Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

jonson22 pisze:rozkminiłem dzis gdzie nam woda leci
Dzięki za info :D

Kitaj co do tego klucza co jest potrrzebny do tych 2 śrub przy zamku to musisz mieć Torxa opisanego tutaj -> viewtopic.php?t=454

Niestety nie wiem jaki typ, ale u mnie odkręciłem zwykłym Torxem 40ką :D

-----------
Panowie mam pytanie za 100 punktów... Chciałbym na dobre już zrobić sobie wszystkie drzwi tj. blachę wywalić, wygłuszyć matą bitumiczną drzwi, dać uszczelkę typu P i po sprawie. Mam jednak problem z tylnymi drzwiami :( Wczoraj walczyłem z tą blachą, ale nie mogę cholery zdjąć, bo trzyma się na czymś prowadnica szyby :/

Koti mi pisał, że tam na tej prowadnicy jest jakaś tuleja i bolec, jednak nie mogę skumać o co chodzi.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć co i jak ? Mile widziane jakieś zdjęcia. Wszystkie manuale które widziałem tyczyły się przednich drzwi, więc tam problemu nie będę miał raczej :P

P.S. A co do silikonowania blachy to ODRADZAM i żałuję, że kurna silikonem potraktowałem wszystkie drzwi, teraz cholernie ciężko usunąć to dziadostwo. NIGDY WIĘCEJ! :evil:
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

żeby wyjąć blachę trzeba odczepić(z przodu odkręcić) szybę. Z tyłu jest zamocowana do ślizgu za pomocą tulejki i bolca(beznadziejne rozwiązanie) bolec trzeba wybić z tulei, wtedy ona się kurczy i można ją wyjąć.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

bartek dzięki...

Pewnie mówisz o czymś takim -> viewtopic.php?t=14&postdays=0&postorder=asc&start=20 ?

Teraz znalazłem dopiero :P

Kurde coś czuję, że epitety się będą sypały niesamowicie przy tylnych drzwiach :572:
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

po co wyjmujesz bębenek z drzwi?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kitaj »

Żeby sciągnąc linke z klamki ?
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

linke możesz sciągnąć inaczej :) zdejmujesz boczek odpinasz kostki i z klamki odpinasz linke która jest zaczepiona do niej na tzw haczyk

[ Dodano: 2010-06-28, 10:59 ]
Kitaj: na zdjęciu kółkiem zaznaczyłem gdzie jest mocowanie na boczku linki najpierw cofasz linkę wyjdzie i odpinasz potem wyciągasz końcówkę która jest zagięta.
Załączniki
DSC02740.JPG
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kitaj »

No to na boczku sciągnełem ten haczyk ale mi chodzi ze jak chce tą czarną płyte wyciągnąc to do tej płyty jest przyczepiony cały mechanizm zamka i od tego mechanizmu jest linka przyczepiona do zewnętrznej klamki i mi chodzi o tamtą właśnie linke :-)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

aha :) to sie nie zrozumieliśmy trochę:) ale jeśli chcesz tylko puścić uszczelkę pod tą czarną blachą to nie musisz nic zdejmować wystarczy poluzować śruby podłożyć uszczelkę i skręcić:) bez jej przyklejania.
Awatar użytkownika
łapek
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:50

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: łapek »

Ja tez borykam się z tym holernym zamaczaniem podłogi. Na dołach dałem uszczelkę typu p. Po myciu autka teraz w progach po otwarciu drzwi sucho. Ale dzis lukam pod przód wycieraczkę gumowa a tam mokro i oparowana cąła wycieraczka. Czyli pozostaje podszybie i pyłkowy do sprawdzenia? I ta klima co? No bo ja juz nie wiem co mam robić. Starą Szmata śmierdzi jak gorąco. :-|
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

łapek: luknij kilka stron wcześniej dałem zdjęcie gdzie ta woda się zbiera, często przepływa przez filt przeciwpyłkowy i sie tam osadza zdejmij osłone filtra i sam filtr i wsadz tam rękę to poczujesz wodę, jeśli mówimy o kwesti wody od strony pasażera:)
ODPOWIEDZ