[ALL] Nowa antena dachowa

Wieksze felgi, spojler, ciemne szyby to wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
eRKaZet
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 12 sie 2009, 14:49

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: eRKaZet »

Cześć. Czy ktoś zakładał może do swojego Toledo taką antenę w miejsce oryginalnej:
http://moto.allegro.pl/item1001582240_a ... uning.html
Ściąga tak samo dobrze fale jak oryginał? Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 11:49 przez eRKaZet, łącznie zmieniany 2 razy.
Mało piszę, dużo czytam

Volkswagen Bora Variant 1.9TDI AJM 116PS
Awatar użytkownika
eres
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 23 paź 2009, 10:42
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: okolice Warszawy

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: eres »

Moim zdaniem to kiepski pomysł żeby zakładać taką antenę do Toledo :-? . Nie lubię świateł a'la Lexus, lusterek i anten a'la BMW, grili a'la Audi itp. itd. na innych samochodach.
To Dopiero Idzie
Awatar użytkownika
eRKaZet
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 12 sie 2009, 14:49

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: eRKaZet »

Ale nie tylko BMW montuje tego typu anteny w swoich samochodach, widziałem już fabryczne w VW i Saabach, a mi się widzi taka w Toledo. Zawsze ładniej wygląda to niż oryginalny "bat' ;-) .
Mało piszę, dużo czytam

Volkswagen Bora Variant 1.9TDI AJM 116PS
Bol3k

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: Bol3k »

Nie wiem czy taka to akurat dobry pomysł, ale widziałem na fotkach toledo z ori anteną taka jak jest montowana w VAGach..
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: Sony »

Szczerze powiedziawszy jak ja zmieniałem antenkę u siebie to tez patrzyłem na te rekinki, ale jednak odpuściłem. Czytałem gdzieś, że jest gorzej z zasięgiem, a poza tym bardziej mi się jednak widzi oryginał :)
Bol3k

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: Bol3k »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tutaj masz fotkę z taka anteną.
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: carol »

http://moto.allegro.pl/item990491293_ma ... n_bmw.html

mi osobiście jakoś ta się bardziej widzi, prosta w montażu. Nie taka właśnie podłużna i niska jak BMW
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Krótki bat anteny

Post autor: spec »

Drażni mnie ten wystający badyl służący jako antena i chciałbym założyć coś ciekawszego. Najchętniej to wywaliłbym antenę z dachu ale zostanie dziura. Można by było zamontować zaślepkę ale to też kiepsko wygląda.
Myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1916565151
Może ma ktoś takie coś u siebie. Zdaje sobie sprawę że pogorszy się pewnie odbiór radia ale i tak rzadko słucham.
Chciałem dziś odkręcić bat u siebie i odkręca się do pewnego momentu i dalej stoi. Odkręca się ale nie wychodzi. Słyszałem że jest to jakieś zabezpieczenie przed kradzieżą. Może ktoś pomoże i napisze jak odkręcić? Może być na PW żeby żaden złodziej się nie dowiedział.
Czy wasze anteny też mają regulacje kąta pochylenia? Tzn że można odkręcić o parę obrotów a później położyć antenę na płasko i skręcić czy to ja mam jakiś wynalazek? Chociaż wygląda jak oryginalna bo musiałem założyć separator po zmianie radia.
Awatar użytkownika
bart111
Forumowicz
Posty: 599
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Cegłów/Wwa

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: bart111 »

Wszyscy mają tak samo w swoich Tolkach. Co do wykręcenia anteny to nie ma żadnej tajemnicy - po prostu odkręcasz do końca i mocno ciągniesz żeby antenę wyrwać z zaczepu. Ale ciągnij z wyczuciem żebyś całych bebechów nie wyrwał :-P (żartuję oczywiście). Co do krótkiej antenki to jak wyciągniesz swoją to zobaczysz jaki ma wtyk i niestety będziesz musiał dobrać odpowiednią do gniazda jakie masz w uchwycie w dachu. Jeśli nie to czeka Cię wymiana z całym gniazdem. Ja np. mam taką krótką antenkę od Hondy Civic Type R i jest OK. Jakbyś mógł to zrób zdjęcie końcówki anteny i gniazda i wyślij mi np. na PW to powiem Ci co i jak. Pozdro ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Nowa antena dachowa

Post autor: Roxon40 »

spec pisze:Czy wasze anteny też mają regulacje kąta pochylenia?


Oryginalne mają coś takiego :-)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ