[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
plhkrga
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 06 lut 2010, 11:39

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: plhkrga »

Przed wymianą turbo N75 działa bez zarzutu, jak zablokowało się turbo, to mogło uszkodzić zawór?
plhkrga
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 06 lut 2010, 11:39

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: plhkrga »

N75 wytwarza podciśnienie z tego co wiem. Czy to podciśnienie powinno być w przewodach po zgaszeniu silnika?
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: gurszczak »

mogło coś sie do srodka dostać koszt nie duży a lepiej wymienić.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
plhkrga
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 06 lut 2010, 11:39

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: plhkrga »

No i mam przyczynę. Nowa turbina jest podciągnięta na maxa na sztandze. Paprok, który regenerował turbinkę nie ustawił jej odpowiednio i cały czas kierowniczki pracują w maksymalnym wychyleniu, dlatego przechodzi w tryb awaryjny. Skok sztangi powinien mieć ok. 20mm a u mnie ma 3mm! Jade do tego typa na regulację i dam Wam znać co i jak.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: koti »

plhkrga pisze:Nowa turbina jest podciągnięta na maxa na sztandze

To gdzie Ty robiłeś tą regenerację? Jak ja robiłem turbo to przechodziła testy na jakimś urządzeniu. Po zamontowaniu była jazda testowa z podpiętym kompem aby sprawdzić jak działa.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
plhkrga
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 06 lut 2010, 11:39

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: plhkrga »

No chyba, że baran jeden zle poskładał kierowniczki... Ale to i tak powinno wyjsc podczas testu. Nie mialem jazdy testowej z kompem, bo sam montowalem turbine. Od razu po zamontowaniu jej pojawily sie problemy. Dzwonilem do goscia, a on na to, żebym wyjął turbinę i mu przywiózł!
motyka8

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: motyka8 »

Koledzy jak bez vaga sprawdzic n75 i przeplywka czy pracuje poprawnie, a sztanga od gruchy powinna chodzic ciezko czy lekko bo u mnie chodzi ciezko natomiast samo turbo chodzi lekko
plhkrga
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 06 lut 2010, 11:39

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: plhkrga »

No, wymontowałem wczoraj turbo. Przyczyną przeładowania były zablokowane kierownice. To możliwe, że regenerowane turbo jest żle złożone? Mam na nie gwarancje. PO regeneracji od razu zaczął się problem z przeładowywaniem. Okazało się, że gruszka nie steruje łopatkami. Jest to więc błąd firmy, która regenerowała turbinę. Myślicie, że mogę obciążyć ich kosztami ponownego demontażu turbo? Mogę wystawić im fakturę...
Bodek

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bodek »

Miałem to samo. Powiedzą ci tak "W momencie montażu po regeneracji wszytko działało" i jak im udowodnisz? Niestety koszt nowej gruszki od 150-300 zł. Jak pech to pech.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 21:15 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

Brak mocy poniżej 2500 obr

Post autor: friger »

Witam, coś się stało z moim tadeuszem. Mianowicie ruszam z 1 biegu a on jedzie tak, że goły diesel by go wyprzedził. Gdy obroty zwiększą się już do jakiś 2,5 tys obr dostaje momentalnie takiego powera ze masakra, aż widać ze chce. I tak na każdym biegu. Na wolnych obrotach jak mu dołożę do oporo to czasem wkręci się do 3,5 tys obr i ani grama dalej. Odpuszczę mu kapkę i dołożę z powrotem to kreci się do końca.
Turbina dobrze ładuje bo na wymagane 2,4 bara tyle podaje, odczyt z vaga. Błędów żadnych nie ma, przepływkę podmienialiśmy z mechanikiem, też żadnego efektu... Autko do pewnych obrotów zachowuje się jak "tępe".

[ Dodano: 2010-02-27, 18:27 ]
mam pytanko jak zrobic by naprzyklad wrzucic wam logi z vaga?
tzn mam ten program kabel itp tylko jak to zgrac czy cos?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2010, 14:15 przez friger, łącznie zmieniany 2 razy.
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
ODPOWIEDZ