[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
janek12

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: janek12 »

rozumiem szubar ale mi chodzi czemu od kierowcy nie dziala centralny na wszystkie dzwi i bagaznik tylko zamkne same dzwi od kierowcy
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: SZUBAR »

Ja bym stawiał na problemy z modułem komfortu, ale może jeszcze się ktoś wypowie.
SZUBAR
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: koti »

Może mikro które są w zamku. Nie mówię tu o tym który działa po otworzeniu drzwi ale jeszcze w środku zamka są chyba ze 3. Może jakieś zimne luty albo popękały ścieżki w elektronice zamka. Bez rozbierania drzwi chyba się nie obejdzie.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Lucas »

W ogóle tutaj wygląda na to jakby były mikro wysypana, albo po prostu kable były przetarte między drzwiami a karoserią.
Ewentualnie może być rozwalony cały zamek master, czyli drzwi kierowcy, coś jak u mnie ;/
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: musiek25 »

Jeżeli nie zamykają ci się drzwi od kupna samochodu to może być wyłamana we wkładce taka łopatka. U mnie wszystko było w porządku dopóki nie wymieniałem mechanizmu podnoszenia szyby, źle złożyłem boczek i po przekręceniu zamka ułamałem tą łopatkę i teraz mogę tylko otwierać i zamykać przez bagażnik lub central w kluczyku. Także najprościej sprawdź najpierw tą wkładkę.
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jkkono »

Tak ja mam tak samo , ale do konca nie wiem czemu , dlugo szperalem na forach i wyczytalem ze w tych zamkach z grupy VW to jest klasyka tam podobno siadaja styki wewnatrz zamka na otwierabie jest 1 a na zamykanie kolejny wiec ja mysle ze to ten na zamykanie nie dziala
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
lipus_2005
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2009, 11:08

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: lipus_2005 »

Witam

Ja tez mam podobny problem z zamkiem jak Przemekg41.
A mianowicie centralny z kluczyka mi nie dziala (chociaz wymienilem baterie na nowe zaswiecila sie sie lampka w kluczyku kilka razy obecnie znowu nie swieci ) wiec jestem zmuszony otwierzc recznie. Problem polega na tym iz jak wloze kluczyk do drzwi od strony kierowcy to dosc cizko sie przekreca a drzwi nie zawsze sie otworza a zamykaja sie za kazdym razem inne zamki dzialaja prawidlowo. Lampka tez sie nie zapala. Co moze byc przyczyna ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marcinenergy »

Mi też tutaj troszkę na mikrostyk wygląda, tym bardziej jak komuś czasami pali a czasami nie lampka w drzwiach albo już w ogólnie się nie zapala po otwarciu i wewnątrz auta też nie po otwarciu drzwi kierowcy to wskazuje na mikrostyk.

Co do pilota ... przerabiałem to kiedyś jak miałem ibizę (piloty praktycznie te same jak w Leonie/Tolku). U mnie pomagało rozebranie na części pierwsze i potraktowanie wszystkiego kontakt spreyem :) ... wysuszyć i złożyć ... szczegółnie zwrócić uwagę na styki od baterii i czy nie jest wytarte miejsce styku, ewentualnie poprawić luty, albo elektronikowi jakiemuś dać żeby sprawdził zimne luty.
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: przemekg41 »

A mogło też się tak stać z tymi mikro stykami tak że jak niebyły używane to zapomniały jak mają działać :lol: :?: :?: :?: bo u mnie chyba tak się stało do tej pory poprzedni właściciel otwierał drzwi z pilota ale jak ja kupiłem auto to coś pilot przestał działać Zaczołem otwierać drzwi z kluczyka to teraz działa normalnie otwiera i zamyka wszystkie drzwi bez problemu :-D
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: SZUBAR »

Kolego mikrostyki o których piszesz to po prostu włącznik który po jakimś czasie przestaje działać, nie używanie też mu szkodzi. Tu masz link do aukcji z takim włącznikiem.
http://www.allegro.pl/item870556582_mik ... niany.html
SZUBAR
ODPOWIEDZ