[ALL] Wycieraczki

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Wycieraczki

Post autor: bartek »

chyba szyba za bardzo się załamuje :-/
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Gizmo »

wczoraj zmieniałem wycieraczki i zakupiłem 530mm-dla kierowcy - 500 mm dla pasazera, pieknie dolegają ekstra usuwają wodę, smug ani przez chwilę nie ma, stosowałem je już w poprzednich autach bo są poprostu moim zdaniem najlepsze.

a teraz najlepsze... wyceraczki marki Alco do dostania na każdej stacji benzynowej, większej.
oszałamiająca cena: 8zł/szt, a pracują ekstra, cichutko bez żadnych niespodzianek, i spokojnie pół roku do roku śmigają, charakterystyczne dla zużycia są paski jakby powycierane w gumie i zostaje wtedy woda na szybie szerokosci szpilki, bez smug do samego końca żywota wycieraczek :D
polecić mogę śmiało :D
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wycieraczki

Post autor: dziubek6 »

pushq ja też mam tak samo od kierowcy jest pięknie, super zbiera, elegancko dolega, ale od strony pasażera końcówka wycieraczki przeskakuje i słychać takie trrrrrr trrrrr strasznie to wkurzające skoro się wie że tak działają nowe. Końówka tej od pasażera w pozycji 0 też nie dociska do szyby.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Wycieraczki

Post autor: spec »

Gizmo, ale piszesz chyba o zwykłych wycieraczkach nie płaskich? Ja mam 480 i ledwo się mieszczą bo jeszcze mają plastikowe zakończenia z obydwu stron. Kupiłem najtańsze w markecie płaskie wycieraczki i sprawują się świetnie. Żadnego piszczenia czy szumów a przestały całe lato na słońcu. Zdarzało mi się jeździć i po 300km w deszczu więc miały się gdzie powycierać ale dalej pracują jak nowe. 480mm też trochę odstaje na końcu ale za to ma większe pole pracy.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[ALL] Wycieraczki

Post autor: peter174 »

Czy ktos moze cos napisac z perspektywy użytkownika cos więcej o piórach VALEO COMPACT REVOLUTION ? ... wczesniej kolega Sony niezbyt pochlebnie je oceniał, a czy ktos jeszcze je użytkuje i moze cos na ich temat napisac ? :roll:
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Gizmo »

spec pisze:Gizmo, ale piszesz chyba o zwykłych wycieraczkach nie płaskich?

tak, są to zwykłe wycieraczki ze stelażem, Nie płaskie.
maro93
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 01 cze 2010, 12:51

Problem z wycieraczkami

Post autor: maro93 »

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z wycieraczkami mianowicie: po wyłączeniu wycieraczek (na każdym z biegów) zostają one w miejscu w którym wyłączyłem zamiast dolecieć do samego dołu, druga sprawa na biegu czasowym co jakiś czas zatrzymują się na środku szyby podczas czego słychać cyknięcie przekaźnika (plus tak jakby spięcie), czasem zatrzymują się kilka razy podczas jednego cyklu ale zawsze po chwili wrócą na dół.


Pamiętam, że kiedyś na forum czytałem coś na ten temat jednak teraz tego tematu nie znalazłem, chyba że to nie na tym forum;) a bardzo zależy mi na czasie,

Z tego co wiem przekaźnik ma nr 19, i nr producenta(chyba Bosch) 191 955 531

Czy problem leży w przekaźniku?
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] Wycieraczki

Post autor: kamilwsp »

winny przekaznik wycieraczek
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
maro93
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 01 cze 2010, 12:51

[ALL] Wycieraczki

Post autor: maro93 »

po wymianie silnika i mechanizmu(stary ledwo co potrafił uciągnąć i wydawał z siebie dziwne dźwięki), ustało przerywanie na biegu czasowym jednak dalej po wyłączeniu wycieraczki zostają w miejscu w którym były na każdym biegu, czy to nadal może być wina przekaźnika?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Wycieraczki

Post autor: Kitaj »

Kolego a rozbierałes kiedyś i smarowałes trzpienie ? ;-)
ODPOWIEDZ