Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: kristof »

Maciek może zanim kupisz nowe tarcze to przetocz te które masz teraz , jeśli sytuacja sie powtórzy to trzeba by szukać winnego gdzie indziej

Pozdr
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: jonson22 »

no ja sie tez szykuje do wymiany w tolku tarcz i postawie na mikode bo bylem zadowolony w poprzednim samochodzie, bo u mnie natomiast jest tak ze jak dotkne lekko pedalu hamulca to sa drgania a jak hamuje ostrzej to nic nie ma , i rozkminiam opcje moze moze uklad sie zapowietrzył lub cos w tym stylu, w weekend obczaje sobie tarcze i sie okaże czy sie po zimnie nie pofalowały:)
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: igi84 »

Kolego jonson22, jak by Ci się zapowietrzył układ hamulcowy to pedał hamulca wpadał by Ci w podłogę ja u siebie mam to samo, tarcze nowe były już zamontowane jak go kupowałem więc spróbuję znaleźć jakiegoś tokarza który mi to przetoczy :)
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: maciekbed25 »

Możnaby spróbowac toczyc ale wtedy gwarancje strace gwarancje i nie zwróca kasy za tarcze. Zobaczymy jescze jakiś czas spróbóje pojeździc i może cos sie uspokoi a jak nie to będę sam wymieniał znów cały komplet tylko teraz założe konkretny, markowy. Dzięki za pomoc i proszę o podanie konkretnych markowych tarcz i klocków do tego autka. Dzieki.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: jonson22 »

klocka to kup ferrodo ds2000 koszt (ja placilem rok temu do xsary 350zł) do tolka sie nie oriętuje, ja to teraz kupuje mikody nawierty i nacinane za jakis miesiac mysle ze bede zadowolony, a co do klockow to na rynku polskim nie znajdziesz o wiekszym wspolczynniku tarcia (klocka dopuszczonego do ruchu ulicznego ) jest wiele na allegro klockow itp ze maja super wspolczynniki tarcia ale jak co to sie dowiaduj od jakiej temperatury ten klocek dziala bo jak ja chciałem kupic ferrodo ds2500 ( to one działaja dopiero po rozgrzaniu od chyba 200stopni co do temperatury moge sie mylic) tarcze power disc do tolka II to koszt ok 180-200zł (widze ze staniały) widze ze klocki ds2000 to koszt ok 400zł, drogo ale jak mowie ja byłem super zadowolony, a jak masz gwarancje na tarcze to zwroc i niech ci kase oddaja i dolorzysz troche na lepsze:)

igi84-faktycznie masz racje z tym pedałem

[ Dodano: 2010-02-24, 19:09 ]
chcesz poczytać http://www.hamulce.net/ds_performance.html dowiadywałem się do tolka 1.8 20V 420-450zł jesli tarcza 280 to 420 jesli te mocniejsze 288 to 450
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: SZUBAR »

jonson22 pisze: kupuje mikody nawierty

Kolego przed zakupem poczytaj sobie opinie o tych tarczach, szkoda kasy. Fajnie wyglądają i to ich jedyna zaleta.
Co do klocków kup Ferodo Premier i tarcze Brembo zwykłe. Już w trzecim samochodzie zdzieram taki zestaw i jeszcze nie zawiodły.
SZUBAR
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: igi84 »

Kolego maciekbed25, może po prostu zanieś do tokarni i niech tylko puści tarczę na tokarce wtedy sprawdzisz czy ma bicie czy nie, może je również sprawdzić przyrządem pomiarowym i sprawdzić jakie tarcza ma odchylenia od osi bo wygięcie może być niewidoczne dla gołego oka :)
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: jonson22 »

SZUBAR ja na takich tarczach jeździłem i mogę coś o nich powiedzieć ze mnie nigdy nie zawiodły a brembo max (nacinane ) sa jedynie 50zł droższe, a opinie w necie to z reguły ludzi którzy nawet nie widzieli takich tarcz na oczy a co juz mówić o tym ze na nich jeździli nowy zestaw klocek+tarcza trzeba jeszcze z głowa dotrzeć a mało kto o tym wie, ja i na brembo maxsach jezdzilem i na tych Mikodach i powiem ze maksy szybko się ścierają jeśli ma się klocka ds2000 a Mikoda mi wytrzymała więcej.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Bonbini »

Proponuję założyć nowy post pt "krzywe tarcze". Ten dział to "grzebanie codzienne" i wątek o tarczach zaciera ogólny temat w tym poście. :-P
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: jonson22 »

ale zmiana tarcz to tez grzebanie :D:)
ODPOWIEDZ