[ALL] Zachowanie auta po chipie

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
lookerman
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2010, 01:06

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: lookerman »

Witam forumowiczów

Miesiąc temu zakupiłem Tolka 1.9 tdi 110
Parę dni temu wgrałem mu nowy programik podnosząc moc do ok 140 km. Śmiga pięknie, mało kopci, ale pojawił się takowy problem.

Ano... dopóki auto nie osiągnie min 80 stopni po odpaleniu przegazowanie go powyżej 4 tys obrotów na biegu jałowym powoduje białą chmurę z tyłu oraz rzuca tak jakby się silnik dławił. Wtedy albo gaśnie i nie da się go zapalić przez 5 sekund, albo po dodaniu kilka razy gazu po chwili wraca do normy. Przegazowanie do ok 3 tys obrotów oraz jazda w każdym zakresie obrotów nie powoduje takich objawów. Tak jak mówiłem tylko po przegazowaniu powyżej 3,5 4 tysięcy na biegu jałowym. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury objaw zanika. Może ktoś podpowie mi co to może być. Komp nic nie wykazał a nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei bo powiem szczerze że każdy mówi co innego. Dzięki
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 12:26 przez lookerman, łącznie zmieniany 2 razy.
Zadowolony
Bodek

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: Bodek »

Jeśli chodzi o moje auto, które zresztą jest po chipie to nie ma takich objawów. Czy twoje auto zachowywało się tak samo przed chipem? Jeśli nie to jedź tam gdzie zakładali Ci chipa na reklamację.

Tak na marginesie uważaj teraz na sprzęgło :)
lookerman
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2010, 01:06

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: lookerman »

W sumie możliwe, że tak się zachowywało bo ostatnio nie kręciłem na zimnym na biegu jałowym na obroty a po chipie spróbowałem bo chciałem sprawdzić reakcję i wyszło.
Co tzn, że mam uważać na sprzęgło? Jak je traktować a jak nie traktować?
Zadowolony
Bodek

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: Bodek »

Nie ruszaj zbyt gwałtownie itd. To sprzęgło jest za słabe by wytrzymało 140 KM. Także delikatnie szczególnie na niskich biegach :)
paweł1982

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: paweł1982 »

Słuchaj według mnie nie powinno sie gazowac disal zaraz po odpaleniu na biegu jałowym bo można łatwo sobie silnik załatwić. Co do chipa, masz zrobiony wydech?
Awatar użytkownika
INS
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2008, 01:39

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: INS »

paweł1982 pisze:Słuchaj według mnie nie powinno sie gazowac disal zaraz po odpaleniu na biegu jałowym bo można łatwo sobie silnik załatwić.


To swoją drogą, ale to nie jest rozwiązanie problemu.

Jak masz blisko do "chłopaków od chipa" to podjedz powiedz co jest grane, i poproś o przełączenie na serie (to są 2 min roboty) albo krócej, pojeździj 1 dzień i zobacz czy dalej to samo będzie.

Jak będzie dalej to samo, pojedź żeby znowu przełączyli na program. (i będziesz myślał dalej co to może być)
Jak problem zniknie, zmień Tuner'a
AHF seria (122Km@246Nm) + Lightowy chip by Ali (137Km@297Nm) :-)
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: sebol89 »

Ja mam zamiar zwiększyć dawkę paliwową przy odpalaniu. I też musze wgrać nowy program. Namawiają mnie żebym dołożył 200zł i podwyższył sobie moc do tych 130KM. Ale nie wiem...to nie za dużo jak na ten silnik? Podzespoły typu wydech,sprzegło itp są przystosowane do mocy fabrycznej. Z drugiej strony 20KM to chyba nie jest jakaś wielka moc.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2010, 22:39 przez sebol89, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: CYRULIK »

sebol89 pisze:Ja mam zamiar zwiększyć dawkę paliwową przy odpalaniu. I też musze wgrać nowy program. Namawiają mnie żebym dołożył 200zł i podwyższył sobie moc do tych 130KM. Ale nie wiem...to nie za dużo jak na ten silnik? Podzespoły typu wydech,sprzegło itp są przystosowane do mocy fabrycznej. Z drugiej strony 20KM to chyba nie jest jakaś wielka moc.


fabryczne graty maja spory zapas mocy ok 30% wiec spoko wytrzymuja do 150 km oczywiśćie jak wszysto jest ok ;-)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: sebol89 »

CYRULIK, masz to samo co ja i nie masz problemu z odpalaniem na ciepło?
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Zachowanie auta po chipie

Post autor: CYRULIK »

Nie,ale u Ciebie pada nastawnik czy jakoś tak i reanimują go podaniem większej dawki paliwa na starcie ale kumpel to zrobił i dalej jeszcze nie ma ideału
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ