Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
wengan
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:24

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: wengan »

Ja miałem podobny problem ale z klamkę wewnętrzną. Okazało się, że nie zaczepiłem takiej czarnej spinki na lince od klamki. Jest zaraz za uchem, które zapinasz do klamki wewnętrznej pod tapicerką. Linka wchodzi w rowek i jest zakryta właśnie tą spinką. Nie mogłem wtedy otworzyć drzwi od wewnątrz. Pierdołka ale trochę mi nerw napsuła.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: sroczkin »

no takie cos tez przerabialem ale zima z drzwiami kierowcy kiedy uszczelnialem tylko silikonem tez o tym zatrzasku zapomniale ale tu nie dzialaja ani na zewnatrz ani wewnatrz a teraz mam zdjety boczek i nawet jak ciagne za sama linke nie otwieraja sie ja mysle ze to wina zamka
GangstaMarc

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: GangstaMarc »

Może przełączył Ci się zamek na "zamknięty" i z jakiegoś powodu nie może odbić. Ja bym poprostu wyciągnął cały zamek, odpiął wszystkie linki i zobaczył czy wszystko chodzi "na sucho". Potem poskładać do kupy spokojnie i powoli żeby wszystko było jak należy i musi działać. To wszystko działa bardzo prosto i składa się bez problemu jeśli działamy spokojnie. Spróbuj całkowicie odpiąć zamek

Edit: skoro nie rozkręcałeś kasety zamka nic Ci się nie mogło "rozlegulować"... Chyba jedyne co można wyregulować to jak mocno naciągnąć linkę na klamkę
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: sroczkin »

no i po problemie trzeba bylo sie pobawic mocowaniem linki w klamce ma znaczenie w jakim miejscu zaczepimy ja do klamki czyli problem rozwiazany drzwi uszczelnione problem klamek rozwiazany a tak na marginesie z ciekawosci poszedlem do aso SKODY na Morskiej i zapytalem sie ile takie cos by u nich kosztowalo :?: mechanik orzekł 1,5-2 godz roboty a pan pod krawatem ze to bedzie 400 zl :shock: i to jest powod dla ktorych trzeba omijać salony ASO :-> mi to zajęło troszke wiecej czasu zanim doszedlem do tego plus poskrecanie do kupy wszystkiego ale za to za free :mrgreen:
max600

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: max600 »

U mnie też kiedyś zatrzasnęły się drzwi(lewy przód) i za nic nie chciały sie odtworzyć,jak się później okazało spadła linka. Musiałem wyciągnąć siedzenie od kierowcy i zerwać te spinki trzymające,odchyliłem trochę tapicerkę i udało mi się pociągnąć za linkę. Troche męczarni z tym jest ale może kiedyś ktoś nie będzie miał wyboru i tak będzie musiał otworzyć.
Ralf500
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2009, 22:24

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: Ralf500 »

Witam a jak wymienic te linke???
Pomocy :roll:
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: damian1231795 »

Witam. Koledzy ja mam taki problem że po uszczelnieniu drzwi i złożeniu wszystkiego okazało się że jak zamknę centralny zamek i go otworze to przy otwieraniu drzwi muszę ciągnąć klamkę dwa razy bo za pierwszym razem drzwi się nie otwierają a jak już je otworze i zamknę z powrotem to już wszystko wraca do normy ale po ponownym zamknięciu centralnego problem powraca, są to prawe przednie drzwi.Wie ktoś co to może być???
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: vwir »

Odkręcałes klamki zewnętrzne? Jeśli tak to nie podpiąłeś ich za luźno/za sztywno?
Możesz też sprawdzić, czy ten sam problem występuje z klamkami wewnętrznymi. Jeśli występuje to jednak coś innego.
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: damian1231795 »

vwir Klamka zewnętrzna jest bardziej napięta od pozostałych trzech ale od wewnątrz też nie mogę otworzyć za pierwszym.A jak mogę poluzować tą linkę bo jak rozbierałem drzwi to ją odpiąłem od klamki i później zapiąłem ale nie widziałem tam żadnej regulacji?Może za mocno dokręciłem wkładkę(kasetkę) zamka???
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Problem z otworzeniem/zamknięciem drzwi!

Post autor: vwir »

Jak wpinasz tą linkę to tam w środku jest taki plastik z ząbkami. To i teraz w zależności od tego, za który ząbek zaczepisz tak mocno jest napięta linka.
ODPOWIEDZ