Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: peter174 »

bez problemu w necie znajdziesz to co było na płytce ... no chyba ze na płytce była pełna oryginalna werja programu z kodami ;-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Masa89
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:50

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Masa89 »

no ale czego szukać?:P
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: jonson22 »

masa89 daj e-maila to ci wyśle program polski

[ Dodano: 2010-01-13, 13:44 ]
jak co to ściągnij stąd http://www.vag-com.pl/
Awatar użytkownika
Sebastian1987
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:16

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Sebastian1987 »

No dobra . A jeśli nie mam wejścia nigdzie w wyżej wymienionych miejscach to co mam zrobić? Myślę nad podłączeniem się bezpośrednio do kompa ale nie znam wyprowadzeń....
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: CYRULIK »

podjedz do kumatego elektronika i posprawdxa błedy w aucie bez podłączania do kompa
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Sebastian1987
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:16

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Sebastian1987 »

Po długim kopaniu kabli znalazłem dwie kostki. Białą i niebieską. Tylko są one identycznego kształtu i nie wiem czy to jest OBD. A znalazłem je pod dywanem :D

Obrazek

Obrazek
lukas_toledo
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2009, 15:29

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: lukas_toledo »

siema dokładnie takie same kostki znalazłem koło lewarka w moim toledo i nic wiele się z nich nie dowiedziałem zazwyczaj kostki OBD I są różne kształtem, nasze są identyczne kolory kabli też są inne od opisywanych na forach w tym temacie, ;-) życzę powodzenia ja narazie zostawiłem temat bo mam masę pracy i ustalenie co i jak z tymi kostkami musi u mnie poczekać pozdrawiam
2e 93r.
Awatar użytkownika
pavel
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:29

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: pavel »

To są właśnie złącza OBD I. W tolkach z tych lat (91 - 95) służą tylko do diagnostyki abs-u (jeżeli samochód jest w ten system wyposażony). Złącze napewno działa bo sprawdzałem u siebie. Nie pamiętam teraz jak szły kable, ale wystarczy sprawdzić miernikiem w której kostce jest + i -, a w której linie i można działać ;-)
TDI engines are for senior citizens...
adamwwy

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: adamwwy »

Jak to tylko do ABS-u?? Mi się łączy ze sterownikiem silnika i poduszki powietrznej
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1L] Gdzie znajdę złącze diagnostyczne ?

Post autor: Romano »

A ja mam takie pytanie: jak mogę sprawdzic temperaturę silnika ? Kupiłem ten kabelek http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=77 . Mam program Polski VAG 4.9 i Vag-Com 409 i 311. Niestety 409 i 311 po angielsku :/ :P Czy tymi programami można w ogóle to sprawdzic? Aha jeszcze jedno czy VCDS współpracuje z tym kablem? Próbowałem go załączyc ale nie wykrywa interface'u :(

[ Dodano: 2010-03-26, 19:56 ]
Już sam do tego doszedłem jak sprawdzic temperature. :) Jak możecie to napiszcie czy z tym kabelkiem współpracuje VCDS. Mi nie znajduje interface'u.
ODPOWIEDZ