Rozrząd - wymiana, części

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Lucas »

Podejrzewam że koszta są rzędu ok 1000 zł.
Im dalej od dużych miast się robi tym taniej :D
A jak zniżki na części byś miał to jeszcze można oszczędzić 8-)
Byczek
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 07 wrz 2009, 23:51

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Byczek »

Dla zainteresowanych kupiłem rozrząd: 3 x rolki i napinacz firmy INA, podobno dawany jest na pierwszy montaż. Pasek firmy CONTITECH(CT 1044) wzmacniany. Wszystko za 475 zł jeszcze vat sobie odlicze 22% ;-)
Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kornat »

Byczek, to tanio ja ze zniżką + pompa wody 620zł również ina tylko że pasek gates
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: regii.kr »

sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: sebol89 »

Rozmawiałem dzisiaj z mechanikiem. Części 500zł z pompą wody i do tego 300zł robota. Chyba nie tak źle
kasprzyk_tbg
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:35

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kasprzyk_tbg »

sebol89 pisze:Rozmawiałem dzisiaj z mechanikiem. Części 500zł z pompą wody i do tego 300zł robota. Chyba nie tak źle


Tylko zapytaj tego mechaniora czy po wymianie rozrządu ustawi ci kąt wtrysku. Jeśli nie to bym go olał, inaczej będziesz maił problemy z odpalaniem w zimie. 110km to masz na pompie wirowej nie?
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: sebol89 »

Hmm..... o tym nie pomyślałem. Teraz w zime odpalał mi bezbłędnie, jedynie baterie musiałem wymienić. A trzeba przy wymianie rozrządu ustawiać ten kąt?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: kornat »

sebol89, tak.
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: sebol89 »

Mechanik mam nadzieję, że o tym wie:) Zły nie jest. Ale przekażę mu to. I dzięki za podpowiedź
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Rozrząd - wymiana, części

Post autor: Szymek08 »

ja kupilem cały zestaw do AHF na allegro (pompa wody ruville czy jak to tam sie pisze pasek konitecha czy jakos tak) jak dalem zestawik mechanikowi to był bardzo zadowolony i mowił ze naprawde porzadny zestaw i powiedział ze nastepna wymiana za 90 tys. km. za zestaw zapłaciłem 570 zł z przesyłką + 190 zł robocizna no i mechanik wymienił pi pasek od alternatora na pasek geitsa czy jakos tak bo stary był caly popekany za pasek policzył mi 50 zł No i wszystkie stare czesci dostalem spowrotem. Po wymianie wszystko chodzi jak marzenie. Jak wymieniał pasek TO jakos blokował Pompe paliwowa bo mowił ze wtedy nie bedzie trzeba kąta wtrysku ustawiac. ani nie bedzie jakis roznic w spalaniu i tak jest. Wujkowi kiedys pompy nie zablokowali to 6 miesiecy zajeło jej ponowne ustawienie zeby było tak samo. Wiec lepiej wymieniac wzystkie elementy i nie martwic sie potem
ODPOWIEDZ