[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
zzimny
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwie 2010, 09:37

stuki podczas jazdy po nierównościach

Post autor: zzimny »

Witam, od kilku dni jeżdżąc po nierównościach, kamieniach, z prawej strony dochodzą dziwne stuki,nie jestem pewnie czy z przodu czy z tyłu. Pojechałem na OSKP na szarpaki, na pierwszej stacji stwierdzili że luzy na kolumnie kierowniczej i tuleje do wymiany, przód OK. zapłaciłem 30zł. pojechałem na 2gą stacje zapłaciłem 20zł, i stwierdzili że zawieszenie ejst okej, tylko tłucze sie tłumik, bo oderwało sie jakies mocowanie. wiec poejchałem pospawałem, ale dalej sie tłucze;/ jadąc z kolegą mechanikiem, na "osłuch" stwierdził że tłucze sie tylna belka. sma juz nie wiem co mysleć i co robić... chce jechać na wakacje, ale takim autem sam nie wiem.... prosze o pomoc.
jeżeli to luzy na przekładni, jakie ewentualne kosztu wymiany lub regeneracji?
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Gizmo »

u mnie też stuka, okazało się że to tylne poduszki na wachaczach. czekają na wmianę.
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: lipton1977 »

witam za dużo mechaników powinieneś razem z diagnostą wejść pod auto żeby ci pokazał ewentualne luzy , za co oni biorą kase ,wybite tuleje belki czy wachaczy widać niemalże gołym okiem,powinieneś jeszcze raz wszystko powoli dokładnie sprawdzić .końcówki kierownicze,sworznie, gumy stabilizatora, łożyska amortyzatorów, wachacze,tylną belkę,może jakaś łapa do mocowania silnika,albo pęknięta sprężyna,to może być drobnostka ale nie koniecznie,poprostu trzeba to znależć.powodzenia. ja też bałbym się jechać na wakacje autem ze stukami czegokolwiek...
lipton1977
robsonw1
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:16

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: robsonw1 »

jesli jest to stukanie gdy wjezdzasz w dolek, lub na kraweznik (takie jak by gruchotanie kostek?) to ja juz to mialem i naprawialem, teraz mam znowu tym razem druga strona :)
to była guma stabilizatora - ok 100pln razem z wymianą. Po wymianie wszystko ucichło, a zaczyna się to stukanie raz na jakis czas, potem częściej aż po jakims czasie słyszysz je na kazdym dołku. Jesli masz takie objawy to prawdopodobnie guma stabilizatora.
zzimny
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwie 2010, 09:37

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: zzimny »

problem zdiagnozowany. tuleje tylnej belgi do wymiany. zmienione na nowe, pneumatyczne i jak ręką odjął te "głośne" stuki, teraz dalej coś stuka, trochę ciszej i na pewno dochodzi to z przedniego prawego koła, na kierownicy nie czuć nić,żadnych luzów. ale podróż przebyłem cało i zdrowo
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: lipton1977 »

jest kilka możliwosci; sworzeń ,końćówka drążka kierowniczego, gumy stabilizatora,amorek, dobrze że dojechałeś bez kłopotów. :-) :-)
lipton1977
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: koti »

zzimny pisze:pneumatyczne


A może poliuretanowe?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartek »

były chyba jakieś hydrauliczne, czy coś takiego ;-)
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
cube5
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 lis 2009, 19:27

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cube5 »

A ja mam taki problem: podczas hamowania lub zatrzymywania się/ruszania z górki lub pod górkę z przedniej częsci auta dobiega dziwny, jednorazowy stukot, jakby coś się rozjechało i nagle zblokowało. Trudno to dokładnie wytłumaczyć.
Nie mam pojęcia co to jest, ostatnio wymieniałem stabilizator poprzeczny oraz tuleje i mechanik, który to robił nic poza tym z przodu nie znalazł. Prosiłem o dokładne sprawdzenie ale stwierdził, że zawieszenie jest ok.
Moim zdaniem nie jest, a ponieważ nie jestem specem, nie wiem, czy to może być przegub, drążek lub coś innego.
Macie może jakieś pomysły?? Będę wdzięczny!!

A tu jest początek tematu:
viewtopic.php?t=3805

Jakieś dodatkowe pomysły co to może być czy to te gumy na wahaczach ??
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

kolego sprawdź też poduszki silnika, może któraś strzeliła a efekt akustyczny będzie wtedy podobny jak u Ciebie.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ODPOWIEDZ