[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
ODPOWIEDZ
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: ww200 »

Ja właśnie dzisiaj pozbyłem się kata-robocizna 0 zł,tłumik przelotowy 0 zł,wrażenia z jazdy bezcenne :mrgreen:
Kumpel ma sprzedać kata i odebrać sobie kasę za robotę czyli ok.50 zł,tłumik dostałem w prezencie bo i tak się walał po warsztacie.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Tomas »

A nie będzie problemu przy przeglądzie? Stacje kontroli pojazdów chyba mają sprzęt do kontroli spalin i czasami przy przeglądzie z niego korzystają. No a faktycznie czuć więcej mocy przy wywaleniu kata?
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: voyager2550 »

A kumpel weźmie całą kasę za katalizator dla siebie ? Chyba nie dałeś się zrobić w balona ? :-P
Autko teraz lepiej ciągnie od niskich obrotów. Mój był bardzo zapchany więc różnicę czuję.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: kornat »

voyager2550, a jaki masz przebieg?
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: ww200 »

voyager2550 pisze:A kumpel weźmie całą kasę za katalizator dla siebie ? Chyba nie dałeś się zrobić w balona ? :-P


Nie żartuj,mam różnych kumpli nawet takich co siedzą za wycieczki do lasu ale nikt nikogo nie okrada :mrgreen:
Co do przeglądów,to się jeszcze nie spotkałem z analizą spalin w ropniaku.
Jeśli chodzi o mój kat,zapchany to delikatnie powiedziane bo na palcach u jednej ręki można było policzyć prześwity na wylot :mrgreen: ,a do tego wysypałem z niego garść fragmentów wkładu i sadzy.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: CYRULIK »

ww200 pisze:Co do przeglądów,to się jeszcze nie spotkałem z analizą spalin w ropniaku.

Bo w dieslu takie badanie robi sie dymomierzem czy jakoś tak ;)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Tomas »

ww200 pisze:Co do przeglądów,to się jeszcze nie spotkałem z analizą spalin w ropniaku.

No ale chyba jakoś dają radę to sprawdzić, bo na "chłopski rozum" to po co w takim razie montowaliby w dieslach katalizator spalin obniżając tym samym moc autka, skoro i tak nikt nie sprawdza czy właściciel nie wymontował go lub czy zamontowany katalizator działa poprawnie? ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: ww200 »

Na pewno ktoś gdzieś sprawdza spaliny w dieslach,ja osobiście takiej operacji jeszcze nie miałem i nikt z moich znajomych,ale pewnie są ludzie którzy mieli z tym kontakt.Katalizator mocy auta nie obniża,oczywiście do czasu puki jest sprawny.Ja wiem jedno,na pewno pozbyłem się na jakiś czas notlauf'u który ostatnio dał o sobie parę razy znać.
Rogal
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 17 cze 2010, 09:07

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Rogal »

WYWALAĆ! Ja mam przejechane 196k km i po wywaleniu auto dużo lepiej chodzi. Sam kat był zapchany cholernie. Wsadzasz strumienice w obudowie katalizatora i przegląd przechodzi bez żadnego ale. Gadałem z typem na przeglądzie i powiedział, że w takich "smrodach" już nikomu się nie chce sprawdzać spalin itp... Pozdrawiam i polecam wypierdzielić parcha! ;)
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Wywalić katalizator czy nie wywalić?

Post autor: Kitaj »

Haha to ciekawe co bedzie u mnie przy przebiegu 308 tys :-)
Jak wytne to dam znac :mrgreen: a planuje sie do tego zabrac
ODPOWIEDZ