[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: gimmesomo »

Mi wymienil bendix i tuleje na przyszlosc bo tez juz mu sie nie podobaly - koszt 130 zł.
karlos349
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2009, 12:13

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: karlos349 »

Koledzy prosze o pomoc ! Ostatnio w moim toledo podczas jazdy sporadycznie pojawial sie taki dzwiek, bardziej zgrzyt (zazwyczaj na wduszonym sprzegle i przy jakiej nierownosci, choc to pewnie bez znaczenia)i nie dochodzil on z zawieszenia tylko silnika. Gdy dzis odpalilem auta to konrolka ladowania (tego akumulatorka nie zgasla) a pozniej to juz nie chcial odpalic. W ogole nie kreci. Moze to rozrusznik? A czy te zgrzyty byly z nim zwiazane? A moze to cos innego?

[ Dodano: 2010-05-26, 18:11 ]
Jesli chodzi o ten zgrzyt z silnika to dodam ze zazwyczaj tez na zakretach tak sie robi.
andrus4

Dziwny dźwięk, coś jakby cykanie.

Post autor: andrus4 »

Witam. Dziwny dźwięk, coś jakby cykanie, pojawiło się dzisiaj w moim Toledo (silnik tdi) od strony pasażera z tyłu silnika, nad turbinką. Dodam, że wcześniej zmieniałem olej, filtry itd. Wcześniej takie cykanie było ale dużo ciszej, teraz słychać przy zamkniętej masce. Czyżby to n75 dogorywał?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Sony »

Pytanie z mojej strony... Jaki olej wlewałeś i jaki był wcześniej ?
andrus4

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: andrus4 »

Olej ten sam co wcześniej czyli Castrol magnatec półsyntetyk. Wcześniej nie było problemów z tym olejem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Sony »

Miałem teorię że może wymieniłeś olej na jakiś inny i coś Ci po nim sczyściło i stąd to pukanie ale to nie to zatem...

Kiedy rozrząd wymieniałeś ? Może popychacze zaczynają Ci stukać... :-?
andrus4

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: andrus4 »

Popychacze to raczej metaliczny dźwięk a to to jakby upuszczanie sprężonego powietrza, trudno to określić, sykanie cykanie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: Sony »

Sprawdź wężyki czy nie masz gdzieś dziurki, oraz sprawdź też taki metalowy łącznik co jest po lewej stronie stojąc przodem do silnika (kurde nie wiem jak to objaśnić)...
andrus4

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: andrus4 »

Ok, jutro zerknę, możliwe, że gość, który wymieniał filtr paliwa, powietrza coś namieszał, może był zbyt brutalny. Dźwięk dochodzi jakby poniżej ERG, takie coś okrągłe, ale bliżej ściany grodziowej. Tu jest zdjęcie - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic327017.html. Czekam jeszcze na jakieś sugestie.
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

[ALL] Dziwny odgłos z silnika i okolic. Co to jest ?

Post autor: mlody158 »

ja miałem coś podobnego zakładałem wątek na forum to mnie koledzy wyśmiali że może mam zegarek w aucie itp i trafił do kosza. W końcu się wkurzyłem i zabrałem za to i wyszło na to że uszczelka pod wydechowym kolektorem przepuszczała pod obciążeniem szczególnie i robiło tak cyt cyt cyt ( na początku było prawie nie słyszane a po około 2 latach już uciążliwe coraz głośniej) ale było słychać ze to z jednego gara. Zabawy z tym miałem trochę szczególnie odkręcić zasilanie turbiny ale dorobiłem sobie klucz i poszło walczyłem z tym 4 całe dni. Może też cykać zaworek N75, podciśnienie gdzieś uciekać, nieszczelność koło EGR itp. Moja rada na koniec weź kogoś za kółko na nieruchliwa drogę otwórz maskę usiądź na pasie przednim jedna ręką złap się za wycieraczkę druga przytrzymuj maskę i podczas wolnej jazdy nasłuchuj skąd się wydobywa dźwięk. Powodzonka
ODPOWIEDZ