[ALL] Wycieraczki

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regi83
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:23

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Regi83 »

Ja dziś wymieniłem na te samo dociskowe ( nie wiem ja one się fachowo nazywają ) kierowcy 530 i pasażera 480. Jak na razie jest bajka :mrgreen: Koszt całej operacji 52 zł -VAT ;-)
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Wycieraczki

Post autor: dominik »

peter174, już miałem nie jedną parę wycieraczek valeo w Renówce i były na chwilę. Do Tolka też kiedyś jakieś valeo kupowałem i nie mogłem założyć bo to wycięcie na zaczep nie było tak duże jak np w bosh'owskiej. Tak więc zapytaj w razie czego czy jest możliwość wymiany gdybyś kupował.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Wycieraczki

Post autor: CYRULIK »

maro93, mało jest w termacie o wycieraczkach ????
mysle ze temat do kosza
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Wycieraczki

Post autor: spec »

A ja zapytam o inną kwestie. Po założeniu płaskich wycieraczek ramiona śmiesznie odstają. Może ktoś próbował przełożyć całe ramiona wycieraczek na bardziej przylegające? Może od Fabii 2 by podeszły? Pytam z ciekawości czy ktoś się tym interesował.
maro93
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 01 cze 2010, 12:51

[ALL] Wycieraczki

Post autor: maro93 »

CYRULIK pisze:maro93, mało jest w termacie o wycieraczkach ????
mysle ze temat do kosza


w temacie o wycieraczkach są poruszane kwestie dotyczące smarowania i ciężko chodzącego mechanizmu, u mnie z tym nie ma problemów, tkwi on prawdopodobnie w elektryce, wczoraj wymieniłem przekaźnik niestety nic nie pomogło wycieraczki dalej po wyłączeniu zostają w miejscu w którym były, powtarzam nie mam problemu z mechanizmem, wycieraki chodzą mi bardzo szybko i bez oporów
Awatar użytkownika
pushq
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 13 wrz 2010, 18:16

[ALL] Wycieraczki

Post autor: pushq »

dziubek6 pisze:pushq ja też mam tak samo od kierowcy jest pięknie, super zbiera, elegancko dolega, ale od strony pasażera końcówka wycieraczki przeskakuje i słychać takie trrrrrr trrrrr strasznie to wkurzające skoro się wie że tak działają nowe. Końówka tej od pasażera w pozycji 0 też nie dociska do szyby.


ale to ja nie rozumiem jak moze tak byc. Zadne wycieraczki nie dolegaja. To albo cos nie tak jest z ta szyba, albo producenci wycieraczek sobie po prostu nie radza...przeciez tak nie moze byc...a z tym przeskakiwaniem to juz sam nie wiem, raz przeskakuja, raz dzialaja dobrze, normalna paranoja!
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Danielek. »

Znalazł ktoś lekarstwo na głośną prace wycieraczek?
Szczególnie tej od str pasażera gdy wraca na swoje miejsce słychać jest takie głośne "trrrrrr" i tak bez przerwy doprowadza to do szału szczególnie podczas deszczu,wcześniej miałem zwykłe wycieraczki bosha trzeszczały i teraz mam najtańsze płaskie z marketu i nadał to samo.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Wycieraczki

Post autor: dominik »

Danielek., ja u siebie odwróciłem wycieraczki i pomogło :) obróciłem je o 180 stopni...
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Danielek. »

dominik, Jutro spróbuje może to być rozwiązaniem bo to końcowka wycieraczki przeskakuje po szybie, a jeśli nic to nie da to przesmaruje końcówkę wycieraczki silikonem w spraju do konserwacji uszczelek podobno wypiera wodę przynajmniej producent tak twierdzi.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Wycieraczki

Post autor: marek_igor »

Danielek., jest jakiś specjalny preparat do smarowania wycieraczek żeby tak właśnie nie hałasowały, ale wiem że ciężko to dostać, a za nic sobie nie mogę przypomnieć jak się to nazywa...
ODPOWIEDZ