[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: ww200 »

koti pisze:A ona pasuje na nowe mikro?


Szczerze mówiąc to nawet nie wiem,ale na jakimś innym forum czytałem że dorabiali nowe blaszki.Tak czy inaczej,Polak potrafi i coś wymyśli :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marcinenergy »

Ja widziałem jeszcze na forum octavi krok po kroku ze zdjęciami ... ale trzeba się zarejestrować :)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: koti »

marcinenergy pisze:na forum octavi

Widziałem to już, tylko tam mikro jest mocowane na 2 nitach.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jkkono »

witam wszystkich na ,mikro styki bym ie stawial ( jak padly to nie wlacza sie siwiatlo po otwarciu drzwi ) Ja tez tak mam , :roll: ze zamykam samochod zamkiem bagaznika , poniewaz zamek w drzwiach tylko otwiera ale juz nie zamyka , prawdopodobie dzieje sie tak poniwaz w seata czy VW czesto padaja styki elektryszna wewnatrz zamkow . zamek mechanicznie dziala ale . !! Ale jesli styki na zamykanie padly to zamek nie przeyla impulsu na reszt ukladu !! I mechanicznie zamkniesz drzwi kierowcy i tyle , trzeba wymienic zamek ale rozebrac i przelutowac mnie sie nie udalo a narazie nie mam kasy na wymiane zamka a pozaty mam zasylikowane drzwi od dolu poniewaz przeciekaly wiec niechce mi sie ich ponownie rozbierac bo kilka razy juz to robilem > aleoczywiscie innym polecam i zycze powodzenie :-o
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: igi84 »

Witam znalazłem na forum VW interesujący temat, a w nim foto poradę jak rozebrać i jak wymienić mikrostyk, który dostarcza nam tylu problemów. Link do strony forum VW podaję poniżej. Różnica w demontażu drzwi, polega na tym iż mamy inny uchwyt i pod nim są dwie śrubki, mam nadzieję ze się przyda :) . Życzę miłej lektury:)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090
lipus_2005
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2009, 11:08

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: lipus_2005 »

U mnie sprawa wyglada nastepujaco. Centralny z pilota nie dziala byly rozladowane baterie po wymiane ich zaczela sie swiecic czerwone kontrolka jak sie przyciska lecz zamek nie zamyka i nie otwiera.
Zamek w dzwiach kierowcy chodzi bardzo ciezko jak juz sie otworzy to tylko drzwi kierowcy reszta niestety nie (lampka w drzwiach od czasu do czasu sie zapala zazwyczaj przy sporym mrozie) Natomiast jak chce otworzyc drzwi od strony pasazera czy bagaznika nie ma najmniejszego problemu wszystkie drzwi sie otwieraja i zamykaja. Zauwazylem rowniez ze jak chce zamknac centralnym od srodka przyciskiem w drzwiach to wszystkie drzwi sie rygluja a u kierowcy pypek sia schowa a po chwili otworzy . Przejrazlem cale forum ale nie znalazlem konkretnego przypadku pasujacego do mojej usterki ani konkretnej odpowiedzi dlatego pozwolilem zadac sobie to pytanie. Prosze o jakies sugestie i porady .
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: przemekg41 »

Mi to wygląda na to że pilot się rozkodował ale niech się wypowie ktoś kto się na tym zna :mrgreen:
a jęśli mam racje z tym rozkodowaniem to tu jest link gdzie jest opisane jak zakodować pilota
viewtopic.php?p=28173#28173
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Power »

Kolego z zamkami to się borykam od dłuższego czasu i rozbierałem je w mak, tam się kończą styczniki w nich, też teraz tak mam jak Ty jak od środka zamykam na podłokietniku w drzwiach, jeśli zdobędziesz takie styczniki to wystarczy je przelutować, sprawdzić oorność miernikiem który jest zjumany i wymienić, ale to tylko jeśli byś miał jakiś stary zamek i z niego możliwość miał wylutować bo nie kupisz tego na pewno, tylko cały zamek. Także szrot jakiś by się zdało odwiedzić najlepiej...
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
Awatar użytkownika
kalafik
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2010, 14:06

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kalafik »

Witam jestem nowy i od niedawna mam Tolka i proszę o pomoc mój problem polega na tym ze gdy akumulator był sprawny to auto otwierałem naciskając na pilocie tylko raz otwórz i wszystko się otwierało gdy wsiadałem to już sam podczas jazdy musiałem sobie blokować drzwi gdy wysiadałem naciskałem zamknij i wszystko się zamykało. A teraz !!! gdy zmieniłem baterie to auto muszę otwierać ręcznie a gdy wsiądę zamki zamykają się same nawet gdy je odblokuję a one dalej się blokują jak wyjdę z auta i zamknę z pilota wszystko się zamknie ale luz z pilota się nie otworzy. Aha a gdy chce pociągnąć za dźwignie do otwarcia drzwi to nie mogę otworzyć tylko magicznym przyciskiem do wszystkich drzwi. Więc nie wiem może ktoś rozszyfruję to co tu napisałem i udzieli mi pomocy pewnie będzie prosta i śmieszna pozdrawiam serdecznie
kalafik
lipus_2005
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2009, 11:08

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: lipus_2005 »

Rozumiem ze te styczniki sa w zamku a moze masz ich jakies foto ?
ODPOWIEDZ