spuszczenie paliwa

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
slawek82
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:12

spuszczenie paliwa

Post autor: slawek82 »

Witam, panowie pytanie jak w temacie jak najprościej spuścić ropę? wydzieliła sie parafina i musze pozbyc sie tego dziadostwa, dodam ,że próbowałem wężem przez wlew ale nic z tego czy jest jakis korek spustowy w zbiorniku
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

spuszczenie paliwa

Post autor: Kitaj »

w kazdym zbiorniku powinien byc korek spustowy. poszukaj napewno gdzies jest ;-)
piotr33bydg
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:10

spuszczenie paliwa

Post autor: piotr33bydg »

Nie wiem czy dasz radę spuścić ropę jeśli oddzieliła się parafina. ;-) Wiesz co ja miałem podobny problem,tylko że u mnie to były takie objawy że duszę na gaz a on tylko 60 na godzinę a gaz wciśnięty w podłogę a ropy 3/4 zbiornika,dzwonie do kumpla który jezdzi Tirem żeby coś poradził a on mi na to podjedz ba stacje i wlej 2 setki benzyny-po wlaniu wszystko wróciło do normy.Wyjezdziłem ropę do rezerwy i zatankowałem na innej stacji.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

spuszczenie paliwa

Post autor: gurszczak »

slawek82, chyba będzie najlepiej wstawić auto na noc do jakiegoś ciepłego garażu i powinno być oki. Dodatkowo podejrzewam że parafinę masz również w filtrze paliwa wiec uporać się jeszcze z tym musisz. A może dodać jakiś specyfik do paliwa i dotankowac do pełna jak już postoi w cieple auto.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
ODPOWIEDZ