[1M] Montaż ringów na zegary

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
robsonw1
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 04 lip 2009, 13:16

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: robsonw1 »

myslalem tez powaznie o montazu takich ringow, niestety ja do takich rzeczy mam dwie lewe rece i albo poobłamują mi sie zaczepy znając życie, albo gdzieś za mocno poleci klej :P a szkoda bo ladnie wygląda...
Felype
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:15

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: Felype »

Ja też się będę niedługo do tego przymierzał, mam nadzieję że obejdzie się bez strat. Najbardziej obawiam się zdejmowania samej szybki z liczników, łatwo poodpinać te wszystkie zaczepy tak na macanego?

Wklejam nakręcony przez Dido filmik z montażu, co prawda w A3 ale licznik i ramki takie same jak w Leonie/Toledo, mam nadzieję że okaże się pomocny:
http://www.youtube.com/watch?v=iUKiHhmAOW4
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: koti »

Felype pisze:obawiam się zdejmowania samej szybki z liczników

Powiem Ci, że więcej zabawy jest z plastikową blendą bo trzeba ją trochę powyginać.

Na filmiku widać, że ramki dość ciasno wchodzą w otwory. Ja zakupiłem u nich ramki do Tolka i wcale tak ciasno nie wchodziły, były ze 2mm odstępu :(
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Felype
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:15

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: Felype »

koti pisze:Ja zakupiłem u nich ramki do Tolka i wcale tak ciasno nie wchodziły, były ze 2mm odstępu


Ale po zamontowaniu tego nie widać?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: koti »

Felype pisze:Ale po zamontowaniu tego nie widać?


Nie widać.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Majkel86
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2010, 22:07

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: Majkel86 »

Ja postanowiłem też założyć sobie ringi, ale przez przypadek i wcale nie specjalnie przesunęła mi się wskazówka obrotomierza. Wskazówka opada na dół nawet jak ja ustawie na wartość 0. Da to radę jakoś naprawić?

Tak to wygląda na zdjęciu:

Obrazek
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: Daro_70 »

Majkel86 nie jestem do konca pewien czy ten zabieg cos Ci pomoze ale...
Montowałem podswietlenie indiglo w golfie III i musiałem rozebrac zegary w pył a zeby przykleic nowe tarcze. I tam najzwyklejszym widelcem musiałem podwazyc wskazowki zeby puzniej wcisnac je na swoje miejsce, oczywiscie wszystko delikatnie i z wyczuciem. Podejrzewam ze jak juz złozyłes zegary to juz tak sama opadła, czy po uruchomieniu silnika? Byc moze sie poluzowała(choc troche dziwne tak sama z siebie) jezeli ktos przerbial taka usterke to niech sie wypowie. Ja opisalem swoj przypadek a jak ma sie to do zegarow w 1M niestety nie wiem.
Majkel86
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2010, 22:07

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: Majkel86 »

Prawie miałem założone zegary i zauważyłem że opadła. Nastawiłem wskazówkę na 0 odpaliłem samochód,wyłączyłem a ona sama opadała poniżej 0 ;/:/
Felype
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:15

[1M] Montaż ringów na zegary

Post autor: Felype »

przecież już dostałeś odpowiedź na leonclub :)
Napisz czy pomogło
agamiarz

Alu ramki dla białych zegarów

Post autor: agamiarz »

Witam. Czytałem temat odnośnie zakładania alu ramek. Jest tam jednak tylko zdjęcie ich zamontowania przy czarnych zegarach. Czy ma ktoś może zamontowane to mając białe zegary? Zastanawiam sie czy przy białych będzie po prostu dobry kontrast.Byłbym wdzięczny za zdjęcia.pozdrawiam
ODPOWIEDZ