[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: tony »

Spocik = spotkanie
PW = prywatne wiadomości
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: WOLF69 »

maly spocik - bardzo,bardzo maly zlot(chyba)
PW - prywatna wiadomosc (masz pod swoim podpisem)

Nie przejmuj sie kiedys musi byc ten pierwszy raz, ja do tej pory nie wszystko kumam :-P
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: przemekg41 »

Witam panowie :-D
Interesuje mnie to zakodowanie tego kluczyka do seata mam możliwoś kupienia samego działającego pilota ale od VW co prawda MHZ się zgadzają i firma też ale interesuje mnie czy to zadziała u mnie w seacie ???? i czy programowanie wygląda tak samo???
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: marcinenergy »

przemekg41 to zależy jaki masz moduł komfortu i od tego by trzeba zacząć, podłącz się VAGiem i sprawdź nr modułu. Na MHz nie patrz aż tak bardzo. Ja mam na ori 433MHz, a do mnie pasuje scyzoryk na 434MHz :) Podaj rocznik auta ... generalnie od 03r powinien być moduł 1C0 959 799 F i do niego pasuje np kluczyk scyzoryk nr 1J0 959 753 DA ważne jest DA na końcu - bo wtedy również działa osobno otwieranie bagażnika i sterownie szybami z kluczyka (po przeprogramowaniu modułu).
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: przemekg41 »

jest to rocznik 01 tak z końcowych miesiąców 1.9tdi i dodam że mam elektrycznie sterowane i składane lusterka i wszystkie szyby w prądzie jeżeli to pomoże :?: :?: :?:

[ Dodano: 2009-12-30, 16:13 ]
zapomniałem a jak będe wiedział jaki to już moduł to jak mam dopasować do niego ten odpowiedni pilot???
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: WOLF69 »

marcinenergy, ja terz podepne sie pod temat bo mimo prub magicznymi sposobami(opis. wczesniej przeze mnie) ni hu.... nie dziala. marcinenergy, podpinalem sie pod vaga i chcialem sprawdzic zamek centralny ale nie ma zadnej reakcji, co moze byc ? Jak zamykam z kluczyka to wszystko sie zamyka, kierunki migają, dioda zaczyna migac, domykanie szyb terz dziala. Z tej strony wszystko jest ok. :shock: a rok 2000(koncowka)
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: jkkono »

Czesc wszystkim wyczytalem gdzies ze , czestotliwosc musi sie zgadazc jezeli chcesz zaprogramowac pilota to sprobuj tak jak pisze ponizej Spróbuj wg. poniższej rozpiski: In Musisz mieć drugi klucz, może być bez pilota. Wkładasz go do stacyjki, załączasz w pozycję zapłonową, wychodzisz z samochodu i zamykasz drzwi. Kluczem z pilotem zamykasz fizycznie samochód i trzymając go w pozycji zamkniętej naciskasz na przycisk zamykania w rękojeści klucza. Otwierasz kluczem samochód i trzymając go w pozycji otwartej naciskasz przycisk otwierania w rękojeści klucza. Wchodzisz do samochodu i wyciągasz kluczyk ze stacyjki. Pilot powinien zacząć działać. Dodam jeszcze, że w rękojeści przycisk z kluczem jest od zamykania.
Już próbowałem z drugim kluczykiem, tylko algorytm postępowania sie troszke różnił:

-włączyć zapłon. Stosować kluczyki bez funkcji zdalnego sterowania
-drzwi kierowcy zablokować ręcznie
-nacisąć i przytrzymać przycisk odblokowania
-drzwi kierowcy zablokowac i odblokowac ręcznie
-puścić przycisk odblokowania
-wyłączyć zapłon i wyciągnąc kluczyk
-samochód zostanie zablokowany i odblokowany
-jeśli nie przeprowadzić programowanie (i w moim przypadku chyba trzeba to zrobić, bo to co ja opisałem czy tez Pan to jest synchronizacja i to jest trochę co innego, tak mi sie wydaje)

[ Dodano: 2009-12-30, 20:28 ]
Dodam tylko ze znalazlem to na internecie u minie nie zadzialallo ale jam mam lipe z zamkiem kierowcy
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: WOLF69 »

jkkono, No wlasnie jest maly problem bo mam tylko jeden kluczyk :-P
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: jkkono »

no to tak jak ja , wiec zostaje nam tylko serwis ja juz probowlem z jednym kluczykiem ale sie nie da !!
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Pilot kluczyka - programowanie i inne

Post autor: przemekg41 »

A ja mam drugi "twardy" kluczyk ale nie działa mi pilot wogóle nie dochodzi do niego prąd z baterii :-( dolutowałem dwa kabelki na plusa i minusa i zaczeło działać ale po chwili coś padło i wogóle nie ma prądu :-/ i też nie dam rady sprawdzić dopóki nie zrobie coś z tym pilotem chyba że kupie ten od VW i wtedy zobaczymy ale chciałem wcześniej dowiedzieć się czy to wogóle zadziała :?: :?:
ODPOWIEDZ