[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: marcinenergy »

przemekg41 roczniki 00-01 oraz chyba wiekszosć 02r miały prawdopodobnie moduł nr 1J0 ..... AH i kluczyk jaki będzie do niego pasował to na 90% HL0 1J0 959 753 A.

WOLF69 jeśli masz moduł komfortu to musisz wejść w [46] a nie [35] .....a jeśli nie może się połączyć nadal (a kiedyś się łączył) robisz reset modułu komfortu przez odłączenie plusa z aku na chwile :)

A kodowanie wg którego ja programuje nowe piloty:
Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Adaptacja - 10]

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

[Odczytaj]

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

[Testuj]

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

[Zapisz]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

Pozdrawiam i powodzenia ;)
... a przy okazji Happy New Year 2010;)
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: przemekg41 »

Dzięki za informacje i życzenia :mrgreen:
ale powiedz mi jak już znam nr tego kluczyka to gdzie go szukać tzn tego numeru na obudowie pilota :?: :?: :?:
i jeszcze jak byś mi mogł wytłumaczyć bo jestem laikiem w tej dziedzinie co to jest "program VAG-COM " chodzi o komputer :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: peter174 »

VAG to program diagnostyczny do aut grupy VW ..
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: marcinenergy »

przemekg41 tak jak peter174 napisał jest to program diagnostyczny do aut grupy VAG (Audi, Seat, Skoda, VW), a nr który podałem ... najtaniej znajdziesz na allegro, na większości aukcji sprzedający podają nr kluczyków jakie mają w sprzedaży. No chyba że masz duuużo siana to jedziesz do ASO i tam panowie Cię za sam kluczyk z pilotem i pastylką do immo kasują 450zł, 200zł za PIN immo a za resztę nie wiem ile :D A tak ... wchodzisz na allegro kupujesz za 130zł scyzoryk ... programujesz sam, nacinasz grot za 50zł i pojawia się później problem immobilaizera :mrgreen: ... no chyba że masz PIN do immo :roll:
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: WOLF69 »

przemekg41, Tu masz link do:
polski VAG 4.9 http://chomikuj.pl/WOLFCHOMIK/AUTO+DATA+(auto+data)/3+-+Diagnostyka/POLSKI+VAG+4*5b1*5d9,105612786.rar
VAG-COM http://chomikuj.pl/WOLFCHOMIK/AUTO+DATA+(auto+data)/3+-+Diagnostyka/VAG-com_409,209009954.rar
Dzieki piekne marcinenergy, za pomoc jutro poprubuje i opisze wyniki testow
:-D :-D :-D Zycze wszystkim uzytkownikom naszego forum i nie tylko szczesliwego nowego roku i pociechy znaszych zabawek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 23:10 przez WOLF69, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: przemekg41 »

dzięki wszystkim za info tera już wiem co się z czym je :D jeszcze raz wielkie dzięki za info ;-) a jeszcze mam jedno pytanie które przyszło mi do głowy :idea: moge założć alarm do swojego tolka i będzie działał na takiej samej zasadzie jak centralny z pilota tylko z tego co się oriętuję to musze założyć nowe siłowniki do zamków i nową centralke :?: :?: :?:

[ Dodano: 2009-12-31, 20:23 ]
a co do tych pieniędzy to właśnie chodzi mi o najtańszy koszt a ASO to wole omijać szerokim łukiem bo wiem czym to pachnie a raczej ile :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: marcinenergy »

przemekg41 ja mam dołożony alarm oprócz fabrycznego, wszystko mi działa z pilota w ori kluczyku :) Nie mam nic dodatkowego :) jedynie czujki itp.
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: przemekg41 »

A jak u mnie nie działa pilot :?: :?: :?: :-/ to jak moge podłączyć alarm musze coś wymieniać :?:
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: marcinenergy »

przemekg41 zrób tak żeby działał (napraw, zaprogramój jeśli nie jest, kup nowy) :-D albo poprostu elektryk który będzie zakładał alarm podłączy Ci tak że będzie sterował wszystkim z pilota dołączonego do alarmu. Chyba najprostsza metoda. I wtedy jak masz taki pilot to nowy kluczyk jeśli byś chciał bez pilota kosztuje 60zł :)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: Roxon40 »



Nie wiem czemu ale tego nie można ściągnąć pokazuje mi się biały ekran i lipa :-|
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ