Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

tomusk190, albo robisz, albo płacisz. objechać silikonem to najszybciej. Jeszcze szybciej to podkleić drzwi tak, by odkształcały uszczelkę i woda wtedy spływa na zewnątrz.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
tomusk190
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2010, 15:38

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tomusk190 »

Ok dzięki kolego będę działał coś:) pozdrawiam
Tomek
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

to dosc mało pracy na dzwi ok 30min jak wiesz jak rozebrac:)

[ Dodano: 2010-06-24, 17:11 ]
ja mam problem dzis po ulewie zobaczylem ze mi sie woda saczy pod schowkiem od strony pasażera ma ktoś pojęcie co sie stało ? nie ruszałem filtra przeciwpyłkowego a wczesniej było normalnie
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: rafrut6 »

jonson22 pisze:to dosc mało pracy na dzwi ok 30min jak wiesz jak rozebrac:)

[ Dodano: 2010-06-24, 17:11 ]
ja mam problem dzis po ulewie zobaczylem ze mi sie woda saczy pod schowkiem od strony pasażera ma ktoś pojęcie co sie stało ? nie ruszałem filtra przeciwpyłkowego a wczesniej było normalnie

Moze filtr sie jakos przemiescił albo nie był dobrze załozony i teraz sie leje sprawdz filtr i podszybie moze liscie sa i zapchały odpływ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

tyle ze przy poprzednich ulewach było sucho :) patrzyłem wszystko czyste:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

jonson ja też tak miałem przez jakiś krótki okres czasu, że właśnie pod schowkiem u pasażera z takiej niby to pianki leciała mi woda. Jednak nie stresowałem się i jakoś samo przestało lecieć :)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

SONY:no to ja mam to samo właśnie z tej pianki :) czy możliwe ze coś od klimy się tam skrapla?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Też się nad tym zastanawiałem czy to nie od klimy czasem, jednak dosłownie po jakimś czasie nic już się nie skraplało. Co do klimy to szczerze mówiąc, jak mi zaczęło się to skraplanie to nie miałem chyba już freonu :P

Ja bym się nie przejmował, no chyba że będzie się długo utrzymywać to wtedy będzie trzeba kombinować.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

było jakiś czas jak samochód stał 2 dni jak smigałem codziennie to nic si enie działo mimo ze lało:)

[ Dodano: 2010-06-26, 15:18 ]
SONY: rozkminiłem dzis gdzie nam woda leci, a mianowicie zdejmij filtr przeciwpyłkowy i wsadz rękę głęboko poczujesz tam rynienkę w której jest multum wody, bo czasem przez filtr przecieka jak ta osłona jest złe zalorzona lub sie odksztalci a potem jak juz tej wody jest za duzo to sie przelewa do srodka, tak na moje oko miesci sie tam ok 0.5L wody

[ Dodano: 2010-06-26, 15:19 ]
boczek

[ Dodano: 2010-06-26, 15:20 ]
a tak boczek dzwi uszczelką typu P
Załączniki
uszczelka typu P czas ok 30 min maks
uszczelka typu P czas ok 30 min maks
tak okleiłem plastik na którym trzyma sie głośnik przykręcenie do blachy, przez niego czesto cieknie bo nie jest dopasowany idealnie.
tak okleiłem plastik na którym trzyma sie głośnik przykręcenie do blachy, przez niego czesto cieknie bo nie jest dopasowany idealnie.
potem sie przelewa przez te kratke na dole
potem sie przelewa przez te kratke na dole
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kitaj »

Ja dzisiaj zabrałem sie za rozbieranie drzwi :-) Po 5h pracy wreszcie sie udało :-D 5 litrów wody na szybe poszło i ani kropelki na uszczelce. Do okoła tej czarnej płyty dałem uszczelke typu P a póżniej juz po przykreceniu wszystkie sruby, nity, mocowanie przewodów i w koło głosnika pociągnełem silikonem. W poniedziałek mam zamiar brać sie za drzwi kierowcy ale mam pewien problem. Te 2 sruby co trzymaja zamek są na jakis dziwny klucz któś juz w tym temacie poruszał temat tego klucza ale chyba nie podał nazwy a chętnie bym nabył taki cos :-)
W jednych drzwiach te sruby odkręciłem torxem ale z drugiej juz niestety przeskakuje klucz a nie chce sruby zniszczyc wiec jak ktos wie jak ten klucz sie nazywa to bardzo bym prosil :-)
A tak wgl to opróćz zdrapywania uszczelki to czynnosc która zajeła mi najwiecej czasu to wyciągniecie bębenka z drzwi. Wykręciłem do końca tą srube na torxa co jest obok tych srub trzymajacych zamek ale za cholere nie chciał wyjsc.. Chyba z 10 minut podważałem go srubokrętem dopiero wylazł dziad jeden. U was tez tak ciężko wychodził czy tylko ja miałem takie problemy ?
ODPOWIEDZ