Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Sony »

Jeżeli nie masz faktury, książki serwisowej to jest lipa. poza tym nawet jakbyś miał to 100% pewności nie ma. Tymbardziej, jeśli od handlarza auto kupowałeś.

Zasada jest jedna. Kupując auto zawsze wymieniaj filtry, olej i rozrząd. Chyba, że wolisz ryzyko ;-)

Rozrząd możesz sprawdzić w jakim jest stanie rozbierając obudowę. Ew. jeśli był serwisowany Tolek w ASO niemieckim to może jakieś wpisy były w bazie jakiejś. Zawsze podjechać do ASO i podpytać możesz czy mają jakieś info dla tego numeru VIN w bazie o wymianach etc.
Awatar użytkownika
Regi83
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:23

Re: Co ile wymienia się rozrząd w TDI ?

Post autor: Regi83 »

On21 pisze: Dodatkowo czy ktoś wie jaki jest koszt takiej wymiany ??


Koszt samej wymiany jest to 250-350 zł zależne od warsztu. plus części. ja wymieniałem 2 tygodnie temu i za całość zapłaciłem 950 zł
On21
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2010, 01:09
Auto: -
Model: -
Skąd?: Lublin

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: On21 »

dzięki będę kombinować

[ Dodano: 2010-06-17, 00:52 ]
witam ponownie .. znalazłem dziś książkę serwisową tak jak wcześniej wpominałem niemiecką zna ktoś może ten język z forumowiczów ?? chodzi mi o ten rozrząd jutro spróbuje zrobić skan i wrzucić tu.Może ktoś coś zaczai co tam grane,, a tak pozatym powiedźcie mi kiedy powinna być pierwsza wymiana rozrządu ? bo z tego co dobrze wyczytałem z tej ksiązki pierwsza była przy 93 tys km (jutro dokładnie napisze) a teraz mam 200tys km i by wychodzilo na to że rozrząd był wymieniany tylko raz??? możliwe że mój toledo zrobił 110tys km na jednym pasku rozrządu ?? i aby patrzeć aż sie urwie .. ? czy poprostu musiał byc wymieniany rozrzad po sprowadzeniu go do polski zanim go kupiłem doradźcie coś !!
On21
arius

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: arius »

też mam niemiecką książkę (ale nie mam wpisu o rozrządzie) , u mnie był wymieniany przy 60tys. potem ja wymieniałem po 120tys - nie radze czekać aż 90 tys z wymianą jak jest w książce... wymień i będziesz miał święty spokój ---- przynajmniej z tym ;-)
lipton1977
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 maja 2010, 09:40
Auto: Octavia
Model: 1.4 Tsi
Skąd?: piaseczno

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: lipton1977 »

witam zakupiłem rozrząd ruvilla wraz z pompą wody pasek conti koszt 360zł wymiana 250 ,obiło mi się o uszy że rozrząd w silnikach agn serwis zaleca co 180 tyś .ale niechce mi się wierzyć , co o tym myślicie?
lipton1977
scinek
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2010, 16:11

jaki rozrzad do ASV

Post autor: scinek »

Mam taki problem.

Posiadam silnik !.9TDi 110KM klimatronic ASV

Chce wymienic rozrzad zecz jasna.

Na allegro znalazlem taka aukcje:

http://allegro.pl/item1163513436_rozrza ... 0_110.html

Nie rozumiem jak ten rozrzad moze pasowac do innych silnikow np AHF.
Znajomy ma ten
AHF w passacie i on ma 2 czy 3 rolki tylko a umnie w ASV sa podobno nawet 4
Jak to jest ze rozrzad pasuje do inncyh silnikow co maja mniej rolek ? No i pasek przeciez krotszy jest
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kornat »

scinek, są 3 rolki i jeden napinacz różnice między rozrządem AHF a ASV była różnica bo jeden był wzmocniony a drugi nie ale to już dobierzesz po nr silnika bo od danego nr były wzmocnione.
scinek
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2010, 16:11

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: scinek »

Chodzilo mi bardziej o to ze na allegro mozna postkac rozrzady kompletne do silnika AHF z 2 albo i 4 rolkami, gdzie tu jest ruznica bo przeciez AHF to AHF rozrzad powinien byc taki sam czyli np 2 rolki i pasek a ludzie na allegro oferuja rozrzady z 2, 3 i 4 rolkami do AHF wiec nierozumiem jak to jest mozliwe skoro to ten sam silnik a rozrzady sa rozne ...

Tak samo sprawa sie tyczy mojego silnika ASV. Jak silnik ma 4 rolki i pasek to kupuje 4 rolki i pasek a ludzie oferuja rozrzady do ASV z 2 albo 3 rolki i pasek i jeszcze pisza ze pasuje ....... jak to mozliwe ?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kornat »

Podeślij linka do tej aukcji.
Układ rozrządu w AHF i ASV wygląda jak na zdjęciu na tej aukcji http://allegro.pl/item1155915442_rozrza ... i_tdi.html
Grabi81
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 16 lip 2010, 22:12
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Grabi81 »

Ja kupiłem niedawno Tolka 1.9 110 KM AHF i od razu wymieniłem cały rozrząd mam 4 rolki.
Pasek Gates
Rolki INA
Pompa wody Dolz - prawdopodobnie 1 montaż we wszystkich VAG-ach ???
Możecie napisać co ile wymienia się rozrząd???
Będę wdzięczny
ODPOWIEDZ