[ALL] Wkład lusterek

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
ADIWWL

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: ADIWWL »

Najlepiej spróbuj je podważyć jakimś grzebieniem czy czymś takim tylko z wyczuciem bardzo łatwo pęka


Dokładnie mi srubokrętem też pękło
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 11:39 przez ADIWWL, łącznie zmieniany 1 raz.
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: Power »

Czymś plastikowym i szerokim podważ jak Ci podpowiadają chłopaki bo śrubokrętem mi pękło jak podważałem :-(
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 12:06 przez Power, łącznie zmieniany 1 raz.
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
lenio
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2009, 14:34
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Kętrzyn

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: lenio »

Dzięki Koledzy....Bedę dzisiaj kombinował i zobaczę co tam w środku jest nie tak...

[ Dodano: 2010-03-02, 08:03 ]
Pękła mi prowadniczka plastikowa po której porusza się silniczek i lipa. Cięzko to skleić. Może macie jakieś namiary gdzie można kupić ten środek lusterka z silniczkami ???
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: Romano »

Nie będę zakładał nowego tematu i spytam o to tutaj :)
Chciałbym zamontować w swoim Tolku podgrzewane lusterka, chodzi mi o zainstalowanie mat podgrzewających, na allegro poszukałem i są do 10 zł/ 1 szt. Moglibyście mi powiedzieć jak pociągnąć mam później przewody z tych mat do włącznika ogrzewania tylnej szyby? Chodzi mi o dokładny opis np jak zdjąć deske rozdzielczą (chyba że jest jakiś inny sposób) żeby jej nie uszkodzić itp.
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: kamilwsp »

te maty do 10 zl sa ok. sam takie zamontowalem w miejsce starych. Ty musisz podciagnac kabelki. napewno musisz rozebrac boczek drzwi i tam jakos kombinowac zeby wsadzic je do obudowy lusterka. nalezy rowniez zdjac ta oslone pod kierownica. od dolu 3 torxy rozmiar 25. i od lewej strony tam gdzie bezpieczniki tez chyba 3 srubki na taki sam rozmiar torx. jak juz zdejmiesz ta oslone to kabelki ktore beda szly od drzwi poprowadzisz jakos w strone panelu centralnego. wlacznik podgrzewania szyby tez musisz wyjac i doprowadzic jakos od tylu do niego kabelki. najlepiej wyjac radio i wtedy bedzie latwiej przeprowadzic te kable bezposrednio do tego wlacznika. mam nadzieje ze zrozumiales. opis tak pisamy na szybkiego :)
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: Romano »

Ok dzięki za pomoc. Myślę że zrozumiałem, teraz musze tylko zamówic te maty (wymierzyc lusterka, bo lewe jest wieksze od prawego) i czekac na ładną pogodę (nie mam dostępu do garażu :( ).
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: jonson22 »

mi tez nie działa podgrzewanie dzis rozbiorę i zobacze maty. mozliwe ze si ekable odłączyły bo mi kiedys lusterka wykrecili jak miałem złożone :)

[ Dodano: 2010-06-04, 17:08 ]
wyjołem dzis wkład lusterka i nei wiem jak rozdzielic je od maty grzewczej
Załączniki
ma ktos pomysl jak to rozdzielic? czy kupic całe wkłądy z matami?
ma ktos pomysl jak to rozdzielic? czy kupic całe wkłądy z matami?
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: Romano »

A ja ku mojemu zdziwieniu jak rozebrałem osłony z lusterek (nie działało mi sterowanie elektryczne i chowanie lusterek no i ściągnąłem osłony i popsikałem sprayem do styków i teraz działają) zobaczyłem że mam podgrzewane lusterka i nie muszę żadnych mat robic :) Tylko że nie grzeją mi :( Przynajmniej tak stwierdziłem po tym jak jechałem i włączyłem ogrzewanie tylnej szyby (bo tak chyba się włącza ogrzewanie lusterek?) to po 5 minutach były dalej zimne lusterka :/ może mam na odwrót wsuwki wsadzone w te blaszki? Jak u Was macie je podłączone? (mam brązowy i biały kabelek)
MasterCzen
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:17

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: MasterCzen »

Panowie, mam ten sam problem, mam elektrycznie regulowane i skladane lusterka ale nie grzeją, jest taka opcja ze w ogole nie sa podgrzewane??
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Wkład lusterek

Post autor: koti »

Romano pisze:może mam na odwrót wsuwki wsadzone w te blaszki


To nie ma żadnej różnicy. Podstawy elektroniki - rezystor (czyli mata grzewcza) + prąd stały.

Panowie jak macie kable podłączone do wkładu i lustra nie grzeją to prawdopodobnie maty są przepalone, no chyba że napięcie nie dochodzi. Nic innego nie wymodzicie.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ODPOWIEDZ