[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: Lucas »

Ja wyjmowałem halogeny 2 razy i za każdym razem po zamontowaniu świeciły dokładnie w to samo miejsce co wcześniej - sprawdzałem
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: SZUBAR »

Każde odkręcenie i przykręcenie lampy ją przestawia, bo nigdy nie siądzie tak jak za pierwszym razem, ja zaproponowałem tylko prostszy i szybszy sposób jak dla mnie i taki jaki się wykonuje w serwisach ale oczywiście można i z przodu wymieniać.
SZUBAR
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: Lucas »

W sumie jakiś pomysł to jest.
Przy następnej wymianie spróbuję Twojej metody 8-)
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: Power »

Roxon40 pisze:Szubar powiedz mi jak można rozregulować halogeny skoro wykręca i wkręca się je w te samo miejsce (moje pytanie dlatego bo nie znam się jeszcze na Toledo a wymieniałem żarówki odkręcając je z przodu), co do podnośnika to owszem dobry pomysł ale na ten od strony kierowcy. Na ten od strony pasażera nie ma dostępu bo tam jest bodajże Cooler (w TDI ASV) i od tyłu nie ma dojścia.

Więc kolego Luksz Jurek zdejmujesz czarne osłony halogenów, bierzesz Torx i odkręcasz halogeny i wymieniasz żarówki.


Dokładnie tak jak kolega Roxon40 pisze, co prawda lewą można spod spodu wymieniać, ale komu się chce podnosić samochód i leżeć patrząc do góry jak Ci leci wszystko do oczu, a jeśli ktoś chce wymienić od strony pasażera pod zderzakiem gdzie jest wlot powietrza na turbinę, to życze powodzenia, bo gdy tak chciałem zrobić to stwierdziłem że naucze się odpinać ten czarny plastik od przodu i wtedy to jest 2 minuty roboty bez podnoszenia samochodu, a jak raz wyczaisz gdzie są te zatrzaski to kolejnym razem zajmie Ci to moment dosłownie. Aha i nie bój się o rozregulowanie halogena, zakręcisz go i będzie świecił dokładnie tak samo. Pamiętaj że trzeci torx który tam jest, on jest o jeden rozmiar mniejszy i to on jest od regulacji halogena więc go nie ruszaj jeśli nie chcesz przestawić go.
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: igi84 »

no ja to akurat mam mozliwosc wjechania na podnosnik i niemam problemu z wymiana zarowek jak rowniez niemusze zdejmowac plastikow a regulacja dokladnie jakmowisz jest to ta 3cia srubka w takim tuneliku a na regulacje bede musial podjechac gdyz jakis czas temu wyskoczyla mi sarna i skadowala halogen atrape dolna hokej oslone halogenu i polamala zaczepy :/ okolo 1000zl ale zdezak juz jest i lakiernik tez zamowiony :D
siemo
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 25 maja 2008, 09:26
Kontakt:

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: siemo »

ja ostatnio wymieniałem, najlepiej wjechać na kanał i dostęp jest idealny :-D
Przemek Toledo 1M 1.8 20v
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: Power »

siemo pisze:ja ostatnio wymieniałem, najlepiej wjechać na kanał i dostęp jest idealny :-D

Bo masz kolego benzynkę, a jeśli ktoś ma Tdi to z żarówką od strony pasażera już nie jest tak pięknie od spodu bo tam idzie wlot powietrza do turbiny i jest przerypane ten dekielek odkręcić, dlatego wolimy od przodu to robić :-) 3li po bożemu :P
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: igi84 »

Power pisze:
siemo pisze: bo tam idzie wlot powietrza do turbiny :P


Kolego niema tam wlotu powietrza do turbinki lecz wlot powietrza do intercoolera (a w zasadzie intercoolerka);p
Power
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:43

[1M] Wymiana żarówek w przednich światłach przeciwmgielnych

Post autor: Power »

Wszyscy wiedzą o co chodzi
*Power* Toledo II 1,9 TDI 110 KM AHF
ODPOWIEDZ