[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
grayhat
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2009, 22:14

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: grayhat »

Witam.

Wczoraj kiedy wróciłem do domu oraz zobaczyłem mojego Toldzia na parkingu, miał otwarte drzwi (zamki) i opuszczone wszystkie szyby. domyślam się, że to coś z elektryką, że się otworzył i opuścił szyby. Nie wie ktoś co może być problemem? Potem jak nim jeździłem to samoistnie otwierał i zamykał zamki.

Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2010, 18:24 przez grayhat, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: gurszczak »

na sam początek proponuję zajrzeć tu :arrow: viewtopic.php?t=2372

Czas na zmiane do wieczora w przeciwnym wypadku post poleci do KOSZA
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Bodek

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: Bodek »

może gdzieś zwarcie na którejś z wiązek kabli. Mój ojciec miał tak w Renault Kangoo gdy przetarły mu się kable od wlewu paliwa to auto zamykało i otwierało sam centralny.
grayhat
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2009, 22:14

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: grayhat »

Zagadka rozwiazana.
byly przerwane kabelki na wysokosci podnosnika klapy bagaznika.
z ciekawosci zlaczajac niektore z nich moglem otworzyc/zamknac zamek, wlaczyc swiatla, deaktywowac/aktywowac alarm.
to chyba troche niepowazne, jezeli zlodziej moze dostac sie do samochodu tluczac tylna lampe i zlaczajac kabelki od zarowki?
HACZINSON
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2010, 20:30

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: HACZINSON »

Witam, a ja mam ten sam problem(nagle opadają wszystkie szyby...) zdarzył mi się już dwa razy. Zawsze jak po mrozach wyjdzie trochę słoneczka. Nie ukrywam, że mam sporo wilgoci pod nogami kierowcy, ze względu na rozszczelnienie drzwi, które wczoraj usunąłem w serwisie. Czy to może być ten moduł komfortu?bo by pasowało- znajduje się ponoć na wysokości deski od strony kierowcy, a tam jest wilgoć i może parować...Proszę o pomoc
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: szymekgd »

HACZINSON pisze:Witam, a ja mam ten sam problem(nagle opadają wszystkie szyby...) zdarzył mi się już dwa razy. Zawsze jak po mrozach wyjdzie trochę słoneczka. Nie ukrywam, że mam sporo wilgoci pod nogami kierowcy, ze względu na rozszczelnienie drzwi, które wczoraj usunąłem w serwisie. Czy to może być ten moduł komfortu?bo by pasowało- znajduje się ponoć na wysokości deski od strony kierowcy, a tam jest wilgoć i może parować...Proszę o pomoc


Przeczytaj uwaznie post przed Twoim, modul komfortu to tylko element sterujacy, sygnaly do elementow wykonawczych w drzwiach i klapie "ida" kabelkami wzdluz calego samochodu i te wiazki, zlacza powinienes sprawdzic..Moga byc zamoczone, przetarte lub zasniedziale (nie wspominajac o zimnych lutach), sam modul jest hermetyczny, podlacz sie pod vaga, moze wyrzuci bledy modulu komfortu.
HACZINSON
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2010, 20:30

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: HACZINSON »

ok, dzięki myślałem tylko, że na jakimś starym patencie obędzie się bez elektryka, zapomniałem tylko dodać, że wraz z szybami otwierają się też drzwi, także nie za fajna usterka, gdy auto stoi pod chmurką :-?
tomi1987b
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2011, 18:25

Problem z zamykaniem drzwi kierowcy przez centralny zamek

Post autor: tomi1987b »

Witam serdecznie.

W ostatnim czasie zabrałem się w autku za wygłuszanie drzwi pod instalacje audio. Wymontowałem wszystko aby mieć dojście do blachy wewnątrz drzwi ale demontaż zrobiłem bez zamka pozostawiając go bez demontażu. Ku mojemu zdziwieniu po próbie zamknięcia samochodu klapa tylna się zamyka i drzwi się zamykają oprócz drzwi kierowcy. Sytuacja wygląda w ten sposób że drzwi od kierowcy słychać jak się zamykają i zaraz otwierają a reszta samochodu pozostaje zamknięta.

Sytuacja powtarza się za każdym razem i dotyczy tylko drzwi kierowcy pomimo tego że próbują się zamknąć jednak dokonują samoczynnego otwarcia.

Proszę o pomoc :-?
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: pistol »

witam!
Podłączam się pod temat. Mianowicie zdarza się że samoistnie uchylają się szyby, czasem wszystkie, czasem tylko niektóre. Nie otwierają się mocno, czasem jest mała szpara a czasem nie widać nawet że się otworzyło tylko słychać szum, ale szpary nie ma, więc niewiele. Czy to może być problem z modułem komfortu, kablami czy czymś innym?
rondelowsky

[1M] Samoistne otwieranie/zamykanie szyb i drzwi

Post autor: rondelowsky »

Panowie, od przedwczoraj mam to samo.Na noc odłączam akumulator bo samochód ciągle sie otwiera i co szyby zamknę to sie otwierają :/ nie wiem co jest nie tak.Przy podnośnikach bagażnikach ruszałem tą wiązką kabli i nic.Przy włączonych światłach i dy otworze drzwi to słychać jak piszczy i podświetlenia działają.Ma to ktoś poza sobą?

[ Dodano: 2013-03-28, 17:44 ]
więc panowie, tydzień temu borykałem się z takim samym problemem jak Wy, mianowicie samochód sam sie otwierał(centralka) i po zgaszeniu auta szyby opuszczały sie..

Rozebrałem plastik pod kierownicą, odłączyłem moduł komfortu (mechanik powiedział ze to przyczyna) i nic sie nie zmieniło samochod nadal wariował, złożyłem plastiki i wziąłem sie za lewe drzi, bo zdjęciu plastiku drzwi, wyjeciu szyby i uchyleniu tej blachy odłączyłem (wtyczka) zamek no i ku mojemu zaskoczeniu samochód przestał wariować.. czekałem 10,15,25 minut i cisza..ale pomyślałem ze muszę sie upewnić.. podłączyłem zamek no ii samochód sie zaczął znów otwierać a szyby zjechały w dół ;p odłączyłem znów i jeżdżę na razie tak juz około 5 dni i jest wszystko okej tylko wiadomo, pillot zamyka troje drzwi a ja recznie jesli gdzies zostawiam samochod recznie zamykam kluczykiem lewe drzwi :)
ODPOWIEDZ