Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Toledo I generacji
sonic85
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:10
Kontakt:

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: sonic85 »

Nowi forumowicze, przedewszystkim chcia3bym wszystkich pozdrowia i powiedziea, że zakup toledo bedzie najlepszą decyzją waszego życia:D Osobiście moge troche powiedziea o zakupie Toledo 1L. Moj tolek to 2.0 16v z 96r. Silniki 2.0 16v i 1.8 16v uważane są za najbardziej awaryjne w rodzinie silników Toledo 1L. Przyk3adowo rozrząd do mojego auta kosztuje 220zl min (przynajmniej ja za tyle znalaz3em, przewody od 70 zl ale jak lepsza firma to już grubo ponad 250zl), silnik sam w sobie jest ok, ale osprzet nie bardzo. Elektronika siada po takim czasie.
Jeżeli chcecie taki silnik powinniście sie wybraa z jakimś mechanikiem na ogledziny auta. Ja tak zrobi3em ale przez to, że mechanik nie by3 za bardzo wykwalifikowany mam do tej pory problemy. Jeżeli zależy wam na dobrych osiągach kupcie tolka z silnikiem 2.0 8v, są to silniki podatne na instalacje gazowe a i cześci nie są drogie. Spalanie na poziomie 11 do 12 litrów gazu w mieście nie jest zaskoczeniem w tym silniku.
Silniki 1.6 i 1.8 8v mają gorsze osiągi a spalanie jest niewiele mniejsze.
We wszsytkich Tolkach 1 L szybko idzie blacha, korozja nie jest tu obca i jeżeli auto by3o bite możecie sie spodziewaa rdzy na karoserii. Niestety Tolki od 92 do 98 nie mia3y cynkowanej blachy wiec nawet lekkie obtarcie może bya przyczyną brązowych nalecia3ości:/ Przy zakupie zwracajcie uwage na nadkola, progi, warto zajrzea na kanale pod spód i zobaczya 3aczenia na spawach czy nie wyglądają podejrzanie. W prawie każdym aucie sprowadzonym z zachodu możecie bya pewni, że licznik by3 krecony do sprzedaży - taka przykra prawda:/ wiec jeżeli auto z 94 roku ma 140 tys km to na 90 % jest krecone!!!!

Dodawajcie inne ciekawe informacje, mam nadzieje, że pomog3em chociaż troszeczke przy zakupie waszego pieknego Tolka;)

[ Dodano: 2008-05-20, 23:56 ]
ciekawostka jak przegląda3em na allegro:) tak może wygladaa krecony licznik:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: CYRULIK »

Od siebie dodam ze ciekawa propozycja są silniki diesla, jest ich ca3kiem spory wybór ciesz ma3ym spalaniem, żywotnością i niez3ymi osiągami, jest to dobra alternatywa i ceny cześci sa na dobrym poziomie
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: SMILE »

Sonic nie gadaj, 2.0 16V to najlepsze silniki tylko trzeba o nie dbac. Tyle w tym temacie,jakbym mial hajs to bym go wybral ABF zamiast zamulastego ALH.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2008, 05:41 przez SMILE, łącznie zmieniany 1 raz.
darkghoust

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: darkghoust »

Kiedyś wygram w totka...
Jak wygram to kupię nowe toledo i oddam je do stuningowania żeby nikt niemógł mnie objechać...
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: SMILE »

nikt oprocz mnie :evil:
SAGAL

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: SAGAL »

ja tam na moj silnik nie narzekam 1.8 8v i objade kazdego z was tony juz sie przekonał w sochaczewie 3 krotnie :D :D :D
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: SMILE »

moze w klasie do 1800 cm3 :P bo dalej nie dasz raczej rady :P
SAGAL

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: SAGAL »

tony ma 1.6 16v 105km i jakos nie podołał rady :D:D nie fikaj bo i cie objade ;p
darkghoust

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: darkghoust »

A ja sobię założe do 1.8 turbinkę i wtedy pogadamy ... :-D :-D :-D
SAGAL

[1L] nowe toledo na nasza kieszen

Post autor: SAGAL »

hahahha dobre dobre ta turbinka nic ci nie pomoze bo ma Pchełka jest jak ferrari zawsze pzred toba ;p ;p ;p ;p hihihi ;p;p
ODPOWIEDZ