Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[ALL] ile auto może mieć KM ?

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
TOMMI
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 20 maja 2008, 18:39

[ALL] ile auto może mieć KM ?

Post autor: TOMMI »

Jedz do Rogala ale na 99% kaze Ci wywalić to co masz tam w pięte i każe zrobić program tak jak pisali chłopaki pod dany samochód.

Witek vel Rogal 694046807 Mineralna 26
Test na hamowni ok 100zł

Ja robiłem u niego i mogę polecić w 100%
Awatar użytkownika
Pedritos
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 08 lip 2008, 20:05

[ALL] ile auto może mieć KM ?

Post autor: Pedritos »

Z motoru ASV /110 kucyków/ można rozsądnie samym programem (nie mówię tu o "rezystorach") podjechać do około 140 kucy/300-310 momentu - i to jest wszystko co rozsądnie można zrobić tylko i wyłącznie samym programem (rozsądnym programem).

Jeżeli ktoś ma odrobinę kasy do wydania to można jeszcze dodatkowo:

1. założyć większą turbinę (koszt około 2 tyś)
2. wystrugać większy cooler (koszt wykonania około 800 dzików)
3. zmienić wtryski lub rozwiercić je profesjonalnie... (koszt wymiany to ok. półtorej patola)
Teraz po zestrojeniu wszystkiego można liczyć na około 170 - 175 KM i moment jakiś 370-380 i to jest max na tych klamotach.

Można iść dalej z tym silnikiem ale zabawa już raczej się nie opłaci bo wiąże się to już z:
1. wymianą skrzyni biegów
2. wymianą pompy wtryskowej
3. wymianą "dwumasu"
4. wymianą całego układu sprzęgła

No ale apetyt rośnie w miarę jedzenia!!!

:522:
PAMIĘTAJ O INNYCH!!!
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Jak wskazówka od temperatury się nie spionuje - NIE BUTUJ,
Jak butowałeś to od razu NIE GAŚ
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[ALL] ile auto może mieć KM ?

Post autor: sz.p.bartek »

Bez wymiany pompy na 11tke nie osiągniesz wiecej jak 150-160 km.
Wymiana sprzęgła nie wyniesie za dużo jeżeli założy się komplet z vr6/G60, i zamachowe np od 2.0 ABF albo jakiegoś 1Z, a będzie trzymać więcej NM niż nowa seria.
Można jeszcze zrobić "hybryde" dół od PD'ka a góre od VP.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
sielu

[ALL] ile auto może mieć KM ?

Post autor: sielu »

kolego wystarczy wymienic turbine wtryski mocniejsze i masz ok 170 konikow nie trzeba wymieniac pompy na 11 no chyba ze ktos ma malo wydajan ja mam wymienione wtryski i turbo od 130 no i IC od T4 co by w lecie nie zabraklo mocy i jest super teraz bede zmienial turbo na 150 i pewnie sprzeglo wraz z dwumasem od vr6 bo to juz nie wystarczy chyba ze zejde z Nm narazie autko jezdzi rok czasu super pozdrawiam
ODPOWIEDZ