zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: jonson22 »

kwestia tego jak nisko poprzednie sprężyny opuściły samochód :)
airvolf

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: airvolf »

wcześniej miałem sportowe sprezyny na seryjnych amorkach było Ok ale mamy takie drogi jakie mamy kiedyś na Hel jechałem to zawiesił bym sił w koleinie
Bodek

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Bodek »

Bol3k pisze:Bo jak wsadzałeś "sportowe" sprężyny na seryjne amorki to gratki.. amorki na śmietnik


Ja bym tego nie powiedział że odrazu na śmietnik sam mam na ori amorach sportowe sprężyny i wszytko gra a są juz ponad 3 lata amortyzatory na przeglądzie miały po 85 %
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: jonson22 »

tak jak mowie kwestia tego jak poszło to wszystko w dół bo jeśli delikatnie to nie zajedziesz seryjnego amora ktory ma wiekszy skok pracy

ja zawisłem na spiacym policjancie w 5 osob i full zapakowanym bagażnikiem
Bol3k

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Bol3k »

Bodek pisze:
Bol3k pisze:Bo jak wsadzałeś "sportowe" sprężyny na seryjne amorki to gratki.. amorki na śmietnik


Ja bym tego nie powiedział że odrazu na śmietnik sam mam na ori amorach sportowe sprężyny i wszytko gra a są juz ponad 3 lata amortyzatory na przeglądzie miały po 85 %


No to ciekawe.. Kiedyś gadałem z kilkoma osobami, które ogólnie wiedzą co i jak, poza tym oglądałem czy czytałem coś dokładnie na ten temat i wszyscy zgodnie to samo mówili, że seryjny amor + jakieś "sportowe" sprężyny to mówiąc krótko zło. W takim razie cofam to co powiedziałem, skoro masz przetestowane.. :)

Pozdrawiam i przepraszam
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: kornat »

Podepnę się pod temat. Może ktoś zrobić zdjęcie auta tak jak na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item1174843720_s ... 90_km.html (7 zdjęcie od góry, centralnie przodem) w 1M w TDI z osłoną silnika? Jak można to przy okazji jak ktoś może to jaka jest wysokość tej osłony od gleby w najniższym punkcie. Bo chciałbym sprawdzić czy nie mam za nisko tej osłony.
ballance

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: ballance »

Witam,koledzy z LeonClub tez rozpracowuja podobny temat :arrow:
Kornat tam poczytaj o wysokosci zawieszenia podawanych przez nich co do cm.
Chyba latwiej ocenic odleglosc oslony od gleby mierzac wysokosc zawiasu.
Leon z tym samym silnikiem jest tylko o 31kg lzejszy od Naszych Tolkow wiec roznica moze o,5centa ;-)
Pozdro
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: kornat »

ballance, widziałem ten temat i jest o wysokości zawieszenia http://forum.leonclub.pl/forum/viewtopi ... ff8c8a41b8 ale nie ma o osłonach. Co do wagi to dużo też zależy od wyposażenia.
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Joe*Quarry »

ja mam na przodzie sportowe sprężyny, a z tyłu musiałem zrezygnować ze sportowych i wstawić z powrotem oryginalne bo siedziała dupa za nisko i źle to wyglądało, a i był troche problem z parkowaniem tyłem bo zawsze w krawężnik przywadziłem :/
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

zawieszenie tył/przód?? za wysoko/nisko ???

Post autor: Wyplosz »

Zalezy ile checie obniżyć samochod. Jesli -40mm to na seryjnych amorkach mozna naprawde długo pojeździć, a obniżenie -60mm wymaga zmiany także amorów bo żywotność oryginalnych zmaleje i bedą do wymiany po krótkim czasie eksplatacji.
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
ODPOWIEDZ