Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

mati190
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2009, 19:04

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: mati190 »

Witam klubowiczów!
jestem tu nowy i włąśnie podjąłem decyzje by zmienic coś w moim zyciu aktualnie jezdże skodą Fabią 1 generacji 9auto które dostałem w prezencie od rodziców), aktualnie zastanawiam sie nad pozostaniem w koncrmie VW, ale wolałbym Seata myśle nad tym czy wybrać Leona czy Toledo. Za sprzedaż Skody nie dostane wiecej niż 16 tys zł. Jeżdże głównie sam i to na niezbyt duzych dystansach, ale szukam czegos wiekszego i moze ciut mocniejszego. Zastanawiam sie czy brać benzynowe 1,6 lub 1,8 czy jednak poczciwe 1,9 tdi. Co do samego auta chyba wolałbym Toledo ale sam nie wiem czy jest wogóle szansa na zadbany egzemplarz za takie pieniadze. Czekam na jakieś opinie i podpowiedzi z waszej strony w końcu wy sami wiecie najlepiej co jest dobre a co nie. Ma cie kontakt z tymi autami na codzień. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 13:06 przez mati190, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: kornat »

mati190 pisze:jezdże skodą Fabią 1 generacji

Pozdrawiam użytkownika Fabii :)
Jeżeli coś ciut większego to lepiej Leona, ja się przesiadłem z Fabii HB i jeździłem trochę Leonem to jest troszkę większe ale jednak kupiłem Toledo i jestem zadowolony. Jest dużo większy przez plecak z tyłu. Zależy ile robisz km rocznie jak ok. 10tyś to diesel się nie zwróci zbytnio.
mati190
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2009, 19:04

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: mati190 »

Ponizej 10 tys km rocznie. Powiem tak atutem Leona jest wielkość za to Toledo jest poprostu piękne dzieki temu plecaczkowi. Fabia niby dobre auto do miasta ale nieraz wyjeżdża sie ze znajomymi na wakacje i wtedy 75 kucyków to troche za mało.
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: Martinez »

mati190 pisze:Ponizej 10 tys km rocznie


Zdecydowanie benzyna. Jak mówisz jeździsz mało po mieście wiec szkoda Diesla na takie warunki. Ja bym polecał benzynke 1,6 16V 105 koni które może zadowolić, choć nie wiem czy za 16k taki model kupisz (105 konne tolki wychodziły chyba po 2002 roku) jak przesiądziesz sie z Fabii 75 konnej (czasami taką jeżdżę wiec wiem że to mało) powinieneś być zadowolony.

Wszyscy tutaj powiedzą ci żeby brać Toledo, każdy od Leona powie ci brać Leona :D. Jeśli podoba ci się Toledo bierz Toledo, w końcu oba auta to to samo z tą różnicą że Toledo ma zgrabny tyłeczek :lol:
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: maniekmc »

ostatnio widziałem Leona 1,4 benz. za 16,300zł więc możesz sie juz rozejrzeć za takim, bądź Toledo 1.8 20V, do 16 juz powinieneś kupic.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: tony »

jakie 16000??
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11473301
ewentualnie takie
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11387926
co by traktory ci nie fikały na światłach :DDD
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
mati190
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2009, 19:04

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: mati190 »

o silniku myślałem minimum o 1,6 ten 1,4 ledwo w Skodzie mi wystarcza to co dopiero w wiekszym autku. A co do rocznika tyo po 2000 roku. Dzięi za wszelkie rady i słucham następnych. Co do pojemnosci wolłab ym sie utrzymać ponizej 2,0
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: sz.p.bartek »

Toledo dzięki wystającemu "plecakowi" ma lepszy rozkład mas niż Leon.
Leon wygląda lepiej w pakiecie TS albo FR ale przy tym budżecie nie do dostania.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: Roxon40 »

Widzę mocno poszły Toledo w dół. Moje zdanie jest takie jak ci się podoba to bierz Toledo, a jak Leon to bierz Leona. Sam byłem w tym dylemacie z tym że w kierunku Toledo bardziej mi się podoba ale jakby trafił się okazyjny Leon to pewnie takie auto bym miał. Jak będziesz robił małe przebiegi i głównie po mieście zdecydowanie bierz benzynę diesel może i oszczędniejszy ale jeżdżąc cały czas po mieście może zanieczyszczać się turbina i będziesz musiał co rusz czyścić. Czy za 16000 dostaniesz dobry egzemplarz, będzie ciężko ale jak będziesz cierpliwie szukał może się uda, ciężko jest coś dobrego kupić.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: regii.kr »

ja oglądałem parę Leonów i wszystkie były zajechane a wygrał tolek z większym bagażnikiem :) a co do Leonów to w Krakowie podobno ginie 30-40 miesięcznie tak mówił kumpel policjant z D :)
ODPOWIEDZ