[1M] Halogeny

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
maciek878
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2010, 19:00

[1M] Halogeny

Post autor: maciek878 »

Witam. Mam takie pytanko, włączając tylne halogeny włączają się razem i przednie? Wyłącznik jest taki że wyciągam włącznik świateł i są tylne halogeny. Patrząc z przodu na samochód po prawej stronie znalazłem taki kabel z jakąś końcówką ta końcówka jest cała plastkikowa ale kable do niej dochodzą. A gdy nie mam okablowania do przednich halogenów. to co musiał bym kupić aby mieć te halogeny. czy wyłącznit też musiał bym kupić nowy
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, 01:10 przez maciek878, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Halogeny

Post autor: Sony »

Sprecyzuj pojęcie halogeny, bo nie wiem czy dobrze myślę.

Jeśli mówisz o światłach przeciwmgielnych to jest to normalne, że przy włączaniu świateł tylnych włączają się przednie. W momencie kiedy ciągniesz do siebie włącznik świateł to przy jednym pociągnięciu uruchamiają się przednie, a przy drugim tylne światełka przeciwmgielne...

Obejść może i się da, ale po co grzebać ?

Jak dla mnie to mało zrozumiale opisałeś problem, chyba że to ja mam problemy z interpretacją :D :P
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1M] Halogeny

Post autor: Romano »

Po 1 to odpowiedź brzmi : tak, przy włączaniu tylnych halogenów włączają się przednie (Sony tutaj chodzi o światła przeciwmgielne no bo o co?) - ale w autach w których są oczywiście przednie halogeny zainstalowane.

Po 2 koledze maciek878 chodzi chyba o to, że nie ma przednich halogenów i chciałby wiedzieć jak je założyć cytat "A gdy nie mam okablowania do przednich halogenów. to co musiał bym kupić aby mieć te halogeny. czy wyłącznit też musiał bym kupić nowy"

Moim zdaniem musiałbyś w takim razie kupić nowy włącznik/wyłącznik świateł. W autach z tylko tylnymi światłami przeciwmgielnymi masz wyciągnięcie tego włącznika na raz, a przy dodatkowych światłach przednich przeciwmgielnych na 2 razy.

Chyba że ja źle zrozumiałem problem to mnie poprawcie :D
Bodek

[1M] Halogeny

Post autor: Bodek »

o bosze :shock:

Sorry za OT
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Halogeny

Post autor: gurszczak »

maciek878, sprecyzuj o co dokładnie ci chodzi bo strasznie zakręciłeś - czas na zmianę postu do jutra inaczej post do kosza.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
maciek878
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2010, 19:00

[1M] Halogeny

Post autor: maciek878 »

Sorry kolega Romano, już mi odpowiedział. Ja mam włącznik który sie wyciąga tylko raz a nie 2 razy to czyli że napewno nie mam okablowania do przednich halogenów. Sorry za nie jasną wypowiedzi. :-)
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Halogeny

Post autor: neostar »

to i ja podepnę się do tematu. Czy chcąc założyć halogeny przednie do 1m kratki w których siedzą halogeny mocowane są w identyczny sposób jak te bez halogenów? Jak wtedy wygląda ich regulacja?
Bodek

[1M] Halogeny

Post autor: Bodek »

Tak są mocowane tak samo, jednak trzeba zobaczyć czy za nimi jest miejsce w zderzaku ale przypuszczam, że jest. Halogeny nie są regulowane one są mocowane na stałe.
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Halogeny z zderzaku Toledo 2 (1,9 tdi)

Post autor: eR »

Witam !
Czy istnieje możliwość wymiany samej żarówki halogenu znajdującego się w zderzaku Toledo 2 ? Czy muszę kupować całość - kompletny halogen. :-/
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[1M] Halogeny

Post autor: voyager2550 »

Co rozumiesz przez cały komplet halogenu? Ja zmieniałem samą żarówkę....
ODPOWIEDZ