[1M] Komputer pokładowy

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Romano »

nie mam włączone nic poza stacyjką ;P tylko przekręcę kluczyk (nie zapalam auta), nie włączam świateł, podgrzewania szyb ani klimy (nawet nawiew specjalnie wyłączyłem żeby sprawdzić czy dalej rośnie). No i to niby spala mi paliwo przez to że mam włączoną stacyjkę ? :| to powinno prąd pobierać a nie paliwo ;P
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Sony »

Aaaa to źle zrozumiałem... To fakt faktem nie powinno tak być ;D
Awatar użytkownika
shiro
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 08 paź 2010, 01:12

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: shiro »

witam mam takie pytanko wie ktos moze gdzie znajduje sie komputer w toledziaku 1l 1996 1.9tdi 90 konny?? komputerek niby dziala tzn w polowie pokazuje godzine temperature zewnetrzna oraz t. oleju nie pokazuje sredniego spalania i danego spalania paliwa jak przelacze na te opcje sa --- i nic wiecej natomiast jak wezme na czas pokazuje on 0:00 jest tez km oznaczenie i wiem ze sa tam 4 cyfry dokladnie 5535 one sie nie zmieniaja caly czas takie same niezaleznie od tego czy przejade iles kilometrow czy tez nie mial moze ktos taki problem i wie jak go naprawic?? z gory dziekuje
obecny tolek :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

Komputer MFA powinien byc zintegrowany z zegarami. Moze styki wymagaja przelutowania?
Awatar użytkownika
shiro
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 08 paź 2010, 01:12

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: shiro »

szczeze nie znam sie na tym i nie mam bladego pojecia :(
obecny tolek :)
Awatar użytkownika
Zicher
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2009, 21:40

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Zicher »

A ja mam takie pytanie... Mam komputer z 2 bankami pamięci i na tym "1" pokazuje np czas jazdy, ale nie kasuje się zaraz po zgaszeniu tylko po jakimś czasie i zastanawiam się po jakim?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

Po ok. 2h od zgaszenia auta.
Awatar użytkownika
Zicher
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2009, 21:40

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: Zicher »

Aha, bo się zastanawiałem, czy to zależy np od wystudzenia silnika czy od czasu.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: sroczkin »

witam moje pytanie dotyczy co moze byc zmiana ilosci spalanego paliwa w wskazaniach kompa zawsze mialem na luzie 0,7l/h ale wczoraj podlaczylem laptopa do kompa wyskoczyly bledy sporadyczne dotyczace 4 wtryskiwaczy skasowalem je i od tego momentu na luzie pokazuje spalanie 1,3l/h i do tego wzroslo srednie spalanie przykladowo na odcinku 10km srednio wskazywalo 10,2-9,7 a teraz wskazuje 13,3-12,8 w tych przedzialach niedawno znow podlaczalem laptopa zadnych bledow adaptacja przepustnicy ok co moze byc powodem ze nagle komp auta zaczal wskazywac tak zawyzone spalanie
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Komputer pokładowy

Post autor: szymekgd »

Tylko komp. pokazuje bledne dane, czy rzeczywiste spalanie tez wzroslo?
Nie wiem jak wyglada obliczanie spalania w benzynie, ale w dieslu to matematyka, potrzebny jest czas otwarcia i pojemnosc wtryskiwacza oraz licznik dystansu, reszte robi mniej lub bardziej dokladnie ecu.
Informacja o wiekszym spalaniu podawana przez komp. sugeruje wymuszenie na ecu podania do silnika wiekszej dawki paliwa, albo po prostu komp potrzebuje resetu - ale to tylko moje domysly ;)
ODPOWIEDZ