Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Szarpanie na gazie

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
kamillson
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2009, 19:28

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: kamillson »

Tłoczki i gumki we wtryskach od gazu,miałem to samo po wymianie samochód chodzilł jak nowo narodzony bo wcześniej nie dało się nim zbyt płynnie ruszyć.
mari018
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2009, 10:11

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: mari018 »

problem rozwiązany trzeba było wyrególować gaz i po problemie
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: gorcek »

hej mam podobny problem. mianowicie gdy odpalę samochód na benzynie przejadę parę metrów automatycznie mi przełączy na gaz, gwałtownie szarpnie samochodem i zgaśnie i tak się dzieje do czasu aż silnik się nie rozgrzeje później na ciepłym silniku tak się nie dzieję, morze wiecie czym by to było???
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: SZUBAR »

Kolego podjedz do jakiegoś gazownika, sprawdzi ci skład mieszanki i czujniki w instalce. Sam i tak nic nie zrobisz.
SZUBAR
Awatar użytkownika
daniel321
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 10 kwie 2010, 15:39

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: daniel321 »

pozatym jak ktos ma taki problem niech kable wymieni bo zazwyczaj sa to fabryczne jak u mnie byly juz pelnoletnie(18lat) i jakos tak nie chcialy chyba przewodzic heh
zapraszam do mojego postu, odświezony:) nowe foty itp link
http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=2763
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: tony »

w tikaczento z lpg co dwa lata wymieniam przewody i świece :lol:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: Lysy999 »

Witam. OD jakiegoś czasu mam problem z instalacją gazową,ale i również z benzyną.
Gdy jest zimny i odpalam go oczywiście na benzynie rzuca mi silnikiem, po przełączeniu na gaz nie ma mocy ( w skrócie). Mam wrażenie jak by nie chodził na jeden gar. Raz chodzi dobrze, raz nie. Zaczełem więc od "benzyniaka" i okazało się że komputer nie może określić składu mieszanki dla wtrysku. Po zresetowaniu tego problemu przestało rzucać i na gazie zaczął dobrze pracować. Po dwóch miesiącach niestety zaczęło znowu :-/ , tylko tym razem na gazie zaczęło najpierw szwankować. Czyli raz pracuje dobrze raz tak jakby nie pracował na jednym garze. Teraz do tego dołączył "benzyniak" i znowu mi przy zimnym silniku rzuca silnikiem.
Myślałem może że o świece albo przewody, ale sprawdziłem je i są dobre. Czy może to być awaria cewki zapłonowej?!
Z góry dziękuje za każdą podpowiedź!
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: SZUBAR »

A czyściłeś przepustnicę????????
SZUBAR
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: Lysy999 »

Witam ponownie ;-). Ale mój "czarny" narobił mi wstydu (toledo).Byłem umówiony u gazownika w piątek (27.08), no i po drodze jak zawsze przerywał, nie miał mocy, itd.
Gdy dojechałem na miejsce gazownik przyszedł i zaczął sprawdzać a "czarny" co- chodził jak nigdy! :evil:! Gazownik patrzył się na mnie jak na idiotę, a "czarny" do dzisiaj chodzi bez problemu. Jeżeli znowu będzie mi kombinował to faktycznie sprawdzę przepustnicę, bo o tym nie pomyślałem :-) !
ALLka

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: ALLka »

Złośliwość przedmiotów martwych ;)
ODPOWIEDZ