Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
beniu1

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: beniu1 »

W sobotę wymieniłem napinacz od alternatora pasek już strasznie piszczał i było trzeba termostat i końcówki od drążka stabilizatora (gumy).
Koszt. Napinacz 250zł, termostat 30zł, końcówki do drążka stabilizatora 6,50 :-)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: tony »

beniu1 pisze:termostat 30zł
możesz długo na nim nie pojeździć :/ dobrze, że zima się już kończy :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Martinez »

Komplet filtrów Kneht za 134 pln :) jeszcze tylko olej i będzie można robić przegląd :) + nadkole prawe 25 pln :) Lucas oddawaj mi moje prawe nadkole :D :P
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Bol3k

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Bol3k »

igi84 pisze:Obyś kolego nie stracił na mocy wymieniając katalizator na strumienice, gdyż układ wydechowy w diesel-ach jest tak dopasowany aby miał dobre osiągi i odprowadzanie spalin, czyli wszystko tam musi współgrać przeczytaj w linku który podaje poniżej.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=72781


Co osoba to inna opinia.. :D kilka dni temu ktoś na forum napisał, że benzynie to pogorszenie osiągów, a w TDI to dobrze wpływa. Zawsze mi się wydawało, że wszystko to liczą i tak ma być.. A strumienice to mit :)

Jak już wcześniej mówiłem, parę stron temu:


"Wywalenie katalizatora przerobiłem w A4 B5 z takim samym silnikiem co mam teraz i powiem szczerze, że hałas na samej rurze jest niemiłosierny, moment z dołu ucieka wyżej, a spalanie to w sumie wzrasta przez to, że chcąc przyspieszyć musisz wyżej go trzymać, żeby jakoś jechał. Po jakimś kilku miesiącach i kilku wiadrach tabletek przeciwbólowych, wstawiłem tłumik przelotowy i nagle auto zaczęło normalnie przyspieszać i nie wyło tak metalicznie."
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: carol »

nie wiem gdzie zapytać wiec pytam tu:
na mrozie strasznie falują mi obroty czy to normalne? podczas normalnej wiosennej pogody tak nie jest, no i jeszcze jedno wydać się może śmieszne pytanie, na temperaturach minusowych tolek przestał palić mi na raz muszę go kręcić kilka razy, i zaraz po odpaleniu słyszę przez moment taki dziwny dźwięk spod maski, jakby zgrzyt, otarcie? jednorazowy dźwięk :/
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Lucas »

Martinez pisze: (...) Lucas oddawaj mi moje prawe nadkole :D :P


Raczej Ty mi oddawaj moje lewe cwaniaczku :D

Przynajmniej będzie okazja na następnego spota 8-)

A tak nawiązując do tematu to ja dziś się biorę za sklejanie halogenów, które ładnie w środku wyczyściłem :D Szkieł nie poleruję na razie bo to nie ma sensu chyba.
ballance

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: ballance »

[quote="igi84"]Obyś kolego nie stracił na mocy wymieniając katalizator na strumienice[/quoJ

Jak zamierzalem tak i zrobilem :-P Tolek juz po zabiegu.Oddalem w rece fachowcow od tlumikow i nie uslyszalem ani jednego slowa o utracie mocy.Proponowali mi rowniez przelot z kwasiaka i gwarantowali dopiero wtedy "banana" :mrgreen:
Koszt nie maly bo za komplet 2000 PLN po znajomosci chcieli :roll:(przemysle sprawe:D)
Serio! po wymienie oprocz ze auto na wyzszych obrotach nie muli jak czesto mu sie zdarzalo to nic sie nie zmienilo:)
Dół bez zmian i dynamika taka sama wiec nie zaluje :-P
Taki mial byc wlasnie efekt :lol:
Glosniej tez sie zbytnio nie zrobilo a wrecz Tolek pieknie na wiekszym gazie mruczy <zygi>
Opinie na ten temat sa nadal podzielone ale nie ma to jak sprobowac na wlasnej skorze ;-) a raczej Tolka <zygi>
Pozdro
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: SZUBAR »

Jako że wiosna idzie grzebania czas zacząć. Dzisiaj wymieniłem klocki z przodu, filtr paliwa i powietrza i dolne osłony silnika bo połamały się przez te śniegi.
SZUBAR
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: kornat »

ballance, Masz fotkę kata (chodzi mi o wnętrze) oraz jakiś filmik jak teraz klekot klekocze :D
motyka8

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: motyka8 »

kornat pisze:Masz fotkę kata (chodzi mi o wnętrze) oraz jakiś filmik jak teraz klekot klekocze

Ja mam wyciety katalizator i jak bylem u Ciebie to nie zauwazyles bo glos silnika praktycznie sie nie zmienil. Moze jak kiedys podjade do Ciebie to przywioze kato to Ci pokaze
ODPOWIEDZ