Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

On21 ja bym na Twoim miejscu wszystkie możliwe miejsca samemu zrobił. Po pierwsze zaoszczędzasz dużo kasy, po drugie masz satysfakcję że samemu zrobiłeś, po trzecie problem z wodą znika.

1. Odpływy do wyczyszczenia i uszczelki na blachę typu "P" dać.
2. Ponacinać uszczelkę na dole drzwi (w trójkąciki) + jakiś drut do odkształcenia uszczelki.
3. Wywalić wszystko z auta i sprawdzić gdzie jest mokro, wysuszyć i posprawdzać korki (zarówno od góry jak i od spodu - w razie zużycia uszczelnić).
4. Sprawdzić filtr przeciwpyłkowy (wnęka) czy nie ma tam wody i jak coś dobrze założyć osłonę na filtr, żeby uszczelka gumowa przylegała.
5. Sprawdzić czy na podszybiu nie ma pęknięć. Jak są uszczelnić je.

Po tych krokach woda nie ma prawa stać w aucie. Jeśli nie wiesz co i jak zrobić to wszystko masz opisane w tym temacie łącznie z fotorelacjami. W dziale DIY masz też osobny temat poświęcony wybebeszaniu wnętrza Tolka w celu wysuszenia.

Powodzenia!
mistrzu2003
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2010, 22:29

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: mistrzu2003 »

Witam
dziś stawiłem do ASO SEAT MARAN na Wrocławskiej 2 w Warszawie. Serwis dość mały ale obsługa perfekcyjna. Okazało się, że ciekły przednie drzwi pasażera mimo, że woda zbierała się z tyłu. Dzwonił Pan z serwisu że wysuszą wszystko i za 2 dni auto do odbioru. Koszt ok 150zł. Więc bez tragedii. Podobno problem występuje często przez wadliwą konstrukcję umiejscowienia głośnika.

[ Dodano: 2010-09-18, 13:39 ]
Więc auto odebrałem. Koszt w ASO SEAT Maran w Warszawie uszczelnienie z suszeniem. Czyli wyjęcie bebechów i czyszczenie podłogi oraz jej osuszenie wyszło 326zł. Auto stało od wtorku do piątku ale teraz nie ma nawet kropli.
Maro
pgssh
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:14

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: pgssh »

Fatum z tym przeciekaniem... Ja ostatnio też zauważyłem, wodę po deszczu z przodu i z tyłu ale tylko od strony kierowcy. Auto stało lekko pod górkę przodem jak padało. Przedni dywanik welurowy przesiąknięty, tylny - suchy, ale pod nim mokro. Teraz trochę przeschło ale jak się naciśnie na wykładzinę to słychać jak chlupie...
Stestowałem kercherem drzwi przednie od kierowcy, ale woda nie leciała przez drzwi. Potem lałem na przednią szybę i wycieraczki. Okazało się, że gdzieś nad sprzęgłem lecą kropelki wody. Chyba podszybie do rozebrania i uszczelnienia będzie...
Dodam, że po obfitych deszczach woda gromadzi się na progach, a po otwarciu drzwi wylewa się na ziemię (tylko z przodu od strony kierowcy i pasażera) ale nigdy nie miałem wody w środku jak teraz (O_O).
Czy rozebranie podszybia to skomplikowany zabieg? W sumie nie wiele informacji znalazłem na ten temat: jeden temat w koszu i jeden na zewnętrznym forum.
Toledo 1,9 TDI 150KM (ARL) 2002r
tomik
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:25

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tomik »

Proste.Ja ostatnio miałem ten sam problem.Odkręcasz wycieraczki,ściągasz gumę łączącą plastik z metalem potem ściągasz plastik z podszybia i po kłopocie,Ja miałem zapchane odpływy.Teraz na razie sucho,ale muszę jeszcze uszczelnić drzwi pasażera bo mam wodę na progu.Pozdrawiam
TOMIK
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: TomekTomek »

Witam mam problem, przez tylną blendę dostaje się woda aż są mokre wkłady do żarówek. Co robić, czy to wina blendy i trzeba nową kupić, czy wystarczy ją zabezpieczyć żeby woda się nie dostawała i w jaki sposób to zrobić. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Sprawdziłeś czy nie jest gdzieś blenda popękana ?
Najlepiej ją odkręć i zobacz co w trawie piszczy.
Tu masz pomocny manual -> viewtopic.php?t=1275
bizio3

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bizio3 »

Mam Toledo II 99' i mam też problem z wodą w środku przód i tył od strony pasażera.Mam te auto od 2 miesięcy ale dopiero teraz zauważyłem problem wcześniej natomiast po każdym deszczu miałem wodę na progach więc możliwe że w ten sposób dostawała się dalej pod wykładzinę.Jeśli miał ktoś te same objawy to proszę o informację.Pozdrawiam.....
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

bizio3 a czy nie widzisz, że ten temat ma 32 strony ?

Wystarczy je przeczytać i będziesz bogatszy o wiele cennych informacji.

Poza tym na dzień dobry wypadałoby przeczytać regulamin, jeśli mamy owocną "współpracę" osiągnąć :P

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

bizio3, ja to tam o czymś takim nie słyszałem :roll:
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Jako iz zblizaja sie jesienne deszcze, tez powalczylem z drzwiami w tolku ;) Generalnie mam wrazenie, ze rozwiazanie w postaci wymiany uszczelki albo samo zasilikonowanie nie ma najmniejszego sensu. Zobaczcie sobie na konstrukcje drzwi - jesli uszczelka bedzie idealnie trzymala, to miedzy blachami i uszczelka tworzy sie idealny 'zbiornik' na wode, ktora bedzie sobie tam stala. Jedyne sensowne rozwiazanie to folia, jak na pierwszej stronie tematu. No i trzeba ja dac dokladnie tak, jak napisane: u gory pod uszczelke, a na dole puscic luzno do srodka drzwi.
Sprawdzilem u siebie i sama folia to polowa sukcesu - czasami i tak kropelka potrafi splynac do uszczelki. Podejrzewam, ze przedostaje sie przez dziury, ktore musimy zrobic w folii, zeby wszystko przykrecic. Wiec na dole i tak jeszcze dalem silikon pod uszczelke. Tutaj trzeba uwazac - silikon uniwersalny albo sanitarny tak 'zlapie', ze jesli kiedys bedziemy chcieli odkleic boczek to bedzie przerabane. Lepiej uzyc silikonu dekarskiego, bo on pozostaje 'miekki' (nigdy tak do konca nie zasycha) i mozna spokojnie odkleic boczek. Sprawdzilem - po 2 dniach dalo sie spokojnie sciagnac.

Tak przy okazji drzwi - zmienialem w jednych i drugich przednich drzwiach podnosniki szyb (w starych pourywaly sie juz linki). Jedno moge powiedziec: uwazajcie na takie podnosniki:
Obrazek
Cholernie ciezko sie je zaklada. Nie da sie zrobic tak jak fabryczne (przykrecasz do blachy, a potem cala blache do drzwi), bo blacha z tym podnosnikiem nie wchodzi w otwor w drzwiach... Trzeba sie niezle nagimnatykowac, zeby go zalozyc.

Z drugiej strony mam taki:
Obrazek
I jest duzo latwiejszy w montazu, chociaz nie wyglada na jakos super-trwaly.

Zastanawiam sie, czy nie sensowniejsze jest cos takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=1267457762
Moze ktos juz takie kupowal i moze powiedziec cos wiecej na temat jakosci?
ODPOWIEDZ