam, + robocizna 1050zł ehh drogi gips z tym rozrządem
scyzoro
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2010, 15:55

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: scyzoro »

Mojemu autku stuknęło własnie 180 000km a więc zgodnie z instrukcją zbliża się pierwsza wymiana rozrzadu. Jak myślicie jakie koszty mniej więcej bede musiał ponieść?czy moge zrobić jeszcze z 10tys i dopiero wtedy wymienić i co z pompą wody, wymianiać czy nie? silnik to 1.8 92kW, 2000r.
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: maniekmc »

180kkm i dopiero pierwsza wymiana rozrządu??? to z czego on jest??
Do tego silnika komplet ok 900zł z pompą wody firmy Hepu, części z IC.
A pompę wody najlepiej wymieniać z resztą rozrządu i co 60kkm, tak jak mówi o tym interwał wymian.
[center]Obrazek[/center]
scyzoro
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2010, 15:55

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: scyzoro »

lipton1977 pisze:witam zakupiłem rozrząd ruvilla wraz z pompą wody pasek conti koszt 360zł wymiana 250 ,obiło mi się o uszy że rozrząd w silnikach agn serwis zaleca co 180 tyś .ale niechce mi się wierzyć , co o tym myślicie?

tak tez jest w instrukcji. Załączam zdjęcie

[ Dodano: 2010-10-02, 19:34 ]
maniekmc pisze:180kkm i dopiero pierwsza wymiana rozrządu??? to z czego on jest??
Do tego silnika komplet ok 900zł z pompą wody firmy Hepu, części z IC.
A pompę wody najlepiej wymieniać z resztą rozrządu i co 60kkm, tak jak mówi o tym interwał wymian.

Tak to bedzie pierwsza wymiana. A może mógłbyś polecić dobrego i w rozsądnej cenie mechanika (widze ze jestes z wawy)?
dzięki
Załączniki
rozrzad.JPG
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: lipton1977 »

witam, powiem tak pytałem kumpla pracuje w salonie skody i powiedział że w tym silniku jak kolega powyżej załączył wymiana rozrządu co 180tysi,ale dodał że co 90 tyś zalecają wymianę samego paska ,a co 180 tyś cały rozrząd z pompą i rolkami ,napinacze. JA wymieniłem całość koszt niepowala na kolana a głowa spokojna, w serwisie skody powiedzieliza wymiane z ich częsciami 1500 zeta ale widząc nieraz jak pracują po serwisach,wole 100 razy zaprowadzić do swojego szpeca za połowe ceny.
lipton1977
bobsley6

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: bobsley6 »

kolego na dobrym pasku wymiana co 60 tyś km . Ja tak robie i mam swiety spokój.
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: marcinjanowski »

Lepiej wymienic odrazu, bo książke serwisową i pieczątki zrobić to nie jest problem, przy tym przebiegu zrobil bym nawet popychacze ... przy jednej robocie a sie pewnie niedlugo wysypią, i znowu to samo rozbieranie ( trzeba sciagac pasek i przy szklankach wyciagasz dodatkowo wałek) w moim przypadku do wymiany byla jeszcze poduszka silnika ( taki jak by amortyzator po lewej stronie silnika)

razem z 1300 zł, a jesli chodzi o sprawdzenie paska to mozna podjechac do mechanika i niech popatrzy .. ale to i tak nie wiadomo.
Awatar użytkownika
koti88
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 19 wrz 2010, 19:28

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: koti88 »

Witam

Panowie mam pytanko odnośnie rozrządu. Kupować w serwisie oryginalny czy bez problemu można kupić w focie czy inter car'sie. Kumpel ma tam 40 % zniżki na części także byłoby trochę taniej. W sumie nie zależy mi na paru stówkach tylko chodzi o jakość części.
Co radzicie?
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuką jest Customizing
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: CYRULIK »

koti88, jak lubisz przepłacać to wal do ASO
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
koti88
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 19 wrz 2010, 19:28

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: koti88 »

Panowie w takim razie jakich firm kupować poszczególne części. Chodzi mi o to żeby to dobrze banglało.
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuką jest Customizing
ODPOWIEDZ