Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

mam problem cieknacych dzwi kwesti atego jak zaparkuje i samochod jest pochylony to sie wlewa albo lewymi albo prawymi przednimi zdjolem boczki i pociagnolem silikonem po tej uszczelce co jest obok glosnika i dolem drzwi idzie i dupa przy opadach sporych leje sie nadal dzis to mialem bajoro:( dzwonilem do aso i za robote chca 300 zl do tego 150 ta uszczelka moze ktos ma jakas inna rade? lub gdzies mozliwosc kupienia tanszej uszczelki lub zamiennika?
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gorcek »

hej miałem ten sam problem :-( a raczej jeszcze mam po części, udało mi się za sylikonować wszystkie drzwi i dzisiaj doczekałem się opadów. przepatrzyłem wszystkie i jednak zauważyłem,że przez jedne jeszcze się zbiera ta nie szczęsna woda ale już w minimalnej ilości a dokładnie uszczelka jest nawilgocona. trzeba będzie poprawić nie doskonałość :-? ja tylko po zdjęciu tapicerki bocznej objechałem silikonem tą metalową obudowę i jak na razie trzyma prócz tych jednych które są do poprawki!!!!
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

tego nei probowałem bo nie mam narazie czasu ani miejsca na to mieszkam w warszawie i tak trche dziwnie rozebrac samochód na ulicy :) chodzi mi jeszcze o uszczelke dolna dzwi jest jedna co idzie w zdłuż i jedna pod glosnikiem co w poprzek (zrobie zdjecie dzis to podesle o ktora mi chodzi ) bo w przednich dzwiach jest a w tylnych nie ma i mnie zastanawia czy jej nei wywalic bo w tej okolicy sie zaczyna saczyc woda :(

[ Dodano: 2009-12-26, 14:36 ]
jak dodac tu zdjecie do wpisu?

[ Dodano: 2009-12-26, 14:38 ]
chodzi mi o ta uszczelke czy tez macie ja w swoich przednich dzwiach (toledo II rok 99 model 2000) bo w przednich mam ale w tylnych juz nie i w tych okolicach saczy mi sie do srodka woda:(

[ Dodano: 2009-12-26, 14:52 ]
a moze ktos zna jakies warsztat w wawie lub jakis okolicach do 200km ktory to robi bo w aso to licza za robote 300 zl za dzwi plus koszt czesci:) troche duzo:D:)

[ Dodano: 2009-12-26, 15:02 ]
chodzi mi o ta uszczelke w przednich dzwiach poprzedni wlasciciel wymienil glosniki i nie ma tej uszczelki w tylnych natomiast jest ( i z tylu mam sucho) czy brak tej uszczelki moze byc przyczyna przecieków ? (zdjecie zaporzyczylem z prezentacji sonego)
Załączniki
chodzi mi o ta uszczelke w przednich dzwiach poprzedni wlasciciel wymienil glosniki i nie ma tej uszczelki w tylnych natomiast jest ( i z tylu mam sucho) czy brak tej uszczelki moze byc przyczyna przecieków ?  (zdjecie zaporzyczylem z prezentacji sonego)
chodzi mi o ta uszczelke w przednich dzwiach poprzedni wlasciciel wymienil glosniki i nie ma tej uszczelki w tylnych natomiast jest ( i z tylu mam sucho) czy brak tej uszczelki moze byc przyczyna przecieków ? (zdjecie zaporzyczylem z prezentacji sonego)
chodzi mi o ta uszczelke czy tez macie ja w swoich przednich dzwiach (toledo II rok 99 model 2000) bo w przednich mam ale w tylnych juz nie i w tych okolicach saczy mi sie do srodka woda:(
chodzi mi o ta uszczelke czy tez macie ja w swoich przednich dzwiach (toledo II rok 99 model 2000) bo w przednich mam ale w tylnych juz nie i w tych okolicach saczy mi sie do srodka woda:(
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Co do uszczelki od głośnika to wątpię żeby to było przyczyną, ja myślałem zawsze że ta uszczelka dodatkowo wzmacnia i kierunkuje głos z głośnika :P

Co do tej drugiej uszczelki to nie mam jej z tyłu. Jest tylko z przodu. Woda może Ci się sączyć w tych okolicach, bo tam jest najniższy punkt w drzwiach tak jakby i w to miejsce może spływać.
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: jonson22 »

u mnie jest problem jak samochod stoi nei rowno jak zaparkuje ze przod jest wyrzej to jest gitara nic nei cieknie:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Umiem czytać, jednak wszystko wskazuje na to, że masz nieszczelność jeszcze gdzieś i pod odpowiednim kątem woda napływa.

Ja wsio uszczelniałem a i tak jednymi drzwiami cieknie. Jak się wku**ię to w lato zrobię konkret robotę :D
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: koti »

Jak masz możliwość to zrób tak: rozbierz drzwi, niech ktoś polewa wodą do zewnątrz a Ty od środka patrz którędy woda leci.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kornat »

U mnie od jakiegoś czasu zaczęły parować szyby, na początku tylko tylna teraz już wszystkie. Dziś po ostatnich deszczowych dniach otwieram tylne drzwi a tu uszczelka na dole na całej długości mokra. W związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy tylne drzwi mają śruby tylko pod uchwytem za który się zamyka drzwi?czy gdzieś jeszcze?
2. Czy dystans głośnika jest przynitowany do blachy? tak samo jak głośnik do dystansu? czy na śruby?
3. Czy silikon dekarski będzie w sam raz?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

kornat pisze:1. Czy tylne drzwi mają śruby tylko pod uchwytem za który się zamyka drzwi?czy gdzieś jeszcze?
mają jeszcze 2 torxy na dole obudowy drzwi.

kornat pisze:3. Czy silikon dekarski będzie w sam raz?
Ja silikonowałem i jest w miarę oki, ale chyba w lato zdejmę blachę i zrobię konkretny porządek bo jedne drzwi i tak ciekną :evil:
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kornat »

Sony pisze:Ja silikonowałem i jest w miarę oki, ale chyba w lato zdejmę blachę i zrobię konkretny porządek bo jedne drzwi i tak ciekną

Może cieknie na łączeniu głośnika z blachą, tak jak gdzieś tu ktoś wystawiał zdjęcie.
Dzięki :564:
kornat pisze:2. Czy dystans głośnika jest przynitowany do blachy? tak samo jak głośnik do dystansu? czy na śruby?

Znalazłem odp na zdjęciach. Wszystko na nitach :/
ODPOWIEDZ