Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Tematy ogólno-techniczne
marsin89
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2010, 16:26

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: marsin89 »

Witam posiadam toledo 2.0 benz/gaz. Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka, chlodnica jest letnia i wskazowka temperatury jest ok. Weze wychodzace od termostatu do pompy sa twarde , a te od chlodnicy juz normalne. myslalem ze to termostat lecz wymienilem i nadal to samo ???
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 18:56 przez marsin89, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: koti »

marsin89, i dalej to samo. Czytałeś TO?? Nazwij temat tak aby było wiadomo o co chodzi.
Na forum piszemy po polsku, budujemy zdania, używamy znaków przestankowych i wielkich liter.
Do poprawki.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
mro
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: mro »

dziwne...
może jakie zaworki zwrotne tam sa i padły?
daniel_p
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2010, 23:39

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: daniel_p »

ja miałem to samo wymień całkowicie płyn w układzie chłodzenia (jesli masz stary) Wlej nowy wraz z uszczelniaczem w płynie. U mnie uszczelniło 90% wycieków i przede wszystkim nie zamuliło nagrzewnicy.

Ja się trochę pobawiłem z układem chłodzenia a moim seacie. Odkręciłem wszystkie rurki i je wyczyściłem. Z chłodnicą zrobiłem to samo(uzbierało się w niej trochę brudów). Jeśli to nie pomoże sprawdz swoją pompę wodną czy dobrze działa
mistrzu2003
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 08 lip 2010, 22:29

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: mistrzu2003 »

Ja miałem podobny przypadek w Golfie 3. Wymieniłem termostat i dalej to samo. Na finał okazało się, że zapchany był króciec układu chłodzenia i wytwarzało się ciśnienie. Wodę wybijało do zbiorniczka wyrównawczego. Pomogło płukanie układu. Może zdejmij rurę od chłodnicy. Przepłucz porządnie układ wodą a później zalej płynem i odpowietrz, może dolegliwość minie.
Maro
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: michal.k »

a działała wam dmuchawa na chłodnicy, mam podobny problem, ale dodatkowo nie włącza się dmuchawa
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: jabaraks »

Ogólnie wentylator powinien się włączać tylko gdy silnik nie jest chłodzony pędem powietrza (a więc gdy stoisz w korku). Jeżeli nic takiego się nie dzieje to przede wszystkim sprawdź bezpieczniki - możliwe, że któryś się przepalił.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: szymekgd »

jabaraks pisze:Ogólnie wentylator powinien się włączać tylko gdy silnik nie jest chłodzony pędem powietrza (a więc gdy stoisz w korku). Jeżeli nic takiego się nie dzieje to przede wszystkim sprawdź bezpieczniki - możliwe, że któryś się przepalił.


Jestes w bledzie, warunkiem zalaczania sie wentylatorow jest tylko i wylacznie temperatura, w czasie jazdy, szczegolnie na wyzszych obrotach temperatura plynu moze szybowac w gore i utrzymywac sie powyzej 90st. nawet przy pracujacym wentylatorze. W korku termostat powinien utrzymac temperature.
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: jabaraks »

W korku termostat powinien utrzymac temperature.


Sam termostat nie zawsze da radę.

Oczywiście zgadzam się, że decydująca jest temperatura. Jednak gdy silnik jest chłodzony pędem powietrza chłodziwo bardzo rzadko osiąga taką temperaturę, by włączenie wentylatora miały jakikolwiek sens. Zauważ, że często wentylator załącza się już po wyjściu z samochodu - gdy pędu powietrza już nie ma, a temperatura jest ciągle bardzo wysoka.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: szymekgd »

Na nizszych obrotach (korek) silnika nie zagrzejesz, termostat bedzie regulowal temp. moze czasami 1y bieg wentylatora sie zalaczy, jadac na wyzszych obrotach wentylatory beda mialy problem ze zbiciem temperatury, zejdziesz z obrotow, a temp. silnika spadnie do 90st. Nie wierzysz sprawdz w trasie ;)
ODPOWIEDZ