Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin81
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 07 lut 2010, 21:56

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: marcin81 »

Hej,ja ostatnio miałem ten sam problem po wymianie filtra.Okazało sie że guma od osłony filtra sie lekko zawineła przy końcu i kałuża w aucie gotowa.Trzeba sie trochę pobawic z dokładnym włożeniem osłony,tak aby guma zachodziła za filtr i będzie wszystko ok :lol:
U mnie jest już sucho :lol:
barf
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:23

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: barf »

Ja to tam sie nie bawiłem podkleiłem uszczelkę pod blachę drzwi ale nic nie dało więc po prostu silikon do uszczelniania rur i wio...... sucho drzwi nic nie puszczają pod głośnikiem, a filtr no cóż narzazie spoko, woda była zakleiłem taśmą całą obudowę i zobaczymy, ehhh ten Hiszpan.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

barf pisze:silikon do uszczelniania rur
Nie wiem jak wygląda ten silikon, ale ogółem nie życzę Ci skrobania go w razie czego :P
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

ja jak wypackałem drzwi uszczelniaczem dekarskim to nie mogę go niczym zeskrobać jak stwardniał to mogiła totalna
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Joe*Quarry »

ja uszczelnilem masa dekarska wiec nie gadaj ze tak trudno bo cos mi zaczęło cieknąć i chyba bede musial skrobac i na nowo jechac z koksem
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: koti »

Joe*Quarry pisze:chyba bede musial skrobac


Dlatego lepiej dać uszczelkę gumową do okien :)
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

Joe*Quarry, ja tego dekarskiego nie mogłem zeskrobać, powodzenia życzę i zaklep sobie dużo czasu wolnego:) ja oderwałem podłogę gdzie zakleiłem korek ty dekarskim i chyba tam mi cieknie przy deszczy jak jadę bo na środku pod nogami jest plama po chyba sobotniej ulewie, muszę znów zakleić:), bo do okola to sucho jest więc wydaje mi się ze to to:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Panowie popieram zdecydowanie. Niech Was Bozia strzeże przed zapodaniem silikonu bądź uszczelniacza dekarskiego! Skrobanie kilkugodzinne.

Ja wczoraj poprawiłem uszczelkę od strony kierowcy, bo zwichrowana była po wymianie ślizgu podtrzymującego szybę i przeciekało. Teraz czekam na deszcz :P

Jeszcze się kurde zastanawiam nad tymi trójkącikami czy ich więcej nie wyciąć. Wyciąłem też na uszczelce pod samymi drzwiami (pod odpływami co są w drzwiach) trójkąciki, żeby szybciej woda się wydostawała :) Narazie zdaje egzamin ;)
Awatar użytkownika
slyzo1
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2010, 21:28

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: slyzo1 »

W toledo II jest wada konstrukcyjna drzwi. Woda spływa przez szybę, następnie cieknie po blasze i dostaje się w okolicach progu do środka na podłogę. Miałem w dwóch toledach ten sam problem zdjęłem plastiki na drzwiach odkręciłem dolną i boczną część blachy ( klucz 13) widać było zacieki po wodzie. Przetarłem rozpuszczalnikiem, odczekałem, dałem silikon pod blachę, przykręciłem blachę i jeszcze raz przesmarowałem silikonem. W pierwszym toledo mam już rok spokój a drugiego zrobiłem miesiąc temu i po deszczach jest sucho. W pierwszym toledo tak się lało wcześniej że stało ok 2 cm wody. Musiałem wyjąć fotel i wyciągnąć połowę podłogi żeby to posuszyć bo niestety samo na 100 % nie wyschnie i żadne gazety nie pomogą.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tony »

slyzo1, może tak by się kolega przywitał ?? :evil:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ODPOWIEDZ