Błędy z VAGa prośba o pomoc

ODPOWIEDZ
gregstone
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010, 11:42

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: gregstone »

Przeczyszczenie czujnika zazwyczaj daje marne efekty, jak juz to wymiana. Ja wymienialem niedawno u siebie ten czujnik, tylko ze mi poszedl czujnik G62 (ale sam uklad jest taki sam, poniewaz w jednym czujniku znajduje sie G2 i G62, uklad jest odpowiedzialny za podawanie temp. do ECU i wskazanie temp. na zegarach)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: jonson22 »

mi wskazniki temperatury pokazuja wszystko dobrze czyli w jednyk czujniku znajdują się G2 i G62? czy tez miałeś zielony i umiejscowiony przy trojniku układu chlodzenia?
gregstone
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010, 11:42

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: gregstone »

G2 i G62 sa w jednym czujniku. Tak mialem zielony w trojniku (made in Luxemburg)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: jonson22 »

jakie miałes objawy ze ten czujnik wymieniłeś czy tylko tak vag pokazał?
gregstone
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010, 11:42

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: gregstone »

Powrót do mojego problemu, z kotrym sie borykalem przez jakis czas. Blad juz sie nie pokazuje. Reasumujac, po wymianie i dokladnym wyczyszczeniu przepustnicy zrobilem jeszcze reset kompa. Ponowna adaptacja i w koncu przestal mi pokazywac blad zwiazany z biegiem jalowym. Dobra rada-po wyczysczeniu trzeba troche pojezdzic, badz odpiac akumulator i wtedy blad po wykasowaniu juz sie wiecej nie pojawi-rada dla wszystkich na przyszlosc!!! :)

[ Dodano: 2010-06-14, 18:04 ]
Wskazowka mi szalala na liczniku z 90 do 60 potrafila zejsc w 1 sekunde. Poza tym u mnie sygnal byl za wysoki ze wskaznika i mialem tez problem z odpalaniem. (spalanie wysokie)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: jonson22 »

a pedal gazu ma luz ze czysciles przepustnice ? bo mi po lekkim dodaniu gazu sie przez chwile dlawi
gregstone
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010, 11:42

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: gregstone »

nie bylo luzu, mialem problem z lapaniem lewego powietrza, wg vaga to gorna granica obrotow biegu jalowego zostala osiagnieta. Wyszysc przepustnice i zobaczysz, ze bedzie roznica.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: jonson22 »

a gdzieś opisałeś jak ją przeczyścić? bo nie chce nic zwalić czym czyściłeś ? jakim programem vagujesz samochó jak co to możesz mi go wyslać na e-maila misiek963@gazeta.pl no i napisz gdzie dokładnie bedzie taka informacja o lewym powietrzu w tym programie :) z gory dzieki.
gregstone
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010, 11:42

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: gregstone »

Przeczytaj ten watek od poczatku, a wszystkiego sie dowiesz. O czyszczeniu przepustnicy bylo wiele razy na forum, wystarczy poszukac. Powodzenia:)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Błędy z VAGa prośba o pomoc

Post autor: jonson22 »

przeczytam w wolnej chwili a program jakiego używasz do vagowania?
ODPOWIEDZ