Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: Roxon40 »

No to pewnie też zależy od tego jaką antenę miałeś. U mnie był bat 2 m więc musiałem to dobrze skręcić żeby mi podczas jazdy nie odpadł a jeździłem nie wolno. Zresztą przetrwał nawet próbę kradzieży, wygięli mi klapę ale uchwyt z grzybkiem został, więc sam widzisz czemu mi zostały wybrzuszenia. :-) :-) :-)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: ww200 »

Roxon40 pisze:No to pewnie też zależy od tego jaką antenę miałeś.


Nadal posiadam,Sirio ML 145

Zrobiłem wczoraj parę fotek zamontowanego uchwytu i szkód jakie zostawia po sobie.
Załączniki
DSC00095.JPG
DSC00097.JPG
DSC00098.JPG
DSC00091.JPG
Jak widać,to z zewnątrz też nie ma żadnych śladów.
Jak widać,to z zewnątrz też nie ma żadnych śladów.
Żeby nikt nie pomyślał że to są dziury w blasze,to informuję że jest to odgnieciona masa uszczelniająca.W środku tych wgnieceń są małe punkciki po czubkach od wkrętów.Żeby wszystko było dobrze to środki tych dziur i same wkręty są potraktowane miedzią w s
Żeby nikt nie pomyślał że to są dziury w blasze,to informuję że jest to odgnieciona masa uszczelniająca.W środku tych wgnieceń są małe punkciki po czubkach od wkrętów.Żeby wszystko było dobrze to środki tych dziur i same wkręty są potraktowane miedzią w s
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: Lucas »

Aaa widzisz. Czyli Ty też kabel puszczasz przy szybie ?

U mnie by dało radę i z prawej i z lewej zamontować pewnie bez przycinania, ale jedynie w miejscu, w którym jest ten spoiler głupi.
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: ww200 »

Ale pomiędzy spoilerem a szybą powinien się chyba zmieścić uchwyt.
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: Lucas »

Znaczy nie. Spoiler mam na samym końcu klapy przecież, a szybę jakby na początku.
Więc uznałem że puszczę sobie to między szybą a klapą, mniej więcej na środku.
Ale i tak z tym poczekam trochę aż samochód obeschnie, bo cały w śniegu na razie.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: Roxon40 »

No tak ale ty masz inny uchwyt niż ten SF-40 on ma trochę inną konstrukcję. Oczywiście ML-145 jest krótsza i bardziej giętka przez to nie musiałeś tak dokręcać i zostały ci dziury tylko od wewnątrz.

Lucas pisze:U mnie by dało radę i z prawej i z lewej zamontować pewnie bez przycinania, ale jedynie w miejscu, w którym jest ten spoiler głupi.


W sumie jak byś wyciął otwór w tym uchwycie to przecież możesz przymocować go w każdym miejscu z boku i puścisz kabel tak jak ww200.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: Lucas »

2010-01-06, 20:00
Spróbuję przymocować to tak jak chciałem, czyli na środku, a jak mi się nie będzie podobało to pojadę do sklepu i wymienię ten uchwyt na taki jak ma ww200, bo też go oglądałem. Albo zostawię do Civika ten a dokupię nowy i tyle.

EDIT :
Jednak jakbym chciał tam zamontować uchwyt to bym mocno pogiął klapę, gdyż nie dotykałby on całą powierzchnią do klapy (klapa jest tam zakrzywiona, jakby unosząca się w kierunku szyby). Jako że robiłem to wczoraj ok 4 w nocy, to nie wiem jak mi się udało tego dokonać, ale zamontowałem to z lewej strony klapy :)
Tak jak się przyjrzałem to po prostu znalazłem miejsce, w którym jest troszkę cieńsze to pogrubienie pod spodem klapy i mi ładnie kabel się zmieścił.
Dziś pojadę zestroić antenę i jak będę w domu to cyknę fotkę :D
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: Roxon40 »

No to pokazuj. Kurde bym zaczekał to może też bym stałkę wrzucił. Ale jednak na magnesie lepiej idzie, inne ustawienie większa powierzchnia odbicia fali a co za tym idzie lepsze osiągi. :)
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: Lucas »

Mi się wydaje że montażówka lepiej będzie odbierała.
Dużo na ten temat nie mogę powiedzieć, bo pierwszy dzień dopiero jeżdżę po strojeniu i jestem bardzo zadowolony.
Jutro jasno będzie to cyknę fotkę, tylko samochód umyję wcześniej :P
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[ALL] Jaką antenę CB kupić ?

Post autor: ww200 »

Roxon40 pisze:Ale jednak na magnesie lepiej idzie, inne ustawienie większa powierzchnia odbicia fali a co za tym idzie lepsze osiągi. :)


A skąd miała by być ta większa powierzchnia odbicia fali.Jak wiadomo fale wyłapuje bat a nie mocowanie,duży magnes ma za zadanie jak najlepsze wyłapanie masy przez lakier.Ja miałem oba uchwyty i niestety wiem że zasięg jest o wiele lepszy z uchwytu montażowego na stałe.
ODPOWIEDZ