[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kamilwsp »

sa na obudowie. zaraz wyskocze do samochodu sprawdze jakie sa u mnie bo wczoraj zapomnialem. i powiem Ci na ktory numer zwrocic uwage

[ Dodano: 2010-03-04, 22:28 ]
Niestety numer mam pod spodem i bez odkrecenia nie mam mozliwosci spisania. Wiem ze to 10-cyfrowy numer Boscha zaczynajacy sie od: 0 281.......
u Ciebie prawdopodobnie powinien siedziec: 0 280 217 529. sprawdz czy masz taki numer.

[ Dodano: 2010-03-04, 22:35 ]
podmien te zaworki. duzo czasu to nie zajmuje a moze znajdziesz przyczyne.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
lipenss
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:20

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: lipenss »

witam wszystkich, no i niestety i mnie dopadl problem z turbawka,niestety po jej wymontowaniu i rozlozeniu okazalo sie ze jest do wymiany poniewaz wirnik ma ubytki na platkach,prawdopodobnie wypalone, tak samo jak kierownice,no i teraz moje pytanie czy lepiej regenerowac czy uzywke moze kupic?znacie jakies firmy regenerujace w zachodniopomorskim? najlepiej okolice koszalina? pozdrawiam
staho1977
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2009, 13:33
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: staho1977 »

Ja bym reanimował starą turbinke nie wiedomo w jakiej kondycji moze być używka
Awatar użytkownika
eres
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 23 paź 2009, 10:42
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: okolice Warszawy

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: eres »

Dokładnie, jak kupisz używaną to nie wiesz czy padnie za miesiąc, trzy czy dwa lata, a regenerując w pewnym zakładzie dostajesz gwarancję i masz pewność że Twoje turbo jest jak nowe.
To Dopiero Idzie
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: friger »

te podcisnienia sprawdzone na wężyka przy turbo zalozylismy manometr ze znajomym i wszystko jest cacy, przepływomierz byl zamieniony i to również efektu nie przyniosło, chyba najlepszym sposobem by se z tym poradzic to bedzie go sprzedac :-( :-( :-(

[ Dodano: 2010-03-05, 19:08 ]
a tak szczerze mowiac to chyba tak to pozoatawie poki co narazie bo ostatnio licho z kasa a wszystko kosztuje
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kamilwsp »

ja bym podmienil na Twoim miejscu te zaworki o ktorych pisalem wyżej. ten zaworek chodzi to fakt, ale on za pozno wysterowuje o jakies 500 obr. moze sie po prostu przycina. duzo czasu to nie zajmuje. To ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do glowy.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: friger »

to chodzi o te zaworki co sa na jakby topowiedziec na spodzie podszybia od tego miejsca rozchodza sie wszystkie podcisnienia tak?
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kamilwsp »

tak to te zaworki. raz zamienilem w skodzie i samochod od razu odzyskal moc. co najwazniejsze to nic nie kosztuje takie sprawdzenie i napewno niczego nie popsujesz. tylko zapamietaj ktory wezyk w ktore miejsce wchodzi.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: friger »

oki jak bedzie troszke cieplej to to zrobie bo poki co narazie dostepu do garazu nie ma
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
staho1977
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2009, 13:33
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: staho1977 »

Ja jeszcze wrócę do mojego problemu(wyłączania się turbiny),kilka postów wcześniej.
Po wizycie w DIAGTRONIK-u problem zlokalizowany i wyeliminowany,wymiana "gruszki"
i problemu nie ma.Koszt-500zł
ODPOWIEDZ