[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: kornat »

Bodek, a jakiej firmy masz przepływkę :?: bo podobno nie działa dobrze jak jest inna niż boscha lub pierburg
Bodek

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bodek »

tego to nie wiem

[ Dodano: 2010-01-17, 17:19 ]
ale skoro byłaby zła to chyba i na każdym biegu po 3 tys auto by sie nie wkrecało a to dzieje sie tylko na 4 i 5 biegu
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

Na 3-cim biegu jak pociągniesz do 4.500 tys to nie zawiesza się ?

Mi zaczyna wariować turbo aktualnie całkowicie. Po odpaleniu auta w ogóle tak jakby się nie załączała. Po kilku km potrafi się sama załączyć... Nie wiem co jest grane... Pewnie po zimie też mnie sporo pracy będzie czekać :P
Bodek

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bodek »

Sony pisze:Na 3-cim biegu jak pociągniesz do 4.500 tys to nie zawiesza się ?


nie zawiesza do póki nie dojdzie do czerwonego pola to juz wtedy tak jak w każdym Tolku nie ciągnie ale turbo sie nie wyłącza
lukasz Jurek
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:48
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: lukasz Jurek »

A co powiecie na Mój przypadek.WYMIANA NASTĄPIŁA NA NOWĄ TURBINKĘ.NIE REGENEROWANĄ,Fabrycznie nową KOSZT 5 KOŁA.I co jest grane dopóki jezdziła po autostradach w Niemczech to było OKI.Zjechałem do polski,teraz jeżdże tiku tiku tzn strasznie wolno .Jest to? że można ją zamulić.Powiem jeszcze że wyłączyła Mi się.
luki
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

lukasz Jurek pisze:Jest to? że można ją zamulić.Powiem jeszcze że wyłączyła Mi się.
Jak jeździsz stylem na emeryta tzw. PSJ (piz*owaty Styl Jazdy) czyli na IV biegu 50km/h bądź na V 60km/h etc. to bardzo możliwe ;) Diesel lubi obroty min ponad 1500 :)
lukasz Jurek
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:48
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: lukasz Jurek »

Tzn..... DIESLA w PIZ.....I na GAZ? :lol:
luki
Bodek

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bodek »

byłem na stacji diagnostycznej turbo dobre. W poniedziałek dalsza część zagadki.
Jacek7212
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:39

problem z dieslem

Post autor: Jacek7212 »

witam wszyskich . proszę o pomoc . mam toledo 2 z silnikiem 1.9 tdi 110 km (81.kw). już od jakiegoś czasu przy rozpędzaniu (3-4 bieg) odczuwalne są szrpnięcia .komputer wywalił błąd 17965/p1557/035-regulacja ciśnienia doładowania, przekroczona granica regulacji sporadyczna .dodam jeszcze że czasami nie pojedzie szybciej niż 120 km/h, zgóry serdecznie dziękuję i pozdrawiam gorąco-jacek
sebol89
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:24

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: sebol89 »

Przeczytaj to viewtopic.php?t=1502 i na forum już ktoś coś podobnego też opisywał. Bo to coś raczej na pewno z turbiną. Przełącza się w tryb awaryjny
ODPOWIEDZ