Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: igi84 »

Alu na zimę heh niby takie sa ale ja bym w to nie wierzył, reklamują się owszem nie zaprzeczam, według mnie niema takich felg. A gdyby nawet były to i tak są narażone na warunki atmosferyczne, jak i sól, która jest wrogiem aluminium. każdy odprysk lakieru będzie powodował utlenianie się metalu i to może doprowadzić do brzydkiego ich wyglądu. Ja osobiście mam stalówki na zimę a alu na lato.:)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Lucas »

Od jakiegoś czasu się rozglądam za felgami i zauważyłem że te co teraz zimą reklamują że są na zimę, latem sprzedają jako normalne :D
Aluminium to aluminium. Ja też mam stal na zimę i mi jej przynajmniej nie szkoda.
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: sebol89 »

no właśnie....bo ja jak na razie mam tylko alu. I szkoda ich :-) bo to się gdzieś ślizgniesz, uderzysz w krawężnik i wtedy jest problem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Sony »

Polecam ten artykuł -> http://www.felgi.pl/informacje/v/257/11 ... owe_.htmlx

Natomiast co do tego że się alu niszczą. Pewnie, że są narażone na to i owo. Jednak wygląd zupełnie inny. Natomiast na zimę można zawsze jakieś tanie alu zapodać.

Ja jednak i tak wolę stal jak narazie.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: igi84 »

Czytałem ten artykuł, i piszą o tym że gdy zakładamy kołpak powłoka lakiernicza sie niszczy, ale nie tylko gdy zakładamy kołpak ponieważ, gdy wulkanizator nabija odważnik zaczep tez uszkadza ta powierzchnie. Tak samo w niektórych felgach aluminiowych również są ciężarki nabijane i tez niszczy powierzchnie lakierniczą. Pozostaje wywarzanie ciężarkami klejonymi, które z doświadczenia wiem, że nie zawsze się trzymają;p W artykule jest napisane, że trzeba je często myć, hmm w warunkach zimowych, mrozach jakie są przy obecnej zimie jest to raczej ciężkie do zrealizowania.;p
Przemo20V

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Przemo20V »

Mam pytanie zwiazane z opony a dokladnie chce kupic felgi na lato 17 a na nich sa opony 225 szerokosci czy nie beda one obcierały o cos lub cos w tym stylu ??
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: tony »

nie będą obcierały
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Power »

Qrcze mam już 3 sezon oponki Dębica Directional, a kupiłem je nowe i aż uwierzyć nie mogę że tak je odradzacie, tylko nie wiem przypadkiem czy te krytyczne opinie nie dotyczą opon Dębica Frigo II, a nie Dębica Directional, bo u mnie sprawują się niesamowicie dobrze. Mogę jechać prostą drogą po śliskiej i zasypanej śniegiem nawierzchni i skręcić gwałtownie kierownicą żeby mnie postawiło w bok i wyprowadzam Tolka na tych oponkach bez najmniejszego problemu, a jeśli w zakręt wchodzę za szybko to mi troszkę śliźnie samochód i jadę dalej, nie ma szans żeby mnie obróciło na zakręcie - tak się trzymają te gumki. Ktoś ma jeszcze takie oponki jak ja żeby się podzielić opinią?
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: Lucas »

Zastanawiam się czy czekać do wiosny czy teraz kupić felgi i opony.
Felgi są teraz trochę tańsze, a z oponami to sam nie wiem.
Lepiej kupić tak mniej więcej w marcu/kwietniu czy teraz ?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Opony - jakie używamy w naszych Toledo 1L / 1M

Post autor: kornat »

Lucas pisze:Lepiej kupić tak mniej więcej w marcu/kwietniu czy teraz ?

Znajoma z wulkanizacji mi mówiła że od sezonu letniego drożeją opony i że teraz się będą zaopatrywać na letnie aby jeszcze mieć starą cenę. Co do alu to pewnie też teraz będą trochę tańsze ze względu na brak chętnych na kupno.
ODPOWIEDZ