[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kornat »

Ja bym jeszcze sprawdził czy IC nie jest dziurawy no i zrobić logi statyczne i dynamiczne być może wtryski leją. Jaki przebieg? dymi przy butowaniu czy normalnej jeździe?
Awatar użytkownika
rednight20
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:24

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: rednight20 »

właśnie dymi na czarno strasznie...:/ dzisiaj zabiore sie za przeczyszczenie przepływki i zmienie jeszcze filtry powietrza i paliwa i napisze

[ Dodano: 2010-07-23, 09:05 ]
a mozecie zalączyć fotke w którym miejscu jest intercooler i jak ewentualnie sprawdzic samemu czy nie jest dziurawy...?
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: bartek »

rednight20, jak nie wiesz nawet gdzie jest intercooler, to oddaj autko do mechanika :-/
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kornat »

Ściągasz koło a następnie nadkole i między zderzakiem a kołem jest IC. Obejrzyj czy gdzieś się nie poci olejem oraz sprawdź rury podłączone do IC.
Awatar użytkownika
rednight20
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:24

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: rednight20 »

Wymieniłem filt paliwa i powietrza, przeciściłem przepływke i wydaje mi sie ze delikatnie jakby odzyskał mocy ale to dalej nie to... Jak się bujne obwodnicą to normalnie lece 160-180, bo czytalem ze inni maja problem z przekroczeniem 120-140. Wiec chyba czeka mnie wizyta u mechaniora i sprawdzenie intercoolera a najprawdopodobniej czyszczenie turbosprezarki
pedzacyjez
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 05 paź 2009, 15:54

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: pedzacyjez »

w toledo jest taki myk ze intercooler przeciera sie od chwytaka powietrza ktory jest do niego zaczepiony to powoduje rozczelnienie jesli masz dziury to wymien cooler ibedzie dobrze nietrzeba wtedy ruszac turba

[ Dodano: 2010-07-23, 12:58 ]
a jeszcze zeby w uklad nieszed olej z odmy to rzalurz oil tan na odme wtedy w uklad dolotowy nie bedzie szlo powietrze z odmy z olejem , potym jest mniejsza temperatura w ukladzie i przeplywka bedzie czysta a nie uwalona sadza
ballance

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: ballance »

Witam,Od dluzszego czasu nie mialem problemow z turbina ale ostatnio pare razy przy ciezszym bucie auto lapie mula :-/
Podejrzewam zabrudzone kierownice,dzieje sie to tylko jak turbo dmucha na maxa przez dlusza chwile.Po wpadnieciu w trub awaryjny sztanga wciagnieta jest maksymalnie do gruszki.Czy to moze byc wina samej gruszki czy najczestsza przyczyna-przycinajace sie kierownice???
Probowalem sprawdzic jak chodzi sztanga i zasysajac powietrze przez wezyk prowadzacy do gruchy wyczulem ze pod samym konciem jak wciaga jest taki dziwny 1cm skok-CZY TO NORMALNE? Zaobserwowal ktos moze cos takiego u Siebie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kornat »

ballance, po zgaszeniu silnika sztanga powinna wyjść z gruszki po odpaleniu powinna się wcisnąć max w gruszkę. Jeżeli ona jest ciągle wciśnięta to nawet mogła gruszka w środku zardzewieć. Zalej wudetem i próbuj rozruszać.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

A co jeśli jest ciągle w pozycji nie wciśniętej {przy zgaszonym oraz odpalonym silniku} ? :|
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kornat »

Sony, a masz jakiś błąd? ściągnij pierścień osadniczy i rozłącz gruchę z kierowniczaki poruszaj kierowniczkami i poruszaj sztangę będziesz wiedział co nie tak.
ODPOWIEDZ