[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: igi84 »

Witam dołączę się do tematu, gdyż dopadł mnie dzisiaj problem z centralnym zamkiem. A mianowicie wczoraj wszystko było w porządku działało jak należy pomijając kwestię mikro styków w mechanizmie zamka od strony kierowcy jak i pasażera. Mankament polega na tym iż muszę kilkakrotnie nacisnąć przycisk otwierania aby się otworzył najpierw zamek od strony kierowcy, po drugim-trzecim wciśnięciu przycisku zamek ten się dopiero otwiera bo tak to otwiera i zaraz zamyka z powrotem, następnie otwierają się pozostałe drzwi. Po podpięciu pod VAG-a wyskoczył błąd 103coś nie pamiętam końcówki :P opis tego błędu był przycisk ryglowania zwarcie do plusa jakoś tak. Od rana nie chce się normalnie otwierać z zamykaniem niema problemu. Miał może ktoś taki przypadek. Nadmienię iż po rozłączeniu przycisków w drzwiach kierowcy nadal dziwnie pracuje. Może maja coś wspólnego z tym te mikro styki czy bardziej wilgoć może gdzieś w kostkach przy module?

[ Dodano: 2010-03-18, 17:26 ]
czasami zamknie się bez niczyjej pomocy jakby naprawdę zwarcia dostał. Może ktoś wie w czym tkwi zagadka??

[ Dodano: 2010-03-18, 17:34 ]
aha czasami zadziała normalnie :P ale bardzo rzadko :D

[ Dodano: 2010-03-19, 20:26 ]
i otóż właśnie taki błąd mi wyskoczył jak na załączonym screen-ie
Załączniki
Błąd centrala komfortu.JPG
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Joe*Quarry »

no dzis i mnie dopadł zamek :/ moja przypadłość to : jak chcę otworzyć drzwi z kluczyka to po włożeniu w zamek przekręcam w lewo kluczyk i wszystkie drzwi się otwierają i jak przytrzymam kluczyk to szyby się opuszczają, po przekręceniu klucza w prawo zamykają sie tylko drzwi kierowcy pozostałe zero reakcji i po przytrzymaniu kluczyka szyby też się nie zamykają :/ może ktoś mi powiedzieć jaka może być przyczyna tejże awarii ??
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: igi84 »

Kolego mikro styki do wymiany w zamku:) Ja też będę się za to zabierał :) Podaję link z forum VW z foto porada jak je wymienić :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090
Damian0991

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Damian0991 »

witam. u mnie problem z centralnym( toledo 1 .,97rok) jest troszke mniejszy niz wasze.. mianowicie wszystko ładnie działa po włożeniu kluczyka w zamek -działa bez zarzutu .. ale nie działa zamek z pilota ,-na pilocie nie swieci sie dioda , wymieniłem baterie i niedziała .. moze ktos wie dlaczego pilot nie działa ? (centralny zamek oryginalny ) nie żaden dorabiany ...

z Gory dzięki za wskazówki ;)
mental_cut
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2010, 17:06

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mental_cut »

Witam,

Miałem problem z centralnym zamkiem plus brak oświetlenia wewnątrz plus brak elektryki w drzwiach. Do tego zwariował pilot, za nic w świecie nie chciał domknąć rygli, a z kluczyka zamykało się, jak chciało - raz przód, raz tył, raz nic. Sprawdziłem bezpieczniki, potem komputer nic wielkiego nie pokazywał. Wstępnie podejrzewałem moduł komfortu, ale koniec końców winne okazały się mikrostyki plus jeden z przekaźników. Czasem wystarczy, jak tu i ówdzie przyśniedzieje.

Trochę się zirytowałem, bo to drugi tydzień jazdy, a że wcześniej jeździłem łysą Ibizą bez elektryk, klimatroników i innych wspomagań, to moje doświadczenie było zerowe w zakresie VAG-a, kabelków i innych. Ale okazało się - z wielkiej chmury mały deszcz.
kazios
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2009, 15:49

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kazios »

Witam

Podobne miałem problemy przedstawione przez was Panowie z centralnym zamkiem od strony kierowcy i pasażera "to i owo"
po wizycie w serwisie stwierdzono aby najlepiej wymienić kasety zamków
i to zrobiłem kupując na ALLEGRO po 75 zł zamiennik(w serwisie 500zł)
Po wymianie problemy ustały wymieniane przez Was (nie świeci lampka w drzwiach ,brak możności zamknięcia kluczykiem od kierowcy,otwieranie tylko zamkiem klapy tylnej itp)
Pozdrawiam
margwi
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2010, 08:39

Centralny zamek ,Siłowniki L1

Post autor: margwi »

Witam , ostatnio stałem się posiadaczem tolka 2,0 z 1994 mam problem z centralnym zamkiem , mianowicie poza pompką nie działa nic, po rozkręceniu boczków zauważyłem brak siłowników , mam prośbę ma ktoś może zdięcie gdzie są zamontowane siłowniki? był bym bardzo wdzięczny
Bodek

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Bodek »

Siłownik od zamka bynajmniej w przednich drzwiach jest w całym mechanizmie otwierającym drzwi.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4505
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Roxon40 »

No i mnie złapał problem z centralnym. U mnie jest ustawione że jak ruszam to zamyka się centralny ale..... No właśnie w drzwiach od kierowcy się otwiera. Ruszam zamek się zamyka i otwiera tak samo się dzieje jak zamykam drzwi na panelu sterowania szybami. Czy też czeka mnie zabawa z kasetami czy jeszcze gdzieś mam szukać przyczyny ??
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: spec »

Masz padnięty zamek. Podczas ruszania i naciskania przycisku na drzwiach kierowcy podawany jest sygnał bardzo krótki i zamek zamyka się ale nie do końca i szybko odbija (rygiel chowa się i odskakuje). Podczas zamykania auta z kluczyka czy pilota sygnał jest dłuższy i wszystko zamyka bez problemów. Musisz wyciągnąć zamek i przeglądnąć płytkę czy nie ma zimnych lutów lub kupić nowy zamek. W aso 520zł zamiennik koło 100. Ja mam z tyłu założony jeden zamiennik i działa bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ