[1M] Problem z syczkami

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1M] Problem z syczkami

Post autor: gimmesomo »

Witam
Niedawno zakupilem Tolka na niemieckich blachach. Wsadzone bylo jakies stare radio Kenwood zuszkodzonym CD. Dzwiek byl fatalny, basowy, przytlumiony. Zmienilem na Pionka DEH2200UB, lepiej gra ale zauwazylem ze syczki graja tylko w jednych drzwiach z tylu a w pozostalych slychac same basowe. Moga nie laczyc ? moga byc spalone ? Rozumie ze trzeba zdjac boczki zeby cokolwiek zobaczyc ale co mam patrzyc i na czym sie skupic ? gdzie sa kable i kostki ? Za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje ! Naglosnienie prawdopowodbnie jest seryjne - w kazdych drzwiach sa dwa glosniki: basowy i wysokotonowy. Tolek 1.8 20v z 2000 r.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problem z syczkami

Post autor: Sony »

Po demontażu boczku zobaczysz bezproblemowo gdzie jest kabelek od głośników wpięty.
Posprawdzaj wtyki ;)
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1M] Problem z syczkami

Post autor: gimmesomo »

Tak jest! :) Znalazlem juz opis do zdejmowania boczkow - od Leona ale widze, ze to chyba to samo.
WonS
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 06 sty 2010, 08:11

[1M] Problem z syczkami

Post autor: WonS »

Ja miałem ten sam problem, ale wystarczyło odkręcić boczki i dolutować przewody przy samych głośnikach wyskotonowych. Są one bardzo cienkie i chyba po prostu ukruszają się przy lutach. Wydaje mi się że ukruszają się od trzaskania drzwiami.
WonS
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1M] Problem z syczkami

Post autor: gimmesomo »

Odkrecilem boczki, kabelki sie trzymaja, w kostce kable siedza.. Nie wiem, kolega mi podpowiedzial ze w kostce iso przy radiu moga byc kable pozamieniane.
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Problem z syczkami

Post autor: neostar »

nawet jeżeli będą zamienione (+ z -) to i tak będą grały skoro grają basowe. Proponuję sprawdzić głośniki miernikiem (ustawionym na mierzenie rezystancji Ohm) jeżeli rezystancja jest większa niż 4-8 ohm to głośniki są spalone. Chyba że nie dysponujesz miernikiem to wyjmij działający głośnik i podłączaj zamiast nie działających i zobacz czy będzie grało.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Problem z syczkami

Post autor: gurszczak »

gimmesomo, proszę o dostosowanie tematu wg obowiązujących zasad inaczej post poleci do kosza
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
GangstaMarc

[1M] Problem z syczkami

Post autor: GangstaMarc »

Seryjne głośniki basowe?

Seryjne głośniki przekazują sygnał na tweetery poprzez coś w stylu wbudowanych zwrotnic. Być może masz nie oryginalne głośniki podpięte pod dwa środkowe wtyki kostki. Pamiętaj, że sygnał nie jest podawany bezpośrednio na tweetety tylko poprzez kostkę głośnika basowego z dwóch środkowych pinów na dwa zewnętrzne. Obczaj to na początek.

Jeżeli są jakieś dziwne głośniki lub coś kombinowane to proponuje na ostro przekazać sygnał z środkowych wtyków na boczne. odpowiednio prawy środkowy na prawy zewnętrzny i lewy środkowy na lewy zewnętrzny ^^
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

problem z syczkami

Post autor: gimmesomo »

Witam forumowiczów, zwracam się do Was o pomoc ;) Chodzi o to, że od momentu jak kupiłem toledziaka (rok temu) nie mam 3 z 4 syczków, znaczy wszystkie są fizycznie na miejscu. Jednak tylko 1 z 4 gra tak jak należy (lewy tylni), pozostałe cisza. Zauważyłem w trakcie zimy, że czasami przedni od kierowcy załapyław na chwile ;) Jak myślicie ? popalone ? Gdy zdejmowałem boczki widziałem, że kabelki i wtyczki są na miejscu.
Przy okazji zapytam gdzie można kupić seryjne syczki ? Bo jak sami widzicie prawdopodobnie będę potrzebował 3 sztuki ;)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Problem z syczkami

Post autor: tony »

wg mnie kabelki sprawdź :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
ODPOWIEDZ