Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Obsługa VAGa

prymusnmr
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 14 paź 2009, 21:27
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Mrągowo,Derby

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: prymusnmr »

Potrzebuje pomocy,a mianowicie jade jutro do kolegi na vaga by ustawic kat wtrysku po uprzednim wymianie rozrzadu<wlasnodzielnym> i prosze was o pomoc jak dokladnie wejsc w opcje do ukazania sie pozycji kata wtrysku.Drugie pytanko to niewiem czy to bedzie VAG czy tez jakis program na kompie lub inny fejs i zastanawiam sie czy jesli mi napiszecie instrukcje do VAGa to czy cos sie nie pokreci krok po kroku w ustawieniach jesli bedzie inny komp.Z GORY DZIEKI!!
POLSKA-tutaj nawet kryzys sie nie udal....
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: kornat »

Na odpalonym silniku i temp. 90 stopni odpalasz VAG-COM i:
SELECT>ENGINE 01>BASIC SETTINGS 04>Group 000 po czym wciskasz "GO" i obserwujesz drugie okienko. Prawidłowa wartość 49-53
Ustawienie jest na kole od pompy przekręcasz zgodnie wskazówkami zegara to zwiększasz wartość w przeciwną stronę zmniejszasz.
prymusnmr
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 14 paź 2009, 21:27
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Mrągowo,Derby

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: prymusnmr »

kornat Podziekowal koledze za szybka odpowiedz,zobaczymy co bedzie jutro po ustawieniach bo jak na razie to ciezko sie wkreca do 3 tysiecy obrotow a potem jest ok.
POLSKA-tutaj nawet kryzys sie nie udal....
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: kamilwsp »

U mnie w AHF mam 63 czyli lekko przyspieszony to i na to wychodzi ze odpalac powinien bez najwiekszych problemow i tak tez jest.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
prymusnmr
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 14 paź 2009, 21:27
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Mrągowo,Derby

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: prymusnmr »

odpalac to mi odpala super nawet teraz lepiej niz przed wymiana paska rozrzadu tylko z przyspieszeniem cos ciezko mu sie bujnac do 3 tys...
POLSKA-tutaj nawet kryzys sie nie udal....
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: kamilwsp »

stałos ei to od razu po wymianie rozrzadu czy tez wczesnej miałes podobny objaw?
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
prymusnmr
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 14 paź 2009, 21:27
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Mrągowo,Derby

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: prymusnmr »

od razu po wymianie dodam ze wczesniej palil mi ciezko z rana a i znaki byly przestawione teraz znaki sa oki pali leciutko lecz brak mocy..
POLSKA-tutaj nawet kryzys sie nie udal....
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: kamilwsp »

Moze przepływka jednoczesnie padła. Miałem podobny przypadek ze robilem dla goscia turbinke( zapieczone kierownice-stały element w TDI) poniewaz słabo przyspieszał i po załozeniu znowu zaczal slabo przyspieszac wlasnie do tych 3 tys., sprawdzilem wartosci na VAGu i wyszlo ze przepływka do wymiany, Skontroluj sobie ja przy okazji. W ogole sprawdz czy nie wbiło ci jakiegos błedu.

[ Dodano: 2010-02-19, 22:54 ]
Dodam ze turbinka była swoja drogą równiez do czyszczenia. Nie myśl ze wyjąłem ja bez sprawdzenia wczesniej czy nadaje sie do "remontu". :-P
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
prymusnmr
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 14 paź 2009, 21:27
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Mrągowo,Derby

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: prymusnmr »

Mam gleboka nadzieje ze to tylko kat wtrysku bo we wtorek czeka mojego TOLEDZIAKA 2 tysiace km i ma sie sprawic dobrze... :roll:
POLSKA-tutaj nawet kryzys sie nie udal....
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[ALL] Obsługa VAGa

Post autor: kamilwsp »

Oby to bylo to. ;) sprawdz przy okazji inne parametry VAGiem i jak cos jest nie tak to to wychwyc.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
ODPOWIEDZ