[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: kornat »

Miał ktoś do czynienia z filtrami DENCKERMANN? Chodzi mi filtr paliwa, kabinowy, powietrza oleju.
Awatar użytkownika
koti88
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 19 wrz 2010, 19:28

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: koti88 »

Witam

Panowie chcę zmienić olej itd. Auto to Toledo II 2002 1.9 TDI ARL sprowadzone z niemiec - przebieg niby 188 tyś(udokumentowany niby). Za nic nie mogę znaleść w papierach które dostalem wraz z autem jaki był lany olej. Silnik pracuje w miarę cicho i ładnie tylko czasami na zimnym potrafi go majtnąć.

Proszę o poradę jaki olej zalać i jaki filtr zapodać.
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuką jest Customizing
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: peter174 »

zalewasz kazdym olejem który spełnia normę VW dla pompowtryskiwaczy (PD) czyli 505.01 ... marka jest mniej istotna .. ja np uzywam Motula
a co do fitrów to polecam Knecht, Mann które sa bdb jakosci i sam osobiscie tylko te uzywam
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
koti88
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 19 wrz 2010, 19:28

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: koti88 »

peter174 pisze:zalewasz kazdym olejem który spełnia normę VW dla pompowtryskiwaczy (PD) czyli 505.01 ... marka jest mniej istotna .. ja np uzywam Motula


Ten bedzie dobry? Oczywiście nie bede kupował na allegro tylko w sklepie. Kumpel ma 40 % zniżnki w focie i intercarsie :)
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuką jest Customizing
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: peter174 »

do PD-ka tylko ta norma co podałem wyzej
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Bogus

co zalać

Post autor: Bogus »

WITAJCIE :-) To teraz i ja wtrące swoje 5 gr do tematu i zapytam sie co byście zrobili na moim miejscu. Przeczytałem cały ten temat i cos juz wiem ale prosze o porade. Mam Toledko II 99 rocznik z silniczkiem 1.6 8V AKL od jakiegoś pół roku prywiezione z Niemiec i oczywiście nei wiadomo jaki olej była wlany no to zalałem Castrolem MAgnatec 10W40 cztyli pół syntetyk. Silniczek liczy sobie 130 tys km przynajmniej licznik tak pokazuje. No i było fajnie przejechałem autkiem 7tys na bagnecie cos tam troszkę stan sie zmniejszył ale bardzo mało. Ale jak pojechałem z bratem do niemiec to po przejechaniu 3 tys km poszło 1l oleju na dolewkę auto praktycznie nie gasło.


No i teraz pytanie co zrobić?? Z
Zalać syntetyk??
Zostać przy pół syntetyku tym co wlałem ??
Zmienić na jakis inny 10W 40 jak tak to jaki ??


Prosze was o wskazówki. I radę ;-)
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Pawcio3city »

No przyjmuje się, że jeżeli wsiąknie Ci 1l oleju między wymianami to należy zalać syntetyk. Mi zdrowy rozsądek by tak podpowiadał przynajmniej. A co do przebiegu to wierzysz w to, że samochód z 99r ma tylko 130tys??
Bogus

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Bogus »

no właśnei 100% pewności nei mam ale po ksiązce serwisowej tak wychodzi ze robił nim ktoś 12 tys na rok czyli w sumei przebieg moze być prawdziwy. A jaki ten syntetyk zalać 5w40 jakiej firmy
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: koti »

Bogus pisze:po ksiązce serwisowej tak wychodzi ze robił nim ktoś 12 tys na rok

Ciekawe czy książka jest oryginalna. Polak jednak potrafi.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Bogus

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Bogus »

No tego nie wiadomo nie pisze na niej made in china anie nie ma roku produkcji 2010 :-D gościu co mi go przywiózł mało miał czasu na kombinacje bo oglądałem go godzine po jego powrocie do domku. Koti a co ty myslisz o tym i jaki bys olej wlał na moim miejscu??
ODPOWIEDZ